Dějiny českých médií

Kniha přináší základní chronologicky řazený vhled do vývoje českých médií na pozadí obecně charakterizovaného historického kontextu ve světě a v českých zemích. Zachycuje sociální pozadí vývoje tisku, vysílání a síťových médií a hlavní technologické změny, které se na vývoji médií podílely. Připomíná významné osobnosti, jež jsou s médii a jejich působením neodmyslitelně spjaty. Publikace je určena zejména studentům vysokých a vyšších odborných škol a učitelům mediální výchovy, dějepisu a české literatury a všem, kteří chtějí nebo potřebují zvýšit svou znalost masových médií a povědomí o jejich historickém vývoji....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86024/big_dejiny-ceskych-medii-lBs-86024.png 4.611

Kniha Dějiny českých médií

TaťkaMF
20.12.2021

Přehledné, srozumitelné a informacemi nabité shrnutí vývoje českého mediálního prostoru od novin po televizní obrazovky.

Nuny
03.01.2020

Úžasně obsáhlá kniha. Je tu krásně shrnutý vývoj evropských i českých dějin médií, včetně politické situace, která je s médii neodmyslitelně spjata.
Za mě určitě doporučuji nejen jako učební materiál, ale i jako zajímavý historický pramen.