Dcera říše

Dcera říše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466554/bmid_dcera-rise-Y0x-466554.jpg 4 102 27

Hetty je dokonalá německá dívka. Její otec vyzdvihuje nacistickou ideologii, její bratr nadšeně vstoupí do Hitlerjugend. Hetty bezmezně věří ve svou zemi i lidi, kteří jí vládnou. Dokud ji jednoho dne nezachrání před smrtí utonutím Walter, židovský chlapec. A to změní úplně vše.

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Alpress

Daughter of the Reich , 2020

ErikaJ
20.11.2021 5 z 5

Dojemný příběh, který mi v paměti zůstane ještě hodně dlouho.

Renatecka
20.11.2021 5 z 5

Tak toto byla jedna z nejlepší knih, co jsem za svůj život přečetla! Vřele doporučuji a doufám, že brzy u nás vyjde i autorčina druhá kniha. Má neskutečný talent příběhy poutavě podávat a toto byla vskutku jízda, moc jsem si ji užila a vychutnala.

kasavubu
06.10.2021 4 z 5

Dobře vystavěný, čtivý román, který dokazuje, že ne všichni Němci byli nacističí fanatici. Jedinou výhradu bych měla k předvídavosti děje. Jak se to s hlavní hrdinkou vyvine jsem vytušila už někde v polovině knihy. To však neubírá na kvalitě knihy.

ArwenAragorn
28.09.2021 4 z 5

80%
"Dal bych ti půl světa, kdyby to šlo," šeptá Walter.
Náhle mě zády otočí ke stěně, chytne mě kolem pasu, přitáhne k sobě a poprvé mě doopravdy políbí. Dlouze a něžně. Okolní svět se rozplývá a mně už nezáleží na ničem jiném než na Walterovi.

Poutavě popsaný příběh dívky Hetty, začínající v roce 1933, dcery vysoce postaveného nacisty, člena SS, bratra má v Hitlerjugend. Hetty se v době, která je už výrazně protižidovsky zaměřená začne scházet s židovským chlapcem, kterého zná už z dětství, postupně se do něj zamiluje. Je zajímavé sledovat přerod původně jasně pronacisticky smýšlející dívky až k dívce, jejímž přesvědčením je Židům pomáhat.
Knížka je čtivá, velice realisticky a citlivě napsaná. Je to zase něco jiného, než příběhy z koncentračních táborů, kterých jsou teď mraky. Já ji ráda doporučím.

HanulkaK.
27.09.2021 5 z 5

Přečteno jedním dechem...

denisa7430
23.09.2021 5 z 5

Neuvěřitelně čtivý román o německé dívence, která vyrůstala snad v té nejhorší možné době. Ač zcela obklopena nacistickou propagandou, dokázala udržet srdce i mysl otevřené. Díky této knize člověk alespoň malinko nabyde přesvědčení, že ne všichni Němci byli stejní, a ne všichni podporovali Hitlerovy žvásty o nadřazenosti a čisté rase.

maryzka
12.08.2021 3 z 5

Dal by se z této knihy vytvořit zajímavý film. Autorka pěkně popsala ovzduší Německa od roku 1933 i když na soukromé věci tam nebylo místo. Všechno se podřizovala době. I když si hlavní hrdinka kladla otázky, stejně spoustu věcí nepochopila nebo se schovalo pod pláštíkem doby. Láska hlavní hrdinky byla korunována dítětem, které musela poslat se svým otcem pryč. Sice se nakonec setkali, ale bohužel až dlouho po válce