nehodnoceno
Dějiny někdejší slavné Řeholní kanonie svatého Augustina v Třeboni a některé památnosti tohoto starobylého města https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/446448/bmid_dejiny-nekdejsi-slavne-reholni-kano-X9n-446448.jpg 0 0 0

Jde o znovuvydání díla regionálních badatele Josefa Vačkáře, obtížně dostupného, které se snaží naše nakladatelství zpřístupnit veřejnosti. Autor uvádí dějiny kláštera od jeho založení pány z Rožmberka roku 1367 až po jeho zrušení Vilémem z Rožmberka roku 1566. Klášter byl obnoven císařem Ferdinandem II. roku 1630, ale opět byl zrušen roku 1785 za Josefa II. V knize jsou popsáni i členové kanonie a jejich stručné životopisy, popis kláštera a děkanského kostela, včetně hrobek a tam pohřbených včetně hrobky knížat ze Schwarzenbergu, kteří zde byli pohřbíváni do r. 1784. Zhruba třetinu knihy zabírají dějiny města Třeboně. Dějiny jsou vedeny rok po roku. U roku 1781 u požáru Třeboně je uveden seznam vyhořelých domů, včetné jejich majitelů. Ostatně těch požárů bylo více např. r. 1637 nebo 1842. Zachycuje zde rovněž mor v Třeboni r. 1640 nebo krupobití 1562 a 1571, řadu událostí z doby Rožmberků. Kniha je nabita fakty.... celý text

Autorovy knížky

2020  0%Dějiny někdejší slavné Řeholní kanonie svatého Augustina v Třeboni a některé památnosti tohoto starobylého města