John na konci umře

John na konci umře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177915/bmid_john-na-konci-umre-pvU-177915.jpg 4 158 56

Dave a John série

1. díl

Vtipný a současně děsivý příběh zabíhající daleko za hranice zdravého rozumu. Stává se vám někdy, že v noci jdete na toaletu a na vteřinku, na zlomek sekundy zahlédnete v zrcadle něco jiného než svůj vlastní odraz? Rozsvítíte světlo a samozřejmě zjistíte, že všechno je v naprostém pořádku. Ze zrcadla se na vás dívá jen vaše tvář. Hlavní hrdinové knihy John na konci umře Davida Wonga tenhle pocit dobře znají. V jejich malém městečku se to hemží podivnými obludami s tělem ze syrového masa, obřími housenkami, brouky bez křídel, kteří se lidem zavrtávají pod kůži, a dalšími příšerami. Jsou skutečné, nebo je to jen výplod fantazie povzbuzené doposud neznámou drogou? Ta má podivné a nebezpečné účinky: otvírá brány do nových realit, ale současně na svět přivádí děsivé nestvůry, které ho můžou zničit. Jeho zachránci se mají stát dva nedostudovaní středoškoláci Dave a John, nezodpovědní „úleťáci“ potácející se mezi drogami a alkoholem, mudrlanti meditující o životě a řešící problémy, o nichž se jim nikdy ani nezdálo. Podaří se jim zastavit tajuplné zlo a vrátit světu aspoň zdání rozumného řádu? Kniha John na konci umře je zábavnou parodií na horory kombinující temná témata příběhů H. P. Lovecrafta se surrealistickými obrazy připomínajícími plátna Hieronyma Bosche. Autor čtenáře vede složitě strukturovaným, přesto ale přehledným a neustále napínavým dějem a rozhodně nešetří nápady. Uchvacuje obrazotvorností, ironickým až kousavě jízlivým humorem a bohatým jazykem, který ale dává zcela do služeb svého strhujícího příběhu. Kniha John na konci umře zaujme nejen milovníky hororů a zastánce paranormálních jevů, ale každého, kdo má rád svižné příběhy a kdo se s otevřenou myslí zajímá o problémy současného světa. „Nesmírně vtipná kniha plná hororových scén, za které by se nestyděl ani Stephen King.“ The Daily Telegraph „Příběh balancující na hraně mezi komedií a hororem. Surrealistická hříčka, od níž se neodtrhnete.“ Booklist „Román John na konci umře je tak napínavý, že se dá přečíst jedním dechem – a vy to jistě uděláte.“ BookReporter.com „Výstřední, filmově zpracovaný příběh plný komických scének i vážných úvah o životě.“ Library Journal První vydání.... celý text

Horory Humor Romány
Vydáno: , Jota

John Dies at the End , 2007

Moymeer
30.08.2016 3 z 5

Slibný začátek, pak už to je bohužel horší. Mám pocit, že i styl psaní se postupem času zhoršoval. Opravdu jsem se snažil dát knížce šanci, ale nepodařilo se, odloženo ještě před polovinou. Rozhodně ale nepochybuji o tom, že si svou cílovou skupinu bez problémů najde :)

Marllo
02.02.2016 3 z 5

Začátek této knihy v podobě brutální hádanky mne hned na první přečtení v knihkupectví donutil ke koupi a musím konstatovat že to nebyla jediná bizarnost této rozporuplné knihy. Musím předem všechny varovat, že kniha je opravdu šílená a plná velice originálních nápadů, které nemusí být všem po chuti. a také se připravte na občasné zvláštní chování postav. Ale to je i dáno tím jakého jsou charakteru. resp psychopati, blázni apod. Je znát na knize že jde o první dílo autora a pár logických děr by se našlo, ale naštěstí to nemělo nějaký vliv na děj a závěr knihy. Co mne naopak štvalo byla tendence děje. Připadal jsem si jak na houpačce jednou nahoře kdy jsem doslova žral každé písmeno a pochopitelně zas dole kdy se autor ztrácel ve zbytečných popisech které natahovaly zbytečně děj. A pak závěr knihy, který je ukončený a není. Proč? Na to si najděte odpověď sami. Myslím že i přes těch pár chyb a zbytečných pasáží to stojí za to.

Druss
13.04.2015 4 z 5

Naprosto typickej příklad knížky, u který se nemáš šanci bavit, pokud nepřistoupíš na její pravidla a zákony. A přesně tak jsem jí taky od začátku bral. Proto sem se taky v šalinách nahlas smál a zapomínal vystupovat, tam kde sem potřeboval. Takže za mě paráda! A až mi někdo brnkne skrz hot dog, absolutně mě to nevyvede z míry...

P. S. Zmínka o Češích a slivovici zahřála u srdíčka.

trudoš
18.03.2015 4 z 5

Tohle je román, který sedne jen určitým lidem. Lidem, kteří mají rádi filmy Kevina Smithe, líbil se jim Scott Pilgrim a nebojí se úleťáren. Lidem, kteří nemají problém odpustit příběhu (ne)logiku, hlavně když je o zábavu postaráno. Ostatní, kteří právě tohle nemusí, by se měli knize vyhnout širokým obloukem. Buď si užijete každé vytisknuté slovo, nebo ji odsoudíte jako kravinu na kvadrát. Kompromis neexistuje. Já patřím k té první skupině.
Pravdou je, že nejvýraznější problém celého příběhu spočívá v jeho délce. Připomíná křivku na monitoru EKG, která pokračuje někam do nekonečna. Když už od počátku začnete pátrat po smyslu zápletky, velice rychle se začnete nudit, protože konkrétní dějová linie zde není žádná - hrdinové prostě procházejí z jedné hororové situace do druhé, a každá z nich je ještě hůř pochopitelná než ta předchozí. Přesto se autorovi daří udržovat zábavu plnou jak originálních komediálních etud, tak bravurních hororových situací, ze kterých často běhá mráz po zádech.

