Superman: Krize karmínového kryptonitu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

KRIZE KARMÍNOVÉHO KRYPTONITU Původně vycházelo od listopadu do prosince 1990 jako Superman #49-50, Adventures of Superman #472-473, Action Comics #695-660 a Starman #28. Rudý kryptonit: Supermanův svět se otřese v základech. Umírající Lex Luthor využil záhadnou moc rudého kryptonitu (který stvořil škodolibý rarach z pátého rozměru, Mr. Mxyzptlk) a připravil Supermana o jeho schopnosti. Muž z oceli teď musí nalézt způsob, jak je opět získat, nebo ho čeká život obyčejného člověka - a navzdory svému oslabení se pokouší vypořádat s hrozbou superpadouchů Barrage, Mammotha a Thaddeuse Kilgravea. Poslední syn Kryptonu už vykonal mnoho zázraků, ale dokáže ve svém nekonečném boji pokračovat i navzdory tak kruté nepřízni osudu? SUPERMAN #61 Původně vyšlo v listopadu 1949 V průběhu "Superman se vrací na Krypton!" se Muž z oceli seznamuje s příběhem svého původu a poprvé se objevuje nepozemský kryptonit....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/417615/superman-krize-karminoveho-kryptoni-9JC-417615.jpg 3.43
Série:

DC komiksový komplet (69.)

Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Eaglemoss Collections
Orig. název:

Superman: Krisis of The Krimson Kryptonite

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Superman: Krize karmínového kryptonitu

Přidat komentář
hroubek
včera

Po přečtení zápletky jsem byl docela zvědavý na to, jakým způsobem bude Superman vyobrazen, a jak se s touto krizi vyrovná. Na druhou stranu jsem byl z té zápletky mírně nervózní, protože stačí málo a rozpadne se jako domeček z karet. Sám jsem byl překvapený, že Krize karmínového kryptonitu funguje, není zbytečně hloupá a větší část příběhu mě bavila. Sedlo mi jakým způsobem Kal-El uvažuje, a co pro něj znamená pomáhat a být statečný. Sešit s Green Lanterny mě udělal velkou radost, a poslední sešit má zajímavý zvrat. Na čisté čtyři hvězdy to není, ale tři jsou málo.

martinstefko
14. srpna

Zápletka komiksu "DC komiksový komplet 69: Superman - Krize karmínového kryptonitu" stojí na divném základu červeného kryptonitu, který se jeví jako zbytečností. Ale dobře, Superman přišel o schopnosti, ale místo toho, aby tvůrci ukázali, jak se bez nich obejde, jak svou sílu namíří způsobem, který mu jde, tedy jako reportér, kde nepotřebuje tolik superschopností, chtěli se autoři zaměřit na to, jak strádá. A tak mu vymysleli divné obleky, přidali podivné padouchy, s nimiž se setkal, ale kteří jsou bizarnosti sami o sobě, aby nakonec všechno zapadlo do starých kolejí, i když pravda, se skvělým koncem, jenž je v této knize prezentován. To je světlý bod, u něhož ale víte, že nebude mít dlouhého trvání. A to je skoro škoda. Pak už vás jen čeká příběh o tom, jak Superman zjistil, že mu zelený světélkující kámen vadí. A i to je příběh, který je sakra divný. Ale jemu odpustíte, protož eje fakt starý, v případě hlavního příběhu knihy "DC komiksový komplet 69: Superman - Krize karmínového kryptonitu" ale moc důvodů pro shovívavost neexistuje. Tohle zas tak staré není, ale přesto máte pocit, že se scenáristé plácali v banalitách a divných příběhových kličkách. Jak říkám, dobrých příběhů se Supermanem je jako šafránu. A tohle byl asi jen pepř. A pořádně vyčáchlý.


Štítky

superhrdinové DC Comics Superman komiksy

Autoři knihy

Dan Jurgens
americká, 1959

Bill Finger
americká, 1914 - 1974

Jerry Ordway
americká, 1957

Roger Sterm

Kniha Superman: Krize karmínového kryptonitu je:

v Přečtených3x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst2x