Dějiny československé kopané

Dějiny československé kopané https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/171822/dejiny-ceskoslovenske-kopane-171822.peg 5 1 1

Forestwalker
02.02.2023 5 z 5

Knihu označím jako přečtenou, i když jsem ji fakticky asi celou nepřečetl; používám ji spíš jako jakousi encyklopedii československého fotbalu a listuji jí tam a zase zpátky.
Jde o základní stavení kámen historiografie československé kopané, sepsaný pamětníkem, který vycházel ze starších vzpomínek Josefa Rösslera-Ořovského. Kniha mapuje rok po roku historii našeho fotbalu od úplných počátků a autoři fotbalové literatury ji využívají jako základní pramen. Karel Petrů byl asociačním kapitánem (trenérem) československé reprezentace a vybral a vedl hráče i na památném mistrovství světa v Itálii v roce 1934.
Autor se mj. zabýval i sestavováním ročenek fotbalového svazu ČSAF a také měl být autorem historické knihy o naší atletice, ta měla vyjít jako další kniha edice Dějiny československého sportu; těžko říct, proč nevyšla, zda za to může vítězný únor, nebo spíš autorova brzká smrt..

Karel Petrů
česká, 1891 - 1949