Syn podsvetia

Syn podsvetia https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496402/bmid_syn-podsvetia-W1j-496402.png 4 74 31

Nový príbeh z fantastického sveta. Dcéra zimy! Keď sa Matthewov obchodík prepadne pod zem, ocitá sa vo svete mýtických bytostí, o ktorom nemal ani poňatia. Ak chce svoj obchodík nájsť, musí sa vydať na nebezpečnú cestu do samotného podsvetia. Stretáva Sirínu, okrídlené dievča, ktoré prišlo o svojich priateľov, rusalku, ktorá stratila svoje srdce, aj lešija bez mágie. Spolu sa vydávajú na dobrodružnú cestu plnú priateľstva, lásky a mágie na miesto, kde končia všetky stratené veci. Čo tam nájde syn podsvetia, ktorý prišiel o všetko?... celý text

annicka.v.knize
05.10.2023 5 z 5

Dceru zimy jsem četla jako štafetu a nesmírně sem si ji užila. Když jsem zjistila že autorka bude vydávat další volně navazující knihu bylo mi jasné že si jí budu muset přečíst. Takže jsem měla celkem velká očekávání, ale že to bude až TAKHLE dobrý jsem fakt nečekala.

Děj se točí okolo pěti hlavních postav které se společně vydávají do podsvětí.
Nejvíc jsem si asi oblíbila Taťánu protože její minulost se mě dotkla nejvíc. Ale i všechny ostatní postavy jsou skvělé a líbilo se mi sledovat jak se během příběhu vyvíjí.
Obě dvě romantické linky byli taky top.

Ten svět byl stejně jako u Dcery zimy velmi propracovaný a moc sem se těšila až se tam Morana objeví.

Kapitoly byly krátké takže čtení strašně utíkalo.

V knize je i mapa která je stejně nádherná jako obálka.

Čtení sem si mooc užila a knihu vám fakt doporučuji. Jestli jste četli Dceru zimy a líbila se vám Syna podsvětí určitě nesmíte vynechat, a jestli jste ji nečetli vůbec nevadí i tak si knihu určitě užijete

5/5

Knihu jsem četla vrámci spolupráce s Humbookem

Prokrastinuji
04.10.2023 5 z 5

Po Dceři zimy jsem se na další knihu od autorky moc těšila, a moje očekávání Syn podsvětí naplnil. Přiznávám, úvod byl pro mě trochu zmatečný - seznámila jsem se tady s pro mě úplně novým druhem nadpřirozených postav alkonosty, ale pak jsem se chytla, a jela si na té vlně inspirované slovanskou mytologií. A že se to tady těmi bytůstkami jen hemžilo :D

Hlavnímu hrdinovi Matthewovi zmizí krámek, a aby ho našel musí se vydat na nebezpečnou cestu do podsvětí, protože právě tam končí všechny věci, které lidi ztratili. A na jeho cestě mu bude dělat společnost okřídlená dívka, lešij, rusalka, běsomar a nesmím zapomenout na totálně božáckýho černého kocoura Octobera. Všichni o něco přišli, nebo po něčem touží. Mně tyhle postavy, jejich minulost a motivace dost sedly.

Příběh mi přišel skvěle promyšlený, není zde nouze o emoce, napětí, akci, ale i trochu romantiky. V knize zavítáme i do Prahy, a naši hrdinové dokonce narazí na mou oblíbenkyni Moranu (hlavní postavu z Dcery zimy) :D

4,5/5

Atekram
24.09.2023 3 z 5

Syn podsvětí mě bohužel nezaujal tolik jako Dcera zimy, ta se mi líbila mnohem víc. Líbily se mi některé prvky jako třeba ty ztracené věci, kočky, drak, začátek příběhu (dost připomíná Nikdykde), vtipná postava Finna a celá jeho linka a skvělý epilog... Ale trochu mi přijde, že je v knížce tak nějak všeho moc a trochu to ubírá na zajímavosti věcem, které jinak dobře fungují samy o sobě a na jiné (jako některé vratké backstory postav) zase není tolik času, kolik by si zasloužily.

Lenyaa
24.09.2023 5 z 5

Kde končí všechny vaše ztracené věci? Všechny ponožky, brýle, čepice?
V podsvětí.
A přesně tam se v téhle knize vydáme...

Tahle kniha mě chytla hned od začátku. Kouzelnými bytostmi ze slovanské mytologie se to v ní opravdu jen hemží - od alkolytů, přes malé čajové víly a polednice až po děsivé běsy a rusalky.
Ale v knize je i spoustu lidských emocí a vlastností, jako je láska přátelství a odvaha.
Postupně se dozvídáme o minulosti hlavních postav a jaký důvod cesty do podsvětí vlastně mají.
Hledání cesty, ale i samotné putování podsvětím mě ohromně bavilo a taky musím zmínit celkovou promyšlenost děje a všech postav - smekám před autorkou, tohle bylo opravdu povedené..

