Dárek

Dárek https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/524670/bmid_darek-65316b9cb3806.jpg 4 26 16

Čerstvá absolventka Elena se už několik měsíců marně snaží najít práci. Se svou plachou povahou a strachem z komunikace bojuje na každém pohovoru. Začíná být ze všeho zoufalá a tyto pocity beznaděje jí prohloubí nečekaná zrada přítele. Nakonec se na ni usměje štěstí a najde si zaměstnání ve firmě, které šéfuje přísný, ale šarmantní padesátník Adam s uhrančivým pohledem. Eleně se mění život, i ona prochází proměnou. To si ovšem neuvědomuje. Přistoupí na hříšnou nabídku, která je v absolutním rozporu s jejími dosavadními zásadami. Objevuje požitky i slasti života a učí se prožívat jej s vášní. Vše se zkomplikuje v momentě, kdy se Eleně do života připlete další muž, který jí v hlavě rozpoutá divokou bouři pocitů. Nachází se na rozhraní dvou cest a neví, jakým směrem se má vydat. Před Vánocemi se rozhodne utéct za mámou do Brna, kde v kouzlu vánočních příprav přichází na to, co chce a uvědomuje si ještě jednu velmi důležitou věc.... celý text

Romány Pro ženy Literatura slovenská

Počet strán: 320
Žáner: #romantika
Vydavateľstvo: @nasevojsko

Pripravený?

Ja a Eroromantika?! Čistá? Bez mŕtvol?

No jo....

Dianka, úžasná a krásna kniha.

Dokonca mi ani nevadil ten klišoidny nábeh ku koncu.
Dokonca by som erotiku uvítala na prvých stranach hoci som silno proti - Len som ju zočil a už mi stál.

Začiatok ako z čistej romantiky, pokračovanie ako z riadnej erotiky a koniec ako z Vianočnej rozprávky, kde nechýbali slzy.

Ďakujem za možnosť prečítať si túto knihu, noe je erotika ako erotika a nieje je romantika ako romantika.

Elena, mladé dievča, ktore ma sice na*ralo úvahami o pracovných pozíciách (odpustila som jej) , si vďaka zázraku nájde prácu, a prácu v práci .

Kniha bola vtipná, vášnivá a mala aj veľmi veľa životných úvah a vnútorných monológov, ktoré sa mi páčili.

Záver knihy bol krásny a chytil ma za srdce

Takže, @di.spacir.autor ďakujem za túto knihu, budem sa tesim ak aa mi pod ruky dostane i Podmanivá a ak áno, ze bude minimalne tak krasna ako táto.

Ďakujem za štafetu @dudychovajitka

Kniha č. 84/2024
Štafeta č. 163

Obsah:

#ponuka #zúfalstvo #muži #hľadanie #zamestnanie #zrada

Čerstvá absolventka Elena sa už niekoľko mesiacov márne snaží nájsť si prácu. So svojou plachou povahou a strachom z komunikácie bojuje na každom pohovore. Začína byť zo všetkého zúfalá a tieto pocity beznádeje jej prehĺbi nečakaná zrada priateľa.
Nakoniec sa na ňu usmeje šťastie a nájde si zamestnanie vo firme, ktorej šéfuje prísny, ale šarmantný päťdesiatnik Adam s uhrančivým pohľadom. Elene sa mení život, aj ona prechádza premenou. To si však neuvedomuje. Pristúpi na hriešnu ponuku, ktorá je v absolútnom rozpore s jej doterajšími zásadami. Objavuje pôžitky i slasti života a učí sa prežívať ho s vášňou. Všetko sa skomplikuje v momente, kedy sa Elene do života pripletie ďalší muž, ktorý jej v hlave rozpúta divokú búrku pocitov.
Nachádza sa na rozhraní dvoch ciest a nevie, akým smerom sa má vydať. Pred Vianocami sa rozhodne utiecť za mamou do Brna, kde v čare vianočných príprav prichádza na to, čo chce a uvedomuje si ešte jednu veľmi dôležitú vec.

