Čtyři strany mince

Čtyři strany mince https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444362/bmid_ctyri-strany-mince-UDb-444362.jpg 4 112 112

Nebojte se bát. Čtyři hororově laděné povídky, které vás rozhodně nenechají klidnými! Mladému účetnímu a jeho krásné ženě se podaří najít skvělého finančního poradce a peníze se jen kupí. To je skvělé, nebo snad ne? Jen kdyby… Halloween v malém americkém městě je většinou veselou a radostnou událostí napěchovanou sladkostmi, dětským smíchem a západem slunce. Tenhle ale bude jiný… Hrdinný doktor vytrhne přejetého chodce ze spárů smrti, lidé ve městě ho pochvalně plácají po zádech. Vše se pak postupně vrátí do starých poklidných kolejí, i když… Sedmileté holčičky bývají roztomilé a nevinnost sama, tedy většinou…... celý text

Nikola_
12.07.2020 4 z 5

Obálka a anotace mě velmi oslovily, proto jsem si chtěla knihu přečíst, ale bohužel mě malinko zklamala. Čekala jsem, že se budu víc bát, proto 4* Ale určitě to není špatná kniha, za přečtení stojí.

PetrCepek
03.07.2020 5 z 5

Výživná čtyřhubka na jeden večer se samaritánským Doktorem a vynalézavým Děvčátkem. Pozoruhodná prvotina zasluhující nejméně 4,5 hvězdy plus zbývající půlhvězdu za působivou obálku tradičně skvělého Ondřeje Mikuleckého

Monačte
02.07.2020 5 z 5

Horory dlouho nebyly můj šálek kávy. A pak jsem vzala do ruky Kinga. Jasně, koho jinýho, žejo. Od tý doby jsem pár "kingovek" četla, taky něco od jeho syna Joe Hilla, ale to je vlastně taky King, tak se to nepočítá. No a do třetice tady debutujícího pana Záleského. A víte co? Úplně v pohodě snese srovnání! Všechny 4 jednohubky přečtete jedním dechem a za chvilku. Hlavní postavy jsou vesměs nesympatická banda s mnoha negativními charakterovými vlastnostmi. Úplně cítíte ten hnus a zlo, jak jim prosakují skrz kůži, takže jim zhusta jejich neštěstí vlastně přejete. Což přináší nepříjemný pocit, že jste vlastně stejní, jako oni, takže v noci nechcete zhasnout, protože se bojíte, že přijde... kdo? Třeba právě některá z postav? Uááá!

Martaska_z
30.06.2020 5 z 5

Povídky jsou velmi čtivé. Běží Vám v hlavě jako film, takže celá knížka uteče v cuku letu. Zápletky jsou originální a překvapivé.

KamilaJan
25.06.2020 5 z 5

Čtivé, vtipné - a nepředvídatelné pointy jako třešnička na dortu (zejména u povídky Šedé sako a Děvčátko). A jakožto dlouholetou fanynku Stephena Kinga mě styl psaní hodně bavil a potěšil. Jen tak dál!!

Část díla

Lukáš Záleský