Ikdyž jsem asi tak nějak věděla jak vše skončí, nejsem zklamaná, právě naopak, byla bych zklamaná kdyby to skončilo jinak :)

"Můžeš mi vzít přátele, ale já najdu sílu v samotě. Můžeš mě vyhnat z mého domova, ale já si najdu místo kde složím hlavu. Můžeš mi utrhnout jedno křídlo, a dokonce i druhé, a já si přesto najdu způsob, jak létat."

Knihu jsem četla v rámci spolupráce s Humbook.

6493
21.09.2023 5 z 5

Velice podařená kniha! Slovanská mytologie je neokoukaná a zábavná, v pojetí Šebové si ji zamilujete.
Postavy jsou propracované, děj příjemně ubíhá, styl psaní je svěží a celé mě to prostě bavilo.
Jen teda CooBoo výrazně podcenilo korekturu textu a někdy byly hrubky a překlepy jako pěst na oko.

Local_Bunny
11.09.2023 4 z 5

4.5
Syn podsvětí mě ihned pohltil svojí atmosférou. Ještě jsem nic zaměřené přímo na slovanskou mytologii nečetla, i když například ze světa Zaklínače toho dost znám. Tvorové mě hrozně bavili a všechny jsem si zamilovala, stejně, jako svět, který autorka ve svých knihách využívá. I když vyšla ještě autorčina prvotina Dcera zimy, můžete číst bez předchozí znalosti, ale já se teď určitě pustím i do té.
Postavy mi byly velmi sympatické a ihned jsem si k nim našla cestu. Jsou rozdílné, ale spojuje je dobré srdce a nepřízeň osudu. Matthew je tedy možná až moc důvěřivý, i když zaklepat mi na dveřích magická bytost, asi s ní taky půjdu na dobrodružství a na nic se neptám
Hrozně mě bavilo, jak autorka postupně během děje odkrývá i věci z minulosti, takže máme možnost každému lépe porozumět a zjistit, co je vede k této cestě. Moc mi nesedla jedna romantická linka, která by za mě fungovala lépe jako přátelství, nicméně druhá byla úžasná a miluju, jaký vztah mezi sebou tyto postavy mají.
V samotném podsvětí jsem se trošku ztrácela a měla jsem problém se orientovat. V poděkování se dočteme, že byla ke knize i vytvořena mapka, která mi osobně vážně chyběla, ale toto nezahrnuji do hodnocení, jen osobní dodatek. Nechybí zde akce, která je nenásilně zasazená do děje a čtenář se nemusí bát, že by něčím byl přehlcen. Díky rozdělení kapitol mezi postavy máme náhled na všechny linky.
I přes možná trošku předvídatelný konec se mi kniha moc líbila, dlouho se mi nestalo, aby mi takhle na první dobrou sedly všechny postavy i vytvořený svět. Autorka je podle mě takový skrytý klenot, jelikož mi přijde, že se o ní příliš nemluví.
za knihu děkuji Albatros Media

baru_lienka
09.09.2023 4 z 5

Příběh o touze zvolit si svůj vlastní osud.
Příběh o bytostech z nichž každý ztratil něco, co u nemůže najít.
Příběh o tom, že nikdo nechce být sám.

Smrtelník Matthew je tak trochu proti své vůli zavlečen do dobrodružné cesty do podzemí, ale dalo by se říct, že z této cesty není nadšen snad nikdo z výpravy. Kromě něj se na cestu vydává akolnost, lešij, rusalka a běsomar - že vám tyhle jména nic neříkají? Tak to je možná dobře, protože Vladimíra Šebová odvedla skvělou práci, při zpracování slovanské mytologie do příběhu. Nejsem si úplně jistá, kolik z knihy si autorka domyslela a kolik je "pravda" podle slovanské mytologie, ale určitě se dozvíte něco nového. Matně si vybavuju, že o tomto tématu jsme se kdysi dávno učili ve škole, takže určitě neuškodí osvěžit si své znalosti Synem podsvětí.

DreamerX9
02.09.2023 5 z 5

" I ty nejsilnější mají právo být zranitelný i ti nejstatečnější mají právo se bát"

"Pokud nebudete moci najít své klíče, pero knihu nebo ponožky, Víte co se stalo propadl se pod zem."

Jen málo u kterých knih dávám plný počet čím víc a člověk čte tím náročnějším se stává čtenářem. Do druhého dílu jsem se pouštět nechtěla jelikož první díl mě až tak nezaujal Nicméně jsem ráda že jsem to udělala protože 2. Díl se autorce za mě náramně povedl. Vůbec jsem nečekala že mě kniha takto nadchne

Ke knize až na to že by bylo fajn udělat nějaký přehled tvorů popsat jejich schopnosti nebo význam pro svět nemám žádnou výtku.

