Vetřelci vs. Predátor 1

Na planetě Rjuši se zabydlují osadníci a netuší, že lidstvo není jediné, kdo si na tuhle planetu dělá nárok. Nelítostní lovci Predátoři ji využívají ke svému vražednému rituálu – zamořují planetu vetřelčími vejci, aby ji pak mohli využívat k naplnění svého smyslu života. K lovu. Jenže Predátoři netuší, že na planetě na ně čeká větší sousto, než dokáží spolknout. Pokud mají Vetřelce porazit, možná budou potřebovat pomoc těch, které dosud považovali pouze za dobrý zdroj trofejí – lidí. Dříve než přišla filmová série, dříve než se objevily počítačové hry, před tím vším tu byla komiksová řada. Ta proti sobě jako první postavila dvě nejslavnější filmová monstra a rozjela epickou ságu, táhnoucí se přes celou galaxii. V úvodním příběhu Vetřelci vs. Predátor se dostanete na planetu Rjuši, kterou se rozhodlo lidstvo kolonizovat… jen aby zjistilo, že už tu planetu osídlil někdo před nimi a vypustil tu nepříliš přátelská zvířátka, na kterých testuje své bojové umění. Na to pak navazuje Válka, další komiksový epos, který popisuje život Predátorů z pohledu někoho, kdo se s nimi rozhodl žít. Tyto dva příběhy zabírají větší část téměř pětisetstránkové knihy. Zbytek se pak skládá z povídek. V Času krve se seznámíme se smrtícími predátorskými tradicemi, v Souboji se zase vydáme na opuštěnou planetu s vojenskou jednotkou a dozvíme se, že odpovídat na volání o pomoc se vždycky nevyplácí; Věčný se odehrává v Japonsku budoucnosti a ukazuje, že i Predátoři se mohou stát předmětem lovu; Stará tajemství odhalí tajemství svatých; a Síť ukáže, co se stane, když někoho ovládne pomsta. Takže ještě jednou – vítejte ve válečné zóně. Roku 1980 dostalo nakladatelství Dark Horse nápad. Když už mají Vetřelce a když už mají Predátora, proč to nespojit a nepostavit je proti sobě? Koneckonců, co může být pro fanatické vesmírné lovce lepším cílem než zabijácká mimozemská rasa? Na startu série se podíleli malíři Chris Warner (kterého už známe z komiksu Predátor: Betonová džungle) a Phil Norwood, jenž se věnuje především režii filmových triků (Ghost Rider, Kačer Howard) a kreslí storyboardy (kupříkladu k Avataru). Příběh má na svědomí scenárista Randy Stradley, který nejen pro Dark Horse píše, ale je i jeho viceprezidentem. Většinou se sice soustřeďuje hlavně na svět Star Wars (je tvůrcem velmi úspěšného Crimson Empire), ale napsal si i nějaké ty Predátory a položil základy k vetřelcopredátorské řadě. Později se k němu přidali i další. Kupříkladu Ian Edginton, anglický scenárista z magazínu 2000 AD (Stickleback, Red Seas, Leviathan, Stone Island). Ten tu má dva příběhy, ale pracoval i na jiných filmových řadách (Terminátor, Predátor, Vetřelci), a pro jiná nakladatelství psal kupříkladu komiksy ze světa Warhammeru, Witchblade, Stormwatch, Sojourn a další. A ještě jedno slavné jméno se v tomhle komiksu objevuje. Alex Maleev, bulharský tvůrce, pro kterého byli Vetřelci vs. Predátor jednou z prvních amerických zakázek – a od té doby je z něj hvězda, jejíž podpis zdobí takové komiksy jako Sam and Twitch, Hellboy, Daredevil či The Crow: Dead Time a Flesh and Blood....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26426/vetrelci-vs-predator-Kog-26426.jpg 4.346

Dark Horse Omnibus

Aliens vs. Predator - Omnibus Volume 1 (1990)

Horory, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, BB art, Crew

gaspoda

po alienech a predatorech se mi po dlouuuuhe době dostali do ruky AvéPéčka.Byla obava že se nezačtu. Po 5stranách se obava rozplynula jako ranní mlha. povídky nešly odložit dokud se nestali přečtenými. Na většíne se podílel stejný scénarista a je to videt povidky jsou vzajemně provázany tak z toho vzniká paradní cca 450str.kniha.
Ps:"drazí predátoři a vetřelci" proč nechavate přežít jen ženský WTF snad fšicni nea?!