Stanislava27
01.04.2024 3 z 5

Ahojte

Dnes tu mám pre Vás ďalší príbeh z pera našej autorky, tentokrát to bude kniha s názvom Darček, od Diany Špacírovej...

Autorka svoju prvotinu posadila do jedného z našich historických miest, mesta Nitry...

Milujem historiu a autorka nám krásne a hlavne veľmi realisticky opisuje prostredie, pri ktorom máte chuť sa ocitnúť na danom mieste...

Vysokoškoláčka Elena si po ukončení štúdia hľadá prácu..
(autorka veľmi reálne opisuje dnešnú situáciu, ktorá sa u nás deje) kde stretne Adama..

Ak môžem byť úprimná, na začiatku mi na Elene vadila jej naivita a v kútiku duše som čakala kedy si dá dolu tie ružové okuliare cez ktoré sa pozerala na Maroša, vadilo mi ako s ňou dokázal Maroš manipulovať, ale beriem, že ak je človek zaľúbený....

Ak Vám v príbehoch nevadí vekový rozdiel medzi hlavnými hrdinami, tak tento príbeh je pre Vás ako stvorený.

Autorka do príbehu vložila okrem spomenutého vekového rozdielu aj vášeň, napätie,...

V knihe by som ja osobne pristala ak by daná kapitola bola označená komu patrí, chvíľami mi trvalo kým som sa zorientovala, že je rozprávaná z oboch pohľadov...

Kniha sa mi inak čítala sama...

Vlasta71
31.03.2024 4 z 5

Příjemný oddechový příběh.
Absolventka vysoké školy Elena nemůže sehnat práci. Pomůže jí až náhoda při odchodu z pohovoru. Eleně se změní život ve vztahu nevztahu se svým šéfem. Z naivní dívky se stává sebevědomá silná žena. S kým zůstane to je otázka při otevřeném konci. Bude pokračování?

DJDunda
29.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Fuha tak toto bolo pre mna prilis. Co sa tyka techniky pisania a podobne, kniha bola fajn, opisy krasne, ale ten pribeh nebol nic pre mna. Niektore casti mi dokonca prisli akoby ,,nasilu,, vsunute. Otvoreny koniec ma celkom potesit, a teda osobne keby som si mala vybrat Elena by skoncila s Erikom, aj ked naznaky smerovali skor k Adamovi.

Kristína017
04.03.2024 4 z 5

Dárek je debutová kniha od slovenskej autorky, ktorá, samozrejme, vyšla už aj v slovenčine. Príbeh je o absolventke vysokej školy Elene, ktorá si nemôže nájsť prácu.
V tejto knihe však nájdete aj témy vzťahov (aj toho toxického), age gap, vášeň, hraničné rozhodnutia a aj trochu akcie...

V prvom rade musím pochváliť spracovanie témy hľadania práce po ukončení štúdia (až na absurdnú dramatizáciu ohľadom úradu práce). Autorka zobrazuje reálnu situáciu na slovenskom trhu práce a postoj zamestnávateľa k uchádzačom bez praxe.

Ďalšou dominantnou linkou je téma veľkého vekového rozdielu. Kto má rád erotické romány, príde si určite na svoje.
Autorka od začiatku ponúka aj pohľad hlavného hrdinu. A keby sa na začiatku každej takejto kapitoly z jeho pohľadu vyskytovala informácia, že ide o jeho pohľad, aby sa čitateľ(ka) mohla na to hneď naladiť, bolo by to dokonalé.
Osobne som si hlavného hrdinu nepredstavovala ako neodolateľne príťažlivého, ale charizmu, ktorú mu autorka dodala, bola neprekonateľná.

V poslednej tretine autorka priniesla niekoľko zápletiek. Pohodu vystriedala akciou. Za mňa kľudne mohla ešte čitateľov(ky) chvíľu dlhšie napínať, pretože dynamickosť bola zbytočne rýchlo ukončená.

Kniha ma však bavila. Nejde síce o príbeh, kvôli ktorému by som nemohla spávať, ale ako oddychové čítanie približujúce sa realite je Dárek skvelou voľbou. A rada by som si prečítala aj ďalšiu vydanú knihu od autorky. Pretože jednoznačne písať vie.

