Dárek pro Ježíška

Dárek pro Ježíška https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140218/darek-pro-jeziska-140218.jpg 5 16 5

Snové ilustrace Dubravky Kolanovićové doplňují snovou atmosféru příběhu malého Benjamina, který žije s rodiči, malou sestrou a dědečkem na malém městě. Pomalu se stmívá a nastává Štědrý večer. Dědeček Benjaminovi vypráví příběh o narození Ježíška… Když s ním Benjaminova maminka zatřese, uvědomí si dědeček, že usnul. Benjamin není k nalezení. Nejdřív hledají v bytě, potom v domě, a nakonec se celá rodina vypraví ven, do zasněžených ulic. Cestou postupně potkávají několik lidí, kteří mají jedno společné: Benjaminovo zmizení nemůžou nechat jen tak! Postupně zesílí tušení, že Benjaminovo zmizení souvisí s píšťalkou – Benovou zamilovanou hračkou a nyní možná i dárkem pro Ježíška. Naleznou Benjamina? Podaří se chlapci dárek předat? Kniha je určená zejména pro děti od pěti do osmi let.... celý text

Pro děti a mládež
Vydáno: , Portál

Božićna frula

sgjoli
17.10.2020 5 z 5

Tohle byla velmi milá knížka na jedno posezení, která pohladí po duši. Krásná, příjemná atmosféra, milý příběh s dobrým koncem, který nenásilně poukazuje na ducha Vánoc a na to, co je důležité. Myslet na druhé, být spolu a na to, jak jsou některé věci důležitější než drahé materiální dárky, co si dáváme na Vánoce pod stromeček.
Navíc tu jsou velmi milé, hezky barevné ilustrace v pastelových odstínech, na které se moc hezky koukalo.
Toto určitě mohu doporučit. Já jsem rozhodně spokojená.

Sumeček
10.12.2019 5 z 5

je hezká vánoční

Augustina
20.11.2018 5 z 5

Něžná knížka s milým vánočním příběhem. Ideální pro společnou četbu dospělého s dítětem a povídání si o ní.

evasamankova
22.12.2017 5 z 5

Moc milý příběh s opravdu krásnou a působivou vánoční atmosférou.

Jana512
05.12.2017 5 z 5

Dětská, krásně ilustrovaná kniha, se strhujícím příběhem dítěte s krásným srdcem. Kniha má co říct dospělému i dítěti.

Vánoce

Autorovy knížky