Superman/Batman - Trýzeň

SUPERMAN/BATMAN: TRÝZEŇ Původně vycházelo od srpna 2007 do ledna 2008 jako Superman/Batman #37-42 Začíná to prostým vloupáním a končí mezihvězdnou bitvou. Zatímco Temný rytíř vyšetřuje zmizení prastarého kryptonského artefaktu, Superman vykazuje příznaky zdrcující úzkosti a paranoie. Stopa oba hrdiny zavede až na planetu Apokolis, kde Darkseid Muž z oceli ovládne a Batman propadne svůdnému kouzlu Bekky, zapřísáhlé odpůrkyně temného boha. Dvojice největších hrdinů Země je rozdělena, oba teď stojí proti sobě v konfliktu obrovských sil a nezvladatelných náporů emocí. Dokážou se opět spojit... nebo se nad vesmírem rozprostřou křídla neproniknutelné temnoty? FOREVER PEOPLE #1 Původně vyšlo v březnu 1971 Během prvního Darkseidova plnohodnotného vystoupení se Superman dozvídá o "Supertownu" a doufá, že v něm nalezne komunitu sobě podobných. Opustí však Zemi a nechá ji bezbrannou čelit Darkseidovi, nebo zůstane, aby ji ochránil?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/42_/420126/superman-batman-tryzen-1z4-420126.jpg 33

DC komiksový komplet (71.)

Literatura světová, Komiksy, Fantasy
Vydáno:, Eaglemoss Collections

Kniha Superman/Batman - Trýzeň

hroubek
předevčírem

Superman/Batman: Trýzeň je zajímavý komiks. Hlavní myšlenka příběhu se mi líbila, líbili se mě i konkrétní zvraty, ale bohužel se mi nelíbilo to, že to nejde do hloubky. Problém je, že ani na moment nebudete mít o postavy strach. Všechno jede v přesně nalajnovaných linií. A je to škoda, protože kdyby šel příběh více do hloubky, a postavy se musely chovat jinak, tak by to bylo zajímavější. Kresba je pěkná, ale jsou panely, kde je detail na obličej postavy, a na ty se nedá koukat jelikož vypadají ošklivě. Starý příběh od Kirby není špatný, ale žádný zázrak to také není. Komiks jako celek je průměrný a ve výsledku, když si ho nepřečtete, tak o nic přijdete.

martinstefko

Kniha "DC komiksový komplet 71: Superman/Batman - Trýzeň" ukazuje, že i komiksy s Batmanem mohou být slabé, a to nejen proto, že je zde Superman. Ten zde stejně má spíše podobu jakési loutky, i když na začátku se jeho část příběhu vyvíjela docela zajímavě. Kniha "DC komiksový komplet 71: Superman/Batman - Trýzeň" je především promarněná příležitost, protože tohle mohl být komiks o tom, jak je Batman ovládán chtíčem, jak ztratí zábrany a třeba se i vykašle na svoje povinnosti a pak za to ponese následky. Tohle mohl být komiks o tom, jak Superman není schopný řešit své emoce, jak je hysterický, jak se neovládá. Jenže v konečném důsledku to není ve skutečnosti ani o jednom, tohle jsou jen okrajová témata, která jsou nakousnuta, ale pak odsunuta do pozadí. "DC komiksový komplet 71: Superman/Batman - Trýzeň" je komiks o tom, jak se Batman a Superman dostanou do problémů, ale jak to nakonec zvládnou bez ztráty kytičky. A to už je popravdě docela nuda.

Batman superhrdinové Superman DC Comics

Autoři knihy