Kniha mě zaujala od začátku, je kvalitně napsaná má zajímavý styl psaní, je nepředvídatelná, zároveň autorka má cit pro jazyk a skvělou představivost tím pádem byl svět nádherně vykreslen a ne žádným složitým způsobem. Především se mi líbily dvě dějové linky které se střídaly také napětí a nepředvídatelnost děje. Kniha je originální a také zaujme krásnou obálkou . Také se mi líbí že se část kniha odehrává v Praze která má také svá skutečná podsvětí bohužel o trochu jiné magii.

Rozhodně se velmi těším na další díl který jak doufám bude stejně dobrý Ne-li lepší :)) doporučuji

Matri
28.08.2023 4 z 5

"Syn podsvetia je príbeh o stratách a nálezoch, odvahe, priateľstve a o šanci zmeniť svoj osud. (A tiež o tom, že mačky si budú vždy robiť to, čo sa im zachce.)"
... slová autorky o tejto knihe

V knihe sa stretávame s partiou naozaj rôznorodých postavičiek. Za ústrednú postavu by som označila obyčajného smrteľníka Matthewa, sekunduje mu alkonosta - bájna okrídlená dievčina Sirína, ďalej je tu lešij Finn, rusalka Tatyana a samozjeme Artemy (zabudla som na čierneho kocúra Októbra!! :)). S týmito priateľmi putujeme do podsvetia, kde každý z nich má svoje vlastné ciele ale každý tam chce niečo nájsť. Viac neprezradím...
Dočkala som sa aj nejakej tej romantickej linky. Čo má potešilo, hoci romantika je v tejto knihe jednoznačne na pozadí.
Čo mi trošku vadilo boli neustále návraty do minulosti v spomienkach hlavných postáv (určite boli pre dej podstatné, ale neviem si pomôcť, rušilo ma to od deja).

Dcéra zimy bola pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Preto som aj mala do Syna podsvetia naozaj veľké očakávania. Nevravím, že sa nenaplnili. To určite nie!
Avšak, trvalo mi snáď 70 strán, kým som sa konečne začítala a hlavne kvôli tomuto začiatku som v hodnotení strhla jednu hviezdičku :(( Dej knihy skočil z viacerých pohľadov stále pomerne otvorene, takže sa už teraz teším na ďalšie pokračovanie z tohto úžasného mytologického sveta ;-)
A aby som nezabudla, tá obálka je opäť prekrásna!!! :)

"Ak človek miluje niečo tak veľmi, že je ochotný sa kvôli tomu postaviť Smrti, to nemôžem trestať. Naopak, rešpektujem to." (Morena)

Knihomol_ka
21.08.2023 5 z 5

Přemýšlím, který díl se mi opravdu líbil víc a nedokážu se rozhodnout. Možná asi o trochu druhý díl, jelikož se odehrává v dnešní době. Což bylo velmi zajímavý a zábavný.

Líbí se mi taky, že je to krásně propojený a objevuje se tam syn podsvětí.

V příběhu figuruje docela dost postav, tak jsem měla strach jestli se v nich nebudu ztrácet. Ze začátku jsem měla s tím problém, ale postupně to bylo lepší a lepší. Opět jsem si všechny postavy a bytosti oblíbila.

Romantická linka opět slabá jako v první díle, ale vynahrazuje nám to všechno děj.

Kniha se četla opět sama a krásně. Děj sem hltala stránku za stránkou.

vandalindakova
19.08.2023 4 z 5

Syn podsvětí je druhou knihou, kterou jsem od autorky četla. V porovnání se mi dcera zimy četla asi o trochu lépe, nebo se mi celkově více líbila, ale přesto tohle vnímám jako velmi super povedený příběh z našich vod. Chvilkami jsem se bála, že se budu ztrácet v tolika bytostech, událostí, místech, ale ono to vždycky dostalo dostatečně prostoru, aby se to v klidu zařadilo tam, kam to patří a ve výsledku to působilo jako ucelený svět, který dává smysl. Skrz hlavní postavy mě bavilo sledovat vývoj každého z nich, tu přeměnu v myšlení potom, co spolu všichni zažili, a kam to vlastně dospělo. Do konce jsem nečekala, jak přesně to dopadne, a s koncem jsem tak nějak spokojená. Romantické linky byly chvílemi takové podivné, ale nenásilně zasazené, nebylo na tom postavené vše, a sloužily spíš jako takový doplněk k atmosféře a akci, která se prakticky od začátku až do konce nezastavila. Ani na chvilku mě to nepřestalo nudit, vydržela jsem u toho a zajímalo mě, co bude dál! Skvělé popisy míst, postav a celkové mytologie tomu dodali to, co tenhle příběh potřebuje ke skoro dokonalosti. Člověk si hned představí prostředí, přírodu, které zná, a má to hned vyšší hodnotu navíc. Oceňuji zapojení koček, protože jsem kočkomil! Jedna jediná věc, kterou mám k vytknutí je hlavní záporák, který je vykonstruovaný podle takové té základní profláklý šablony super padoucha. Já osobně bych ocenila méně padouchovosti, a více kreativity a originality.