Dcera safíru

Dcera safíru https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500850/bmid_dcera-safiru-coF-500850.jpg 3 4 1

Beatrice si nepamatuje na svou minulost. Jednoho dne se probudila v Sedmičce – v jednom z ostrovů Žebříkového světa – a od toho okamžiku jí začal život. Avšak její osud byl napsán ještě předtím, než se vůbec narodila. Magická síla, dědička safíru, boj proti nečekanému zlu a vláda nad životem a smrtí… To vše je na ni přichystáno v rodném světě. Dokáže po tolika letech přijmout svůj osud? A čeká na ni vůbec sladká vůně domova, nebo její zmizení v dětství byl předem promyšlený plán?... celý text

M.C.SMITH
04.10.2022 3 z 5

(SPOILER) Vůbec nevím, jak mám tuhle knihu hodnotit.
Ze začátku jsem si říkala, že je to taková pohádka, která patří spíše někam na blog.
Když jsem se více začetla, uvědomila jsem si, že je příběh docela dobrý.
Jistě, má své mouchy. Chyb je tam poměrně dost, nějaké věty nedávaly smysl.
Hlavní postava Beatrice je taková hrozná koza, která je vlastně celý příběh na hromadě. Pořád se jí točí hlava, pořád padá v mdlobách na zem a pořád jí musí někdo podpírat.
Alexandr je taky trouba, který vlastně pořád dělá nějaké seky.
Král Jakub je naprostý magor, co vyžvanil celý svůj zlotřilý plán hned na začátku.
Kniha je hodně jednoduchá, četla se rychle. Byla to otázka jednoho dne.
Co mi vadilo poměrně dost, bylo opakující se slovo - avšak.
Oceňuji nápad žebříkového světa.
Nebylo to nejlepší, ale číst se to dalo. Kdyby se děj více rozvinul a propracoval, bylo by to výborné fantasy.

pro dívky

2022  60%Dcera safíru