Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204820/mid_ladies-in-waiting-na-zivot-a-na-smr-Ot3-204820.jpg 4 84 28

Dámy v očekávání série

Co byste obětovali pro své nejlepší přátele? Byli byste pro ně ochotni zemřít? Bestsellerová autorka obrátila svou pozornost k historickým románům a zaměřila se na období tudorovské Anglie. Příběh Anny Boleynové pojala zcela nově, totiž z pohledu Anniny dvorní dámy a nejbližší přítelkyně Meg. Román Na život a na smrt zachycuje blyštivý dvorský život, velikou lásku a zoufalý pád opuštěné královny i její souputnice – zapomenuté, a přesto předurčené k tomu, aby v našich srdcích zůstala navždy živá.... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

To Die For: A Novel of Anne Boleyn , 2011

nikca0568
01.08.2016 3 z 5

No, z téhle knihy jsem byla dlouho v rozpacích. Nudná nebyla, to zase ne, příběh Meg je zajímavý. Ale, radím všem kdo si knihu pořídí pouze z důvodu, že je tam uvedeno román o Anně Boleynové a ještě žádnou knihu o ní nečetl, rozhodně to na začátek není dobré. A zatím účelem jsem si ji pořídila i já a to bylo poté to největší zklamání. Kniha je psána z pohledu Anniny přítelkyně Meg. Celou knihu mi přišlo, že se líčí hlavně život Meg, její vztahy a tak. A Anna byla někde v pozadí. Celkově kdybych nečetla i jiné, prakticky bych se o ní nedozvěděla skoro nic. Dobrá oddychovka. Knihu hodnotím mezi 2,5-3*. Tak nízko kvůli tomu, že za mě nesplnila účel, za kterým jsem si ji já a asi i někdo jiný koupila.ˇBylo to popisované ve formě holčičích rozhovorů. Jak jsem už zde četla, souhlasím s názorem, že tak plytký příběh o Anne jsem nečetla. Mimo jiné ani nezazní všechna jména Anniných spoluviníků. Sama autorka pak i přiznává, že je příběh Meg do jisté míry smyšlený. Také se tak řeší mnohokrát otázka víry, zatím nejvíce co jsem kdy četla v knize o Anně. Vlatně se řeší spíš víra Meg. Pokud hledáte knihu o Anně na začátek, mohu doporučit Tajný deník Anny Boleynové od Robin Maxwell, kde jsou datumy a události z jejího pohledu a nebo Paní Boleynová od Brandy Purdy.

Bezantina
25.02.2016 2 z 5

Tak plytký příběh o Anně Boleynové jsem tedy dlouho nečetla.. Za mne ztráta času..

Jindřich osmý
04.01.2015 4 z 5

Jako vždy.Tyto knihy mě nikdy nezklamou.Dobře se čtou a ještě se dozvíte spoustu informací.

11karina
06.11.2014 4 z 5

Příběh se nečetl špatně...hodnotím jako "neurazí-nenadchne". V porovnání s výborným dílem Hilary Mantelové - Předveďte mrtvé...lehčí, ale i plytší čtení. Chybělo mi hlubší vtáhnutí do atmosféry té doby, psychologická propracovanost a uvěřitelnost jednotlivých charakterů. Momenty - které by se čtenáře opravdu dotkly. Byla jsem zvědavá na závěr knihy s popisem dramatického konce, žádný šok se nedostavil, chyběla mi "syrovost" atmosféry tehdejší společnosti - z tohoto důvodu můžu doporučit román i "slabším povahám" majícím zálibu v dílech tzv. červené knihovny.
Budu čekat i na další příběhy ze série - obzvlášť pokud budou o postavách méně známých.

fraste
13.10.2014 4 z 5

kniha se mi líbila, i když příběh je velmi dobře znám,těžko psát něco nového a překvapivého,jen mě ujistila o tom jaká to byla doba, jak málo stačilo,aby vše bylo jinak ?,narození syna, Anna za to nemohla....Jindřicha,ač ho historie hodnotí kladně,rád nemám

Henriette
31.08.2014 4 z 5

Velmi prijemne pocteni o Anne Boleynove napsane z pohledu jeji pritelkyne a sluzebnice. Pribeh sleduje krome Anny predevsim zivot vypravecky Meg. Je to oziveni pribehu ktery je jiz trochu okoukan a prinasi novy pohled na situaci krale Jindricha a jeho poddanych.

Ynés
02.08.2014 odpad!

Neuvěřitelné zklamání. Ploché postavy, prakticky absence jakéhokoli děje, o zasazení do historie se ani nedá mluvit, nesmyslné dialogy. Autorka se záměrně vyhýbá čtenářsky zajímavým pasážím a místo toho je jen zpětně komentuje. Pohled na Annu Boleynovou skrze perspektivu její dvorní dámy nefunguje, ženy jsou zde vylíčeny jako hloupé slepice štěbetající jen o letmých pohledech a dotycích. Historické události jsou upozadněny na maximum, chybí jakákoli akce či zajímavý dialog, navíc postavy používají velmi nevhodný slovník. Český překlad je tristní, objevila jsem několik neexistujících slov (např. nerozborně spjati ??) a mnoho vět nemá ani českou výstavbu věty. Suma sumárum, spíchnuté na koleni za jedno odpoledne, napíše takový brak každá dvanáctiletá slečna a nevydává ho za historický román.

rencovav
28.07.2014 5 z 5

Nádherné, silné, nepopsatelné. Já prostě nemám slov. Doufám, že se mi podaří napsat recenzi, protože mě tato kniha doopravdy dostala. Meg a její věrné přátelství vůči Anně. A samozřejmě samotná Anna Boleynová a její tragický konec. A vlastně celý závěr. Ne, celá kniha od prologu po závěrečný rozhovor s autorkou. Všichni si to musí přečíst!

A nutno dodat, že mám odteď velkou chuť přečíst si další knížky, o nichž autorka mluví v závěru, o Tudorovcích a jejich době.

Anglie 16. století Anna Boleynová, královna, 1501–1536 Tudorovci královny

Sandra Byrd
americká
2014  84%Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové
2016  81%Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové
2017  83%Růže mají trny - Román o Alžbětě I.

Kniha Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové je v