Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny

Dark Web: Sex, drogy a bitcoiny https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/451612/bmid_dark-web-sex-drogy-a-bitcoiny-8cj-451612.jpg 4 170 31

Dark Web je tajemné a mýty opředené místo na internetu, kde se za virtuální peníze dá koupit leccos ilegálního. Lidé si posílají poštou drogy a padělané dokumenty, nakupují ukradené kreditní karty a sledují pornografii za hranou zákona. Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu? Kniha je průvodcem po temné části internetu od jeho počátků po budoucnost. Ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?... celý text

Metcheque
16.02.2021 5 z 5

Tohle je bomba. Šrouby se utahují a ani ten internet už není svobodným místem (pokud kdy byl). Proto je text Dominika Stroukala inspirativním návodem pro ty, kteří nestojí o to, aby jim BIS četla e-maily, google sledoval, co si prohlížejí na webu či aby na ně cílily reklamy na základě jejich pohybu na socsítích. Tvrzení, že kdo nic nedělá, nemá co skrývat, v tomto světle prostě neobstojí.

jooosev
13.02.2021 4 z 5

Parádní kniha pro uvedení do problematiky Dark Webu. Fenoménu současnosti, který se začíná vkrádat i do popkulturních odkazů a je tak dobré mít o něm povědomí i když nejste zrovna lidé, pro které jsou I.T. první poslední. Chápu, že populárně naučná literatura je těžký žánr, přesto za některé pasáže vycpané vatou musím dát hvězdičku dolů. Přesto podle mě zůstává tato kniha zdaleka tím nejlepším, co na podobná témata česká literatura nabízí. Doporučuju!

stesti.s.knihou
02.02.2021 4 z 5

Kniha Dark web: Sex, drogy a bitcoiny popisuje historii dark webu, jeho nejslavnější osobnosti (i když některé z nich stále zůstávají v anonymitě) a zároveň vyvrací mýty, které o dark webu panují.
Pakliže vás toto téma zajímá (na příklad se divíte stejně jako já, že něco takového vůbec může existovat), jednoznačně vám doporučuji přečíst si výklad a názory erudovaného Dominika Stroukala, který má k tématu rozhodně co říct a navíc vše popisuje velmi čtivou formou. Mně se to moc líbilo!

knihyKeMne
24.01.2021 4 z 5

Četla jsem jako totální neznalec, takže pro mě obohacující obsah o tématu, o kterém zřejmě v budoucnosti uslyšíme víc.

Na to, že má jít o knihu přibližující dark web lidem, co opravdu znají jen mýty, je to hlavně v druhé polovině knihy značně odborné, ekonomické až filozofické psaní, které jsem nejenom nepobírala, ale ani mě nezajímalo. Zajímavé kapitoly mi připadaly často zas utnuté. Naštěstí na konci každé kaitoly jsou odkazy, kde se člověk může dozvědět víc.

Překvapivě kniha obsahovala četné překlepy a obávám se, že i jiná utnutí (pořád přemýšlím nad slovním spojením "každý čtvrtý, tedy celá třetina" a porád se nemůžu dopočítat).

Ke konci působí autor značně paranoidně ohledně nesoukromí; poslechla jsem jeho radu a chtěla se podívat na sledovací automat v mobilu (o jehož existenci jsem dosud neměla tušení). Byla jsem zklamaná, sledovací automat byl vypnut, takže to s tím sledováním vládou asi nebude tak horké.

Takže - pro první seznámení s tématem super, ale úplné nadšení se taky nekonalo.

Vixiene
03.01.2021 5 z 5

Poslechnuto formou audioknihy. Výborně napsaná kniha, která vás zasvětí do tajemství dark webu. Dozvíte se spoustu zajímavých věcí, které "obyčejný smrtelník" neví - od konkrétních příběhů z dark webu po technické informace, bez kterých by se to neobešlo. Existuje na internetu vůbec totální anonymita? Slouží dark web pouze zločincům, pedofilům nebo drogovým dealerům, nebo jej lze využít i k něčemu dobrému? Na tyto a spoustu dalších otázek vám kniha přinese odpovědi. Zároveň vám vyvrátí nějaké všeobecně rozšířené mýty. Kniha je napsaná velmi čtivě a je i příjemně namluvená Petrem Neskusilem. Pokud vás toto téma zajímá, určitě po knize/audioknize sáhněte, neprohloupíte :-)

sivoj
30.12.2020 4 z 5

dobré shrnutí, dobře se čte

LEGACY
22.12.2020 5 z 5

Na technologických prostředcích mě nejvíce zaráží, že je několik hodin používáme den co den, avšak málokdo z nás vidí za oponu této mašinérie a má trochu ponětí o tom, co si na internetu dovolit může a co ne.
Poučen o informace, připraven o iluze ....díky Dominiku, že už vím jak si přečíst svobodné noviny až se někdy dostanu do Číny.

baroo
26.10.2020 5 z 5

Výborná kniha shrnující to nejdůležitější o dark webu. Je tam kapitola snad o všem, co se tam dá/dalo koupit. Hlavně ale na konci kapitol najdete další odkazy a zdroje na téma, pokud se chcete dozvědět víc. V češtině jsem nic lepšího v tomto oboru asi nečetla.

hu_87
23.10.2020 5 z 5

Nutnost pro každého, kdo někdy použil Tor a navštívil nějakou stránku s přízviskem onion.
Nutnost pro každého, kdo si o darkwebu přečetl dost článků, ale přišly mu moc fantaskní.
Myslíte si, že o darkwebu tak nějak tušíte, že je to místo nebezpečné, tajemné, naproti tomu,když se dozvíte, co všechno okolo darkwebu je zpopularizovaný mýtus, budete střízlivější a zase o něco vzdělanější.

Autor píše lehce, čtivě a kapitoly jsou protkané různými příběhy z různých kauz.

Česneksmedem
19.10.2020 5 z 5

Je to docela zvláštní. Všichni, co zde píšeme komentáře používáme počítač a síť. Přesto je tato kniha tak málo čtena. Možná bylo chybou dávat na první místo v názvu sex, protože Dark Web a sex hned vyvolává v mnohých nelibé pocity. Přitom o tom vlastně ani tato kniha není. Samozřejmě se autor tématu dotýká a je tam jeden moment docela hnusný, ale okrádáte se tím o mnoho nového, co vám může přinést úplně jiný pohled na věc. Škoda. Je to fakt dost dobrý.

petule3389
20.09.2020 5 z 5

Jedním slovem - geniální!

Dominik Stroukal
česká, 1987