Dějiny americké poezie

Dějiny americké poezie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/129959/dejiny-americke-poezie-129959.jpg 2 1 1

Dvacet dva kapitol této knihy přináší nejúplnější přehled dějin anglofonní severoamerické poezie za období 1945–2006, jaký dosud byl v českém i mezinárodním kontextu publikován. V úvodní kapitole je rovněž uveden stručný vývoj daného literárního žánru od nejstarších dob do roku 1945.

Dominik_13
13.08.2012 2 z 5

Těšil jsem se na kvalitní dějiny tohoto velmi komplexního (a ke zpracování nelehkého) tématu, ale dočkal jsem se knihy, která nejenže svou strohostí mnohdy zanechává vysoko zdvižené obočí (ano, je zdůrazněno, že většina prostoru je vyčleněna pro poezii druhé poloviny 20. století, ale odbýt Eliota na jednu půlstránku?), ale i v okamžicích, kdy je určitá definice delší než pár řádek, má člověk pocit, že se krom nového jména a seznamu děl nedozvěděl nic nového. Naprostá bezobsažnost, věty plné klišé a vůbec dojem, že se hovoří o poezii jako o věci, kterou se autor pokouší nějak zaškatulkovat, ne ji pochopit či si ji (nedej bože!) UŽÍT, mi nedovolil prokousat se touto knihou až na konec.

Autorovy knížky

Jiří Flajšar
česká, 1975
2006  40%Dějiny americké poezie

Kniha Dějiny americké poezie je v