Dydy7
23.02.2024 3 z 5

Elena, mala "vzťah" s Marošom 2 roky - po celý čas, ju ťahal len za nos, využíval a dosť mi liezol na nervy.
Ale keď je človek zaľúbený, veľa vecí nevidí
Po niekoľkých mesiacoch, kedy si hľadala prácu, ju aj nájde, vďaka prísnemu Adamovi

Hneď od začiatku, mi prišla veľmi naivná, ustráchaná, nemala žiadne sebavedomie a ani ma neprekvapilo, že pristúpila na Adamovu ponuku, ktorá nie je pracovná Ale tu už stojí v hre nie len túžba, ale aj láska a hlavne rozhodnutie, pretože Elena spozná Erika - ktorého si nakoniec vyberie, alebo nevyberie, si prečítajte.

Za mňa musím povedať, že som fandila Adamovi a Elene, aj napriek ich vekovému rozdielu, keďže si myslím, že starší chlapi, už majú viac rozumu a hlavne ju zachránil!

Čo sa týka hodnotenia, úprimne ma kniha nenadchla až tak veľmi, že by som si ju jedného dňa, chcela prečítať znova, avšak skončilo to otvorene, takže ak by sa autorka rozhodla pre pokračovanie, určite by som si ho prečítala.

knihomolka_eli
22.02.2024 4 z 5

Elena je absolventkou vysokej školy a hľadá si prácu. Nie je veľmi sebavedomá a to jej pri pracovných pohovoroch nepomáha. Ani na jednom sa jej nedarí uspieť. Posledný pohovor tiež nevyzerá nádejne, no pri odchode narazí do šarmantného päťdesiatnika, Adama. Zhodou okolností šlo o šéfa spoločnosti. Elena ho natoľko očarila, že zariadi, aby ju prijali na pozíciu jeho sekretárky. Hoci Elena žije sama, momentálne netúži po vážnej známosti. Nedávno si prešla sklamaním v nefunkčnom vzťahu. Adamovi sa Elena páči a tak za ňou príde s
hriešnou ponukou. Elena o nej premýšľa a hoci je úplne proti jej zásadám, nakoniec ju prijme. Vďaka Adamovi a jeho prístupu sa postupne mení v sebavedomú ženu.
Problém nastane, keď spozná atraktívneho muža Erika. Kým on je jej vekovo blízky, chodievajú spolu behať a trávia spolu čas v prírode, Adam ju zas zahŕňa darčekmi a svojou pozornosťou. Ktorý je pre ňu ten pravý? A je ním vôbec nejaký nich?

Kniha bola príjemnou oddychovkou. Čítala sa rýchlo :). Okrem samotného príbehu sa mi veľmi páčil opis mesta Nitra. Tiež tam študujem :)

Záver knihy ostal taký, že...potrebujem druhú časť :)

Knižka sa ku mne dostala formou autorskej štafety. Ďakujem autorke, Diane Špacírovej, že ju poskytla do štafety a tiež organizátorke Jitke Dudychovej.

Majka1979
24.12.2023 5 z 5

Musím povedať, že táto kniha bola pre mňa príjemným prekvapením a teda teším sa, že som po nej siahla. Nájdete tu všetko to, čo človek od naozaj dobrej knihy očakáva - príbeh, ktorý sa oplatí čítať, vášeň, ktorú s nimi takmer zažívate. A aj zápletku, bez ktorej by to nebolo ono.

