Dcera ztracených bohů

Dcera ztracených bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/448795/bmid_dcera-ztracenych-bohu-gh7-448795.jpg 4 166 51

Vítěz ocenění Humbook Start za nejlepší text roku 2020 Arisbé nikdy nepoznala jiné místo než maličký ostrůvek uprostřed Archájského moře, kde se narodila. Její touha vidět svět je tak silná, že se rozhodne porušit rodinné tabu a vstoupit do Labyrintu. Jen ti, kteří jím projdou a uniknou děsivé nestvůře v něm, mají možnost nastoupit na císařskou loď a ostrov opustit. Čeká na Arisbé úžasná budoucnost v císařském městě Solu, nebo smrt ve zdech Labyrintu, kde zemřela i její vlastní matka?... celý text

januska82
15.02.2021 5 z 5

Myslím, že je to prvá kniha tohto žánru, ktorú som čítala. Je síce určená mladšej vekovej kategórii, ale myslím, že aj dospelí ju bez problémov prečítajú. Ani som nedufala, že ju tak rýchlo prečítam. Aj som mala obavy, či vôbec ju prečítam, ci to niekde v polke nevzdám. No nestalo sa tak. ???? Zhltla som ju skoro jedným dúškom ???? určite odporúčam prečítať si túto knihu. A asi budem častejšie siahať po tomto žánre ????

LilianaFalcon
02.02.2021 4 z 5

Nenáročné fantasy, je teda škoda, že se autorka trošku víc nezabývala mytologií. Teda ke konci už jo, ale prostě jsem toho čekala víc.
Příběh bych opravdu doporučila spíše mladším čtenářům, protože místy se děj vzhledem k žánru vyvíjel opravdu dost jednoduše.
Jinak nemám výhrady. Četlo se to samo. Mile mě překvapilo, že to nebyla jen další variace na Hunger Games.

Fortuna7
23.01.2021 4 z 5

Kniha se mi na prvotinu docela líbila. Nebylo to úplně dokonalé, hlavně konec hodně uspěchaný. Moc se mi líbilo jak se v příběhu řešila minulost.

ydnac
23.01.2021 4 z 5

Podle anotace jsem očekávala, že hlavní dějovou linkou bude průchod labyrintem a byla jsem strašně překvapená co všechno se v knize o 272 stranách stihne stát :-)
Autorka napsala krásný příběh, který se čte sám, na začátku se zdá všechno moc rychlé a jak si na to člověk zvykne, najednou kouká a je na konci.
Přečetla jsem za pár hodin :-) takže podle mě je paní Komrsková další velký talent :-)
Pro mě hezká pohádka a budu se těšit na další:-)

DreamerX9
23.01.2021 3 z 5

Moc hezké téma knihy (Řecké báje a pověsti) a na začínající autorka to nebylo vůbec špatné. Ale přišlo mi to takové všechno moc rychlé a snadné ale pokud by to bylo jinak možná by děj byl táhlý...těžko říct. Za mě milé a oddechové počtení :)

lvice_elaa
23.01.2021 4 z 5

Knížka byla občas trochu nudná, ale moc se mi líbil styl psaní a způsob zpracování antické mytologie. A taky výběr jména pro hlavní hrdinku. Tím, že byla vyvolená, Arisbé mě osobně neštvala ani zdaleka tolik jako třeba hrdinky u Maasové. Většinou jsem z českých autorek spíš zklamaná, ale tahle má podle mě opravdu talent.

A.H.Benett
22.01.2021 2 z 5

Dcera ztracených bohů je příběh, který vás svou hezky vykreslenou atmosférou a příjemným stylem psaní přenese do starověkého Řecka, abyste sledovali osud mladé dívky Arisbé. Nenechte se ovšem zmást anotací - v samotném příběhu hraje labyrint jen menší roli. Zato vás čeká cesta plná zvratů, která se rozhodně netáhne pomalým tempem, až je to někdy spíše na škodu. Pokud máte rádi, když jde autor do hloubky, pravděpodobně budete zklamaní, protože je vidět, že Alžbět nemá ještě dostatek zkušeností a její příběh je takříkajíc nevypsaný a mělký, ačkoli se v něm skrývá dosti velký potenciál. Některá místa a nápady přímo volají po tom, aby byly více rozvedeny, stejně tak charaktery jednotlivých postav. Zejména Arisbé je prezentována jako dokonalá hrdinka se spoustou úžasných schopností, která dokáže, cokoli si zamane. To je zřejmě největší mínus celého příběhu. Na druhou stranu se dočkáte několika skvělých nápadů a překvapení, jemňoučké romantické linky, která celý děj decentně doplňuje, a krásně vykreslené atmosféry. Budete ovšem muset přimhouřit oko, a někdy i obě, nad naivitou postav, dírami v ději, klišé situacemi či věcmi, které nedávají tak úplně smysl. Nuda vás tedy rozhodně nečeká, místy ale příběh hlasitě skřípe a Arisbé působí spíš přímo jako ztracený bůh než jejich dcera. Osobně mě také hodně zklamal konec, který měl potenciál být překvapivý a skvělý, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Určitě ale můžu prohlásit, že už jsem četla i o moc horší české knihy.