LordSnape
31.07.2016

Z celé trojice Aliens, Predator a AVP to měl Stradley jako scénárista asi nejhorší, protože obě monstra se ve filmu nikdy původně nesetkala. Musel proto přijít s vlastními náměty, postavami a proč se vůbec potkali. Z dnešního pohledu musím říci, že to byl naprosto super tah použít Vetřelce jako kořist pro lovecké výpravy Predátorů. Do toho je umístit na novou kolonii, kde jde hlavně o pastevectví, prachy a následně i o přežití. Užíval jsem si to. Místy jsou to prostě výborně nakreslená jatka, protože člověk nikdy neví, kdo nebo co se objeví příště a koho pošlou na věčnost. Povídky, kde se odhaluje hierarchie klanu predátorů, jejich způsob života a lovecký kodex, kam se vbloudila i Mačiko mě také bavily. Anebo zápletka s týpkem, který loví lovce, aby mohl žít věčně... Parádní příběhy a skvělé spojení toho nejlepšího z obou světů do jednoho velikého univerza.

yaoiyuri
28.06.2016

Epická řežba, která obsahuje jedny z nejlepších AVP komiksů (mám na mysli především ty delší příběhy – Vetřelci vs. Predátor, Válka a Věčný). Většinu příběhů nějakým způsobem propojují události na planetě Ryushi, kde se odehrál první a nejslavnější komiksový střet těchto monster.
Jen mě mrzí, že komiksy neobsahují scény z pohledu predátorů, jak to známe z knižních přepisů (které u nás paradoxně vyšly mnohem dříve než jejich komiksové předlohy). Nemohl tak například plně vyniknout charakter Zlomeného klu a jeho vztah s Machiko a ani jsme nemohli tak dobře porozumět predátořímu způsobu myšlení a jejich loveckým rituálům.

martinstefko
02.02.2016

Vzhledem k celkové kvalitě omnibusů s vetřelci a predátory musím uznat, že tohle je rozhodně jeden z těch lepších kusů, kde převažují dobré příběhy nad těmi špatnými nebo prostě jen výplňovými.

Terva
19.04.2015

A hned první povídka se jmenuje příznačně pro tento komiks ..........VETŘELCI VS. PREDÁTOR........... Scénář k povídce napsal Randy Stradley a příběh nakreslil Phill Norwood ( nakreslil i pěkný titulní list ) a druhým kreslířem byl Chris Warner. Zde se Mačiko Nogučiová přidává k Predátorům v boji proti Vetřelcům. Je zde i Vetřelec, který se vylíhne z létajícího ptáka, Povídku druhou z názvem ..........ČAS KRVE.......... napsal opět Randy Stradley a kreslí také člověk z první povídky Phill Norwood. A jedná se o část pravidel Predátorů v boji proti Vetřelcům. Třetí povídka nese název ..........SOUBOJ.......... Opět ji napsal Randy Stradley ale tentokráte má malíře se jménem Javier Saltares. Zde Kapitán Glass pomáhá Predátorovi na planetě Rjuši. ..........VÁLKA.......... Tak se jmenuje povídka čtvrtá. Opět ji nakreslil Randy Stradley a přizval si kreslíře z povídky první Chrise Warnera. Příběh pojednává o tom, jak Predátor Svázaný uzel, Mačiko Nogučiová a další bojují proti Vetřelcům na další nejmenované planetě. Pátý pátý příběh nese název ..........VĚČNÝ.......... Povídku napsal Ian Edginton a nakreslil ALex Maleev. Je o muži zvaném Lee, který před dvě stě lety zabil Predátora a od té doby si najímá lidi na lov Predátorů. ..........STARÁ TAJEMSTVÍ.......... Šestý příběh z Bulharska nakreslil i napsal Alex Maleev a je to nejkratší příběh této knihy. Povídka poslední se jmenuje ..........SÍŤ..........Napsal ji Ian Edginton a dva kreslíři se podílejí na černobíle grafice. Jsou to Derek Thompson a Brian O'Connell. Povídka, která má od všech příběhů trochu, jak z Vetřelců tak z Predátorů.

RaptoR
31.01.2013

Konečně k nám dorazila první várka Omnibusů z vydavatelství Dark horse, které jsou určeny hlavně starším čtenářům. Dark horse mělo práva na vydávání Vetřelců i Predátorů, takže si řekli, proč tyto dva emzácké druhy nedat dohromady a okořenit to lidmi, kteří si jedině tak můžou vybrat, kterým z nich se nechají zabít...
Cena bezmála 1000 Kč za komiks se může zdát vysoká, ale je to adekvátní částka za masivní četbu, kterou nám nabízí. Vázané vydání na kvalitním křídovém papíře je samozřejmostí. Kniha uvádí několik uzavřených příběhů, které na sebe navazují a tvoří tak větší celek. Původní coloring některých příběhů se sice ne každému může zamlouvat, ale scénáristicky je to vše zvládnuté na výbornou. Navíc se dozvíte pár zajímavostí ze života obou druhů.

paulhunter

Rozhodně doporučuju všem fanouškům Gigerova monstra a predátorů, které komiks chytne stejně jako facehugger své oběti.

Komiks je rozdělen do několika částí, na kterých pracovali různí scénáristi a malíři (kreslíři). Zaujala mě velká část, některé díly jsou trochu slabší, proto hodnotím 4/5.

Konai

Je to komiksové zpracování, které do čech vyšlo až v roce 2009, ačkoliv k nám přišlo jeho knižní zpracování kolem roku 2000.

komiksy

Autoři knihy