Dárek z pouti

od:


KoupitKoupit eknihu

Tradicí, vznikem a významem náboženských poutí se zabývá první část zcela ojedinělé barevné výpravné publikace. Druhá část přináší charakteristiku jednotlivých předmětů, které se na poutích prodávaly, a dovádí historický výklad až k dnešní, začasté pokleslé formě poutí, jež s původním náboženským obsahem mají jen málo co do činění. Kniha je tedy určena jak čtenářům, které zajímají projevy lidového či zlidovělého umění, tak milovníkům historie, ovšem především zájemcům o náboženskou tradici, která dala vzniknout dnešní podobě naší kultury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30026/darek-z-pouti-30026.jpg 52
Žánr:
Literatura naučná, Historie
Vydáno:, Lika klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Radim
01.02.2012

Málokdy je papír potištěn tak zajímavými informacemi, fotografiemi a komentáři. Neobyčejně poutavě umí pan Kafka psát o věcech, o ktrerých evidentně mnoho ví a uchovává v přitažlivé formě tuto paměť i pro nás. Kniha je krásná i "na oko", protože ty stovky předmětů, které si lidé z poutí nosili nebo je naopak coby poutníci přinášeli, je tu možno na unikátních fotografiích i vidět. Stejně tak i poutní místa. Kniha je nakladatelstvím LIKA KLUB mimořádně dobře vypravena, a to jak po stránce obsahové, redakční i polygrafické. Kniha je skutečným Dárkem.
Mimochodem právě skončila stejnojmenná výstava v muzeu Roztoky u Prahy inspirovaná touto knihou a dle jejích kurátorů byla mimořádně divácky navštívená.
Velmi doporučuji!