traceybeegee
05.12.2023 4 z 5

DARČEK
autorka Di Spacir Autor

Tato dark romance je oddechovou knihou, která se velmi dobře čte..
Její hlavní hrdinka Elena po dokončení svých studií hledá zaměstnání.
Jelikož je to taková plachá a moc neprubojna dívka mnohé její pohovory končí bez odezvy.
Až jednou... Narazí na příjemného pana majitele firmy a ten při jejich setkání vzpomíná, někoho blízkého mu ta dívka připomíná...
A tak se stává jeho sekretářkou a protože je velmi atraktivní Adam, její šéf neodolá a s Elenou se sblíží. Díky tomu jí nabídne zvláštní dohodu a Elen přijímá...
Bude jejih vztah pořád čistě na formální úrovni nebo se z toho vyvine něco víc???
Elen se díky Adamovi a jeho přístupu k ní mění v ženu, která v jistých věcech odhazuje zábrany a svou plachost.
Při svém běhání jednou ráno ale potkává Erika a tak nad ní visí velký otazník, který je vlastně pro ni ten pravý nebo to není ani jeden z nich?
Jeden ji zahrnuje přepychem a dárky, druhý zase zážitky v přírodě..
Pro kterého z nich se má rozhodnout?

Kniha se mi líbila a tak trochu mi připomínala jednu, kterou jsem dřív četla.
Byla čtiva, plná romantických scén a dokonce i detektivni zápletka tady nechybí.
Moc děkuji za knihu, kterou v rámci #autorske štafety vyslala Jitka Dudychová a paní autorce,@#Diana Spacirova, že napsala tak hezkou knížku.
Dávám 4 z 5p

Kaja745
08.11.2023 5 z 5

Ku knihe som sa dostala vďaka knižnej štafete. A bola som nadšená. Čítala sa sama a rýchlo. Príbeh mladej kočky Eleny, ktorá po nefunkčnom vzťahu konecne nájde prácu a má pocit, že je spokojná. Ale aby to nebolo také jednoduché, zapletie sa so svojim šéfom, šarmantným päťdesiatnikom. A veci naberú rýchly spád. Veľmi oceňujem autorkin plynulý štýl písania aj nečakanú zápletku a šťastné rozuzlenie. Určite knihu odporúčam.

Agida
29.09.2023 5 z 5

Kniha mě na první pohled zaujala svou krásnou obalkou. Mile překvapena jsem byla i samotným příběhem, kdy jsem si hlavní hrdinku Elen ihned oblíbila a prožívala s ni cely její příběh, zajímave a poutavě napsáno, krátké kapitoly Vás vtahnou do děje a nepustí, nouze nebyla ani o romantiku a erotiku( v tomto směru mám docela nacteno) a autorcin popis se mi líbil, nic prehnaneho a přesto vystihující danou situaci. Moc rada si prectu další autorcinu knihu Doporučuji všem A co musím podotknout byla to moje první kniha ve slovenštině , což mi nevadilo, prave naopak to děla knihu ještě zajímavější

maria7768
19.09.2023 5 z 5

Elena, čerstvá absolventka pri odchode z jedného z mnohých pracovných pohovorov narazí do šarmantného, síce staršieho ale veľmi príťažlivého Adama.
Adam je majiteľom firmy, kde bola na pohovore a nakoľko ju nemôže od tej zrážky dostať z hlavy, zariadi, aby ju prijali ako jeho sekretárku.

Ich pracovný vzťah časom prerastá v niečo silnejšie, čomu ani jeden z nich nedokáže zabrániť. Z neistej Eleny sa stáva sebavedomá žena, ktorá po zlých predchádzajúcich skúsenostiach objavuje silu vášne, slasti i pôžitkov života.
Ale ako to aj v živote býva, všetko sa skomplikuje príchodom ďalšieho charizmatického muža do jej života. Stojí pred ťažkou voľbou.
Záver ostáva otvorený, aj napriek tomu, že si Elenka uvedomí, čo vlastne chce. Koniec si priam pýta pokračovanie a nám neostáva nič len dúfať, že sa ho aj dočkáme.

