Darkness

Darkness https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/6914/darkness-6914.jpg 4 35 3

Jackie Estacado je mafiánský hitman, mladý, ale mimořádně perspektivní chlapík, na nějž nedá jeho "strýček" Frankie Franchetti dopustit. Ke svým jedenadvacátým narozkám dostal Jackie nevídaný dárek - Temnotu. Prastará síla, kterou si Estacadovci předávají po meči už celá staletí je skvělá věc: pokryje vám tělo slušivým brněním, dá vám obrovskou sílu a ještě vám umožní vyrábět si z ní parťáky - potemníky (což jsou přisprostlí, nechutní skřeti). Taky má ovšem dvě velké nevýhody: funguje jen ve tmě, šeru nebo stínu a musíte zapomenout na sex, pokud nechcete strkat hlavu na špalek. Jakmile s vámi nějaká baba otěhotní, je po vás. Jackieho docela vzalo, když mu to lord Sonatine sdělil - přišel tím o jeden ze smyslů života. Jenže Sonatine je vůdce Bratrstva Temnoty a má s Jackiem své plány. A své plány má s nebohým zabijákem i Angelie, nositelka jiné pradáné síly, Angelus, která hodlá Temnotu konečně totálně zničit a nastolit trvalou diktaturu absolutního Dobra (což má být jako ona). Takže mladého pana Estacada čekají zajímavé a rušné časy.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Calibre Publishing

The Darkness #1-6 , 1996

Luigi1
08.05.2023 3 z 5

Tento komix se mi vůbec nelíbil zkrátka a dobře se nepoved

Atlantis
23.02.2018 3 z 5

Komiks, který má dnes téměř již kultovní status. Mě nijak nenadchnul. O Temnotě se nedozvíte prakticky nic a celé je to takové překvapivě suchopárné.
Zážitek vám také masivně zhorší české vydání, které je jaksi nesmyslně zmenšené, takže text je občas lehce rozmazaný a například názvy kapitol ponechané v originále také bijí do očí.

Honzeecheck
15.09.2014 4 z 5

Dal jsem si za úkol, že okomentuju každou knihu co přečtu, ale tady je to těžký. Slušná řemeslná práce, jak oúvod do světa Darkness dobrý, člověk má hned chuť zahrát si ty hry. Na druhou stranu Ennis má navíc, skoro žádný hlášky a hlavní záporáci jsou takový nedomrlý. Nápad s celibátem je ale vynikající :-)

Autoři knihy

Garth Ennis