Degas nelegendární

Degas nelegendární https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152253/degas-nelegendarni-152253.gif 4 2 2

Historik věnující se převážně francouzskému umění, se zaměřil na Paříž poslední třetiny minulého století, ale také na osobnost malíře, grafika a sochaře Edgarda Degase /1834–1917/. Autor se pokusil určit jeho místo ve francouzské tradici a současně s kulturně historickým kontextem nám přibližuje i svět a intelektuální kvas pařížských kaváren, kde se moderní umění rodilo. ... celý text

Lenka4
26.02.2022 3 z 5

Příliš stručné pojednání. U popisovaných děl by bylo vhodné otisknout jejich reprodukce, a to v barvě. Zatímco kresbám černobílé provedení sluší, malbám škodí. Více informací o Degasově životě, přehled jeho děl a kvalitní fotografie přináší například odeonská publikace Edgar Degas od Fiorelly Minervino a Jacquese Lassaigne.

lentolog
15.03.2019 5 z 5

O tom, že Degas bol skvelý maliar, sochár i mysliteľ. Bol impresionista, hoci tak nemaľoval. Ctil klasiku, no bol aj veľmi moderný. Podnetné je zhodnotenie vzťahu jeho maľby k rozvíjajúcemu sa médiu fotografie a mnohé drobné postrehy.