Mon.CouCou
24.08.2023 5 z 5

(SPOILER) Všimla jsem si, že mi nejvíce lajkujete erotické knihy, tak Vás nalákám další perličkou a to Darčekem od Diany Špacírové

Elena po škole hledá zaměstnání. Po mnoha nezdarech i díky náhodě konečně nachází práci sekretářky. Přísný, starší šéf Adam dá Eleně nabídku, která ji ovlivní bytí.
Sledujeme tak proměnu obyčejné dívky, kterou zradí Maroš, v energickou ženu. Rozkrýváme velmi vkusnou vášeň, erotické touhy i smyslný chtíč.
Líbil se mi vnitřní "ďáblík", který dodal celé knize vtipný šarm.
Kam však Elenina cesta směřuje? Nebude v tom něco záludného? Je věk opravdu jen číslo? A o jaký dárek jde... to si musíte přečíst. Já jen pevně doufám, že tato kniha se dočká brzy pokračování :-)
V těchto parnech mě kniha krásně ochladila i návštěvou mamky v mém Brně. A já snad časem poznám i překrásnou Nitru, protože tady tato kniha mě hodně nalákala.

recenzienika657
17.08.2023 4 z 5

#darcek @di.spacir.autor @nasevojsko

Ste radi ak sa spomenie vaše obľúbené mesto alebo srdcovka v príbehu?

Ja rada čítam príbehy z Paríža. Obľubujem keď sa spomenie Nitra a moje srdcovky sú HP alebo Gilmorky, Priatelia...

Darček je prvotina od autorky a som rada, že som si ju vďaka autorke mohla prečítať. Diana má 100% talent a cítiť s písmenok, že ju to baví.

Sympatie si získala už len s tým, že sa príbeh odohráva v mojej rodnej Nitre. Nádherné opisy Nitry dotvárali príbehu ten pravý šmrnc akoby ste sa sami ocitli na krásnych miestach v Nitre. Rukopis ma bavil.

Hlavná postava je Elena, ktorá skončila vysokú školu a hľadá si prácu. Je nesmelá, málo komunikatívna a pri rozhovoroch roztrasená. Vnútorná Elena a jej diablik viedli monológy, ktoré boli vtipné a presne odzrkadlovali Elenkinu povahu. Srdečná, vtipná, milá.

Po viacerých pohovoroch stráca nádej. Po poslednom pohovore vychádza z budovy a vrazí do pána. Modlí sa, aby to tentokrát vyšlo. Aj vďaka náhode vrazila do príložitosti a život sa jej začne meniť ako sa jej ani nesnívalo. Máte radi americké romantické filmy? Ja áno, rada si pri nich oddýchnem. Eli sa v takom ocitne až na to, že je to jej život.

Od prísneho, ale sympatického šéfa dostane diabolskú ponuku. Prijať? Neprijať? Nemám čo stratiť? Čo ak si to ľudia vysvetlia zle?

Ponuku príjme a začne objavovať seba, vášeň a iné slasti.

Na začiatku ju zradí dlhoročný ne/priateľ. Dúfala som, že s Marošom bude viac zápletiek, ale rýchlo sa odmlčal. Je to vinár. Elena so šéfom Adamom boli na ochutnávke vína a Maroš sa neobjavil. Tam by som ho čakala s veľkou pravdepodobnosťou. Škoda. Mohli z tohto vzťahu/nevzťahu vzniknúť pekné zápletky.

Začítajte sa do románu, kde vek je len číslo, film sa stane skutočnosťou a s nesmelej, ustráchanej Eleny sa stane iný človek. Prežite premenu spolu s Elenou.

Príbeh nam skončí na pokračovanie a rada by som s autorkou naďalej spolupracovala a priniesla vám pocity z pokračovania.

4/5

Zuzka1983
13.08.2023 5 z 5

Tak toto bolo knižka sa ľahko čítala a mala všetko čo človek od knihy očakáva. Som veľmi milo prekvapená prvotinou autorky, po ktorej som siahla čisto náhodou a aj na základe peknej obálky. Príbeh bol pútavý, zaujímavý, no nečakala som otvorený koniec a preto veľmi veľmi dúfam, že bude mať knižka pokračovanie. Bola by škoda keby nie.

marianamik
20.07.2023 3 z 5

Dobre sa to čítalo,bola v tom romantika, erotika, priateľstvo. Ale čo ma teda prekvapilo je otvorený koniec. A ja tak neznášam otvorené konce.

2023  81%Darček
2023  89%Podmanivá