Jossie
22.01.2015 2 z 5

Na mě toho bylo v té knize trochu moc. Všeho. Příliš mnoho fantazie, příšer, bezmoci, mrtvol, penisového humoru... S každou další kapitolou jsem si říkala, už dost prosím. Takže díky, další díl číst nebudu.

QEDS
16.11.2014 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně bavila. Vyniká především svým vtipem. Nejprve jsem váhal s koupí této knihy, i když se mi velice líbil přebal nenašel jsem žádné recenze. Nelituji koupě.

LenysekC
05.08.2014 3 z 5

Zklamal mě (ne)konec. Celou dobu to vypadalo fakt dobře, krásně cynickej humor, zápletka slušná, spousta zajímavých zamyšlení o dnešní době, světě, ve kterém (ne)žijeme, kvantové fyzice, (ne)realitě... A právě proto jsem byla zvědavá, jak to dopadne, jestli aspoň některé z těch myšlenek budou aplikované v praxi, příp. se David a John poučí, někam posunou, kdo byl ten hubeňour, co byl medúzou a měl takovou úúúžasnou možnost ukázat čtenářům jinej pohled na svět (kterou ale autor naprosto nechal vyšumět)... A ono tak nějak nic. Opravdu musím číst pokračování, abych se to dověděla? Nějak se mi nechce, protože mám trochu strach, že bude končit podobně... A nebo jsem to prostě nepochopila.

KatnissLavender
16.07.2014 odpad!

Vzdávám to! Takhle neskutečně nudnou knihu o ničem jsem snad ještě nečetla! Málo kdy se mi stane, že něco nejsem schopná dočíst a většinou se přemůžu, ale tady jsem to na straně 200 vzdala. Číst knihu, která má 530 stran když vás opravdu ani trochu nezaujala, by bylo plýtvání časem. To si raději přečtu něco, co mě bavit bude! Kniha není ani vtipná, ba dokonce ani děsivá, jak slibuje anotace a srovnávat ji s Kingem je vrchol!!! No nic, pro mě neskutečná ztráta času, ale někomu se třeba zalíbí... Já dávám od Wonga ruce pryč!

Restr
03.07.2014 5 z 5

V roce 2012 vyšel nezávislý film John na konci umře. Hned jsem si ho oblíbil a když jsem zjistil, že je natočen podle knihy, doufal jsem, že vyjde i u nás. A rok na to skutečně vyšla i v češtině. Jedna z nejšílenějších a nejzábavnějších knih, co jsem četl. Modlím se, aby u nás vyšlo i pokračování.

Eskandriel
27.05.2014 5 z 5

Představa, že budoucnost světa drží v rukou dva sjetí kámoši hrající si na krotitele duchů k jejichž vymítání používají staré rockové pecky z 80. let, je naprosto šílená a ironická. Přesně taková je ale celá kniha. David Wong vám v parádním tempu, které nedovolí přestat číst, servíruje jednu pakárnu za druhou. Těšte se na neskutečnou přehlídku bizarností, ze kterých vám naskočí husí kůže.

adorjas
27.05.2014 3 z 5

Napíšem to z mosta doprosta: "Strašná hovadina"- ale v konečnom dôsledku, a hlavne od druhej tretiny ma to začalo baviť a na príjemné vypnutie, sa vás pýtam, prečo nie?! Plus boli tam pridané ironické smyčky, nad ktorými sa človek môže (ale nemusí) zamyslieť. Takže, kým niekto berie na dovolenku napríklad Bridget Jonesovú alebo nejakú romantickú, presladenú vecičku, tak niekto si na tú dovolenku vyberie práve toto :)

Platejz
06.03.2014 4 z 5

Ačkoliv to mnoha lidem může přijít jako zdlouhavá slovní vata plná nesmyslných kravin, má tahle kniha své kvality. Například větou: "Zatímco muž spřádá své plány, žena se pobaveně usmívá." mě David Wong totálně odrovnal, jelikož nejvíce si cením knih těch, které vám vtipnou formu potvrzují věci, které si myslíte, že víte pouze a jenom vy. Za jedno přečtení stojí určitě.

cie
19.02.2014 1 z 5

No, dlouho jsem takovou slátaninu nečetla! :-D

Jingle
29.01.2014 3 z 5

Tak to je síla. Rozhodla jsem se, že knihu nakonec hodnotit nebudu, respektive zatím ne. Nevím, jestli dát hvězdičku jednu, nebo všech pět.
Ta knížka je šílená, naprosto ulítlá. Chvílemi jsem se bavila, chvílemi nudila, často i rozčilovala (ale za to může hlavně velké množství překlepů - takové věci mě u některých knížek prostě rozčilují).
Je to jedním slovem chaos, neskutečný maglajz všeho možného i nemožného, živého i neživého :)

BooksLucyKing
17.01.2014 5 z 5

Naprosto úžasná, vtipná a šílená kniha. Doufám, že vyjde pokračování.

Varjohukka
07.12.2013 5 z 5

Velmi vtipná kniha pro fanoušky hororů, jedna z nejlepších letošního roku!

horory parodie absurdní humor

Autorovy knížky

David Wong
americká, 1975
2013  70%John na konci umře

Kniha John na konci umře je v