Dáme dvóju

Dáme dvóju https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68762/dame-dvoju-68762.jpg 4 1 1

Vyprávění o "velkém narušiteli" Pepovi Němečkovi, čimelickém hajném, Pětce Ready a jejich pánských jízdách. Vyprávění, která se opravdu udála. Atmosféru hospodských historek umocňují působivé ilustrace Milana Starého.

AndrewTheJUA
10.05.2024 4 z 5

Ke knížce Dáme dvóju jsem přišel dá se říct náhodou. Při procházení aktikvariátu jsem ji našel za dvacku, povídky mám v oblibě, zaujala mě barvená obálka, následně i popis a už jsem si ji nesl domů.
Co se týče do obsahu, tak jsem byl příjemně překvapen. Je příjemně, lehce a vtipně napsaná a dobře se čte. Povídky jsou opravdu čtivé a když jsem došel na konec, bylo mi líto, že nebyla delší. Škoda jen tahavějších prvních stran.
Jinak ale můžu knížku zcela doporučit. Za těch pár kaček stojí. A jelikož mi Pepík opravdu sednul, pokračování "Pepa For President" jsem si koupil za plnou cenu.
Čimelice nemám daleko, z Budějc to je co by kamenem... Třeba se mi někdy poštěstí Na Hvížďalku zavítat a dát si tam "dvóju" ;-)

Jiří Brandejs
česká, 1953