Dějiny moderního Německa od roku 1918 po současnost

Dějiny moderního Německa od roku 1918 po současnost https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177797/bmid_dejiny-moderniho-nemecka-Rxk-177797.jpg 3 9 2

Podtitul: Od roku 1918 po současnost. Českému čtenáři se dostává do rukou neuvěřitelně úspěšná kniha, která podává německé moderní dějiny čtivým a napínavým způsobem jako příběh plný špatných i dobrých zvratů a odhalených souvislostí. Kniha dobyla Británii a pokračuje v tažení do zbytku Evropy. Je důležité, že přichází i k nám, protože jen málokterá země má s naší historií tolik společného, a to v dobrém i špatném, jako Německo. Obrovský kulturní přínos, ale i rodiště agresivní ideologie a režimu, který znamenal pro Evropu pohromu a pro spoustu národů genocidu. Kniha popisuje dramatickou epochu moderního německého státu od porážky v první světové válce v roce 1918 - období slabé Výmarské republiky trpící hyperinflací a výstřelky politického extremismu, nacistickou éru a její katastrofální zakončení, kdy se mocenské uspořádání rovnou zvrhlo do studené války a k rozdělení země, dále je podrobně popsáno sjednocení v roce 1990 a také je rozebrána současná epocha, kterou se dosud historické publikace nezabývaly. Kromě dosud historiky nepopsaných událostí po sjednocení obsahuje kniha i některé nové historické poznatky, zvláště z období nacismu a holokaustu, ale i komunistické éry.... celý text

Literatura naučná Historie
Vydáno: , Grada

History of Germany 1918-2008 , 2008

JAG9
14.07.2020 3 z 5

Celkem zajímavé čtení o historii Německa. Občas s dobrými postřehy. Bohužel v knize jsou i chyby, třeba co se týče dat. Na jedné konkrétní straně jsem našel hned tři chyby. Nevím, jestli to má blbě autorka, nebo jestli to je jen odfláknuto překladatelkou, každopádně je to vždy dost nepříjemné, když na tohle v knize narazíte. Máte pak dál tendenci všechno kontrolovat. Další mínus je to, že v knize zcela chybí poznámkový aparát, případně seznam literatury ze které autorka čerpala. Přitom na mnoha místech v textu se píše, že ten a ten autor říká něco, ale nevíte dílo ani rok, což je zcela základní nutnost i pro seminárku ve škole, natož pro knihu. Opět, nevím, jestli to chybí i v originálu, nebo je to osekáno jen v české verzi ve snaze ušetřit místo. Mám smíšené pocity, opravdu nevím, jestli bych si knihu koupil. Tohle není od Grady úplně super práce. 2* by asi byly moc přísné, dávám 3*, ale skřípu u toho zuby.

historikola
28.10.2015 5 z 5

Doporučuji tuto knížku přečíst celou a hodně pomalu. Čtenář zjistí, že ve škole o tomto tématu neslyšel ani 0,01% informací. Ano uznávám tato knížka není zábava. Jsou to tvrdá fakta. Jsem rád, že jsem ji mohl číst a rád Vám ji doporučím.

historie, dějiny Německo Německá demokratická republika Třetí říše (Nacistické Německo), 1933-1945 země Evropské unie

Autorovy knížky

Mary Fulbrook