Dějiny pornografie v datech

Dějiny pornografie v datech https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17010/bmid_dejiny-pornografie-v-datech-MVS-17010.jpg 4 10 4

Dějiny pornografie – atraktivní název možná vzbuzuje v čtenáři i trochu nejistoty, co všechno jej uvnitř knihy čeká… Tak tedy především množství zajímavých informací o projevech erotiky od pravěku po současnost, doplněných škálou ilustrací a fotografií. Autor téma sexu zasazuje do širokého kontextu: díky chronologickému řazení máme možnost sledovat vývoj erotického zobrazování od výtvarného umění přes literaturu až k počátkům fotografie a převratnému vynálezu filmu. Zároveň se však na cestě staletími dozvídáme i o sexuálních rituálech, prvních erotických pomůckách, antikoncepci, různých podobách prostituce i o kulturních rozdílech v pojetí sexu. A co by to bylo za dějiny, kdybychom nepoznali také něco ze soukromého života slavných panovníků a umělců, jejich milenek a libůstek…Čím více se v knize blížíme do současnosti, tím podrobnější poznatky nám četba nabízí: o vzájemném vlivu módy, společenské zábavy a erotiky, o vzniku fenoménu pornostars, ale také o puritánských hnutích, vědeckém výzkumu sexuality, o skandálních souvislostech americké mafie s pornofilmovou produkcí nebo o úzkém vztahu pornografie a umění. Erotika zkrátka hraje v naší době, stejně jako po celé dějiny lidstva, jednu z hlavních rolí.... celý text

vvikingg
27.03.2022 4 z 5

Chronologicky seřazeno od prehistorie přes antiku, středověk až do roku 2007 kdy kniha vyšla, zajímavé informace i o ,, zakázané literatuře i filmu,, trefnější by byl název knihy dějiny sexu

nokid
28.07.2011 3 z 5

Teprve z této knihy se dozvíte, kolik pornohereček pochází z Čech + Moravy!

Swatulkaa
26.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha. Zajímavé informace. Vše seřazeno dle let. Výhodou jsou i obrázky.

s-reader
30.11.-0001 4 z 5

Poštulkova kniha je příkladem toho, jak se dá psát s profesionálním přehledem o tak ožehavém tématu, jakým pornografie nesporně je. Autorovi s podařilo zmapovat dějiny pornografie, které jsou zároveň i dějinami cenzury, bez náznaku obscénnosti a vulgarity, navíc v celé knize zachoval nezaujatý, nestranný postoj. Je to zároveň průřez dějinami což oceňuji přesto, že dějiny světa se do jedné knihy vměstnat nedají. V knize se opět projevil autorův zájem o film, který lze vysledovat i v jeho románech (Blues pro Stalina), v to čítaje i zájem o film tohoto speciálního druhu, zmíněný v románu Půdorys harému.

sex erotika sexualita pornografie

Vladimír Poštulka