nosvknizkach
15.01.2021 2 z 5

více recenzí na instagramu @nosvknizkach
Hned jak jsem Dceru na Instagramu viděla, věděla jsem, že jak vyjde, musím si ji přečíst.
Kniha byla dobrá. Bohužel jsem se těšila na Labyrint, v kterém se příběh odehrává jen na prvních pár stránkách, což je veliká škoda. Zasloužil by si více místa. Na začátku knihy mě ani příběh moc nebavil, bylo to svižné, ale autorka příliš skákala od jedné věci k druhé. Musím vás ale upozornit, že se to časem zlepšuje.
Celkově tomu chyběla rozepsanost. Betty si naložila příliš mnoho zvratů na asi 270 stránek...
Romantická linka taky nebyla nic moc, vlastně byla vykreslena tak povrchně a je mi líto, že jí nebylo dáno více prostoru.
Kniha měla ale svá pozitiva - celá ta myšlenka byla originální. Autorka hezky barvitě popisovala a i postavy nebyly špatné.

Takže ano, čekala jsem mnohem víc, než jsem od knihy dostala. Bude se líbit čtenářům, kteří začínají, mají rádi jednoduchost a v žánru fantasy nemají tolik načteno. Nebo těm, kteří mají nulová očekávání.
Takže posuďte, zda kniha stojí za to, abyste si ji přečetli.
Až (pokud) autorka napíše další knihy, rozhodně si je přečtu. Chyby na knize podle mě patří k chybám začínajícího autora a Betty je určitě schopna napsat úžasný příběh, až se trochu vypíše. ✨

Kasandra109
12.01.2021 4 z 5

Tak tohle byla opravdu skvělá jízda:) Příběh mě vytáhl ze čtecí krize a dokonce jsem ho přelouskala za jedno jediný odpoledne. Knížka se nedá odložit a i přesto, že tam je spoustu klišé a hlavní hrdinka se občas chová dost naivně, můžu vám příběh s klidným srdcem doporučit:)

kikidok
07.01.2021 5 z 5

Velmi dlouho jsem váhala, jestli dám knize 4 nebo 5*. Kupodivu na to, že není vůbec dlouhá jsem ji četla celkem dlouho. V podstatě jediná věc, kterou bych jí mohla vytknout je to, že mohla být trochu delší. Na druhou stranu se mi moc líbilo, že nebyla zdlouhavá a proto za to žádnou hvězdu nestrhnu. Romantická linka byla velmi jemná, což je pro mé potřeby ideální a námět velice zajímavý a originální. Měla jsem někdy podezření na to, co se stane, ale většinou se to nevyplnilo. Není to taková ta cliché fantasy a proto si těch 5* zaslouží, i když to asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Na to jí ještě něco nespecifikovatelného chybí.

Ella161
12.12.2020 1 z 5

Mě tahle kniha popravdě vůbec nechytla. Styl psaní se mi nezamlouval. Myšlenkové pochody hlavní postavy byly dost naivní a vůbec bych z toho neřekla, že jí je tolik. Spíš mi přišlo, jako by to byla 13ti letá holka. Romantická linka také nic moc. Od začátku bylo jasné, jak to skončí. U jiných příběhů mi to vůbec nevadí, ale tady celkem dost. Jejich lásku jsem jim za boha nemohla uvěřit. Všechno bylo tak rychlé a strohé. Za mě prostě ne. Trochu mě mrzí, že to napsala česká autorka, které bych chtěla podporovat. Jenže tohle byla druhá nejhorší kniha, kterou jsem za tenhle rok přečetla. Musela jsem se donutit to přečíst do konce, protože nesnáším nedočtené knihy. Každopádně ani ten konec mě neohromil. Z příjemného čtení se stalo něco jako “povinnost”. Vůbec jsem z toho neměla ten požitek jako vždy, když dočtu knihu. Spíš mě to zklamalo a zkazilo den. No nic. Na Dk to má skvělé hodnocení, což sice nechápu, ale beru to. Ostatním se třeba může líbit, ale já jí po druhé do ruky nevezmu.

Lea_41
10.12.2020 4 z 5

Hodně rychle se to četlo. Na to že to je česká kniha, je moc povedená. Chtělo by to trochu víc popisování ale jinak moc pěkná kniha.

