Cyklus dřevorytů ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů

Cyklus dřevorytů ku chvále geniálních  lékařů a ranhojičů https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225908/bmid_cyklus-drevorytu-ku-chvale-genialni-qUO-225908.jpg 5 4 2

Reprint jedné z raných Váchalových autorských knih, s pozdější ručně psanou dedikací litomyšlskému sběrateli Josefu Portmanovi. Celostránkové sumární barevně kolorované dřevoryty robustního výrazu popisují s váchalovským sarkasmem vztah pacienta a lékaře. 50 výtisků ručně šito v kožené vazbě

Romanka89
17.01.2019 4 z 5

Pomalu se začínám seznamovat s tímto skvělým umělcem. Kdysi jsem byla ve Váchalově Portmoneu v Litomyšli, loni jsem četla jeho úžasný Krvavý román a Váchalovu verzi Poeova Havrana. Letos přišla na řadu tato útlá knížečka plná dřevorytů z lékařského prostředí.

"Králové života, dělníci v krvi,
vraťte mi zdraví!
Svůj nůž pohružte ve mně
a sondou lesklou cévkujte mně!"

Čtenářská výzva 2019: Kniha, která má na Databázi knih v době čtení méně než 10 komentářů.

knedlik
18.07.2017 5 z 5

Kniha, kterou jsem dostala jako dárek a díky které pro mě Váchal přestal být jen "jakýsi grafik, o kterém nic moc nevím." Cyklus dřevorytů ku chvále geniálních lékařů a ranhojičů v sobě má nádech obdivu, ale také podstatného sarkasmu, okultismu, samotné mohou působit i jakýmsi lehce depresivním dojmem. Pro mě neobvyklá kniha.