Medasek
09.12.2020 4 z 5

(SPOILER) Kniha rozhodně patří k lepší výtvorům české literatury. Příběh se rychle odvíjí a styl psaní je neuvěřitelně čtiví.
Avšak jak si každý asi občas stěžujeme na to, že kniha má příliš omáčky, tady je to přesně naopak. Kniha by potřebovala mnohem více omáčky, aby vynikl její pravý potenciál.
Hlavní hrdinka Arisbé je více méně sympatická, ale strašně naivní. Občas jsem se nad jejími myšlenkovými pochody dost divila.
Pak Drusus mi přišel jako hodně zvláštní postava. Moc nevím co si o něm myslet.
A upřímně bylo od začátku jasné, že skončí spolu, ale já jim tu romantiku prostě nemohla uvěřit.
Jinak kniha byla vážně čtivá. Celkově hodnotím 3,5*.

Melissa20
13.11.2020 5 z 5

Kniha byla skvělá. Moc dobře se mi četla. Byli to plynulé, napínavé a nechtěla jsem ji dát z ruky. Moc se těším na další díla této české autorky.

Inugoya
05.11.2020 4 z 5

Překvapivě dobrá kniha. Předvídatelná, místy mi přišla trochu uspěchaná a nelogická, ale četla se velmi dobře a hlavní hrdinka patří k těm sympatičtějším.
Palec nahoru za originální zpracování řecké mytologie.
Jsem zvědavá na další počiny této autorky.

ElikaS
02.11.2020 5 z 5

Mám moc ráda fantazy, kterou v sobě nesou prvky mytologie. Takže jsem se na tuhle knížku moc těšila. A musím říct, že jsem byla opravdu spokojená.
Místami sice byla knížka trochu předvídatelná, ale nijak mi to nevadilo, protože byla napsaná velice poutavě a vůbec se mi ji nechtělo odložit, takže jsem ji přečetla během jednoho odpoledne. Arisbe byla sympatickou hlavní hrdinkou, Drusus byl také skvělý. Ocenila bych i kapitoly z jeho úhlu pohledu, to mi maličko chybělo.
Líbilo se mi, že autorka nechodilo kolem horké kaše a zbytečně se s ničím nezdržovala a vždy se hned šlo k věci, takže děj krásně plynul a pořád se něco dělo.
Rozhodně doporučuji.

barbb8k
28.10.2020 5 z 5

Toto je tak strašně boží knížka!
Autorčin styl psaní mi sedl a moc se mi líbil.
Děj se začal rozjíždět už v druhé kapitole a později to bylo čím dál lepší.
Na tuto knihu mě nalákala jak ta krásná obálka, tak mytologie.

Jeden zvrat střídal druhý. Knihu jsem četla ve společném čtení a na každý den, jsme měli určitý počet stran, jenže autorka nás dokázala tak strašně navnadit na pokračování, že prostě nešlo přestat. První dva dny jsem dokázala vždy přestat v určité části, ale jakmile se blížil konec, vykašlala jsem se na náš "rozvrh" a musela jsem ji dočíst.

Arisbé je mi hrozně sympatická. V nějakých chvílích se podle mě chovala jako strašná citlivka, ale i tak jí mám moc ráda.
Drususe jsem ze začátku nesnášela, i když se choval hezky... stejně mi nebyl sympatický, ale časem jsem na něj změnila názor.
Romantická linka je úžasná. Takovýto vztah prostě chcete!

Jediná věc, která mi na knize vadila je strašně zrychlený konec..... Vše se událo na deseti stranách, přitom by to mohlo být úplně v pohodě na více.
Vim, že sama autorka říkala, že měla ještě nějaké kapitoly z pohledu Drususe, ale prý jí řekli, ať všechny odstraní... Což je podle mě hrozná škoda.

Nikola_
26.10.2020 5 z 5

Tak to je TOP!

Blanka29
23.10.2020 5 z 5

Ke knize me prilakala nadherna obalka a samozrejme i anotace. Miluji pribehy o mytologii a tady se snoubi, jak stari bohove, tak i Minotaurus s jeho labyrintem. Arisbe byla obycejna neobycejna divka, ktere se dely i spatne veci. Moc krasny pribeh s linkou milostneho pribehu, za me mohl byt trochu vic rozsahly :) Nekolikrat jsem chtela otocit na konec knihy, abych vedela, jak to dopadne. Opravdu krasny pribeh, ktery stoji za precteni.....a ne jen jednou :)

Kukicka
22.10.2020 4 z 5

Hodnoceni knihy jsem si musela nechat ulezet v hlave. Z knihy jsem si na zadek uplne nesedla. Zato jsem na zadnici pristala potom, co jsem zjistila, ze knihu napsala ceska autorka, ktere je 23 let. Pribeh byl hezky vymysleny. Za me trochu zklamani, ze se vic pribehu neodehravala v labyrintu. Konec byl za me hrozne zrychleny a asi nejslabsi cast knihy, ale vsechno do sebe zapadalo, melo to hlavu a patu. Kniha me bavila, odreagovala jsem se a vtahla me do sveta Antickeho Recka, bohu a polobohu, takze v konecnem dusledku za me spokojenost

česká fantasy pro dospívající mládež (young adult) fantasy

2020  80%Dcera ztracených bohů
2021  80%Průvodkyně duší