Čtyři dohody

Podtitul: – Kniha moudrostí starých Toltéků - Praktický průvodce osobní svobodou. Ve Čtyřech dohodách odhaluje don Miguel Ruiz zdroj omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou k zbytečnému utrpení. Čtyři dohody, založené na staré toltécké moudrosti, nabízejí silný kód chování, který dokáže rychle proměnit náš život v nový prožitek svobody, opravdového štěstí a lásky....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12114/ctyri-dohody-duG-12114.jpg 41764

The Four Agreements (1997)

Duchovní literatura, New Age
Vydáno:, Pragma

Kniha Čtyři dohody

EvikU.

Myšlenky dobré, ale nevím, zda to jde v téhle době dělat tak jak píše autor. Ale aspoň něco z knihy si převzít a snažit se žít dobrým životem.

Emily82

Jako každá kniha osobnostního rozvoje je i tahle souhrnem moudrých myšlenek, které jsem si vzala k srdci, těch, které kolem propluly aniž by mne zasáhly, a těch, u kterých vím, že se jimi řídit nebudu či nechci.

czeliza

Nikdy dřív jsem tenhle styl knížek nečetla a pořád to není můj "go-to" žánr, ale tahle kniha mě překvapila. Spousta myšlenek je přenositelná do běžného života, často si na některé jen tak během dne vzpomenu. Neuškodí se nad svým životem zamyslet a i když autor v knize mává velkými slovy ála Bůh, andělé, sen planety, láska..., dobře se to čte a nelituju, že jsem s knihou strávila čas. Řekla bych, že mě určitě obohatila.

Manifest blech

Komentáře k tomuto titulu můžou být hodně různé, a vážně bych řekla, že záleží, kdo čemu věří. Je to jeden z mnoha v dnešní době možných způsobů vnímání, dnes si lze vybrat z dost nepřeberného množství (některé se pravda mohou opakovat, ale to je nutno číst mezi řádky).
Je na každém z nás čtenářů, kdo si to vezme k srdci nebo to bude brát jako další z knih nebo třeba mu to uvázne, ale ne natolik.

Renyu

Krásné myšlenky, zpracování horší...

krži

Hodnotit si opravdu netroufám, ale upřímně jsem rád, že jsem si to přečetl... Asi to chce čas - vstřebat to.

hroneczek

Nemohu jinak než doporučit. Jde o nenásilnou motivační formu, která vás nutí se zamyslet. Spoustu věci ve svém životě již dodržuji a ctím aniž bych věděla, že vycházejí z této myšlenky/knihy. Přečtením jsem si své znalosti utříbila a nezbývá než prohlubovat. Děkuji.

Termina
23. lednaodpad!

Jestli něco nemůžu .. jsou motivační knihy .. čas od času si nějakou přečtu abych zase přišla na to proč to číst nemůžu :D Všechno je ve Vaší hlavě ne v knize která Vám říká jak by jste měli svět vnímat :D

Anna27

Kniha na zamyšlení. ????

Safinka

Naprosto úžasná kniha

OSTROVID
30.12.2018

Výborná kniha, která má co říct...

kralika
18.12.2018

Četl jsem již naočkován poněkud "akčnějším" Duškovým podáním. Koncepce dohod je skvělá, ale samy o sobě stačí vyjádřit několika větami, ne celou knihou. Ovšem právě kapitoly o dohodách (asi 50 % knížky), patří k tomu co by se mělo tesat...

"Mistr odpověděl: Nejsi zde proto, sbys obětoval svou radost nebo život. Jsi zde proto, abys žil, abys byl šťastný a miloval. Dokážeš-li udělat to nejlepší, čeho jsi schopen, v dvou hodinách, ale ve skutečnosti tím strávíš osm hodin, jen se unavíš, mineš vyvrcholení a nebudeš mít radost ze života."

Gumiczud
16.12.2018

Zajímavá knížka. Pro mě nejpodstatnější je čtvrtá dohoda, která v podstatě ospravedlňuje "nedodržení" předešlých dohod. Prostě to lépe neumím, tečka.

Sygi
25.11.2018

Jedna z nejzásadnějších knih, na které jsem narazil, která se mi od té doby stala průvodcem po životě, byť je ve společnosti plné norem, zvyků a pravidel občas těžké dohody náležitě aplikovat.

LittleAnnette
07.11.2018

Mnoho přínosných myšlenek. Jen nemám ráda, když se myšlenky v knize opakují, ale u takové jsem to čekala. I když, bylo toho více, než jsem čekala. Dalo by se to shrnout na daleko méně stránek, ale chápu, že by to nebylo ono. Také mi chybělo bližší vysvětlení podstaty věci, něco více ze života, protože příklady byly nedostačující. Hodně záleží, v jakém rozpoložení nebo situaci života jste. V některých dnech mi dala správnou myšlenku, v některých jsem musela se čtením přestat, jak mne to až obtěžovalo. Záleží, kolik starostí (i myšlenek) na vás je a za kolik z nich si můžete sami nebo kolik z nich můžete vůbec ovlivnit.

1v8na
04.11.2018

Velmi poučné, obohacující, inspirující, krátké a čtivé. Kniha je dobře a srozumitelně zpracována. Je pln inspirujících se věcí a citátů.
"Být sám sebou je největší lidský strach."
"Způsob, kterým soudíme sami sebe, je nejhorší soud, jaký existovat."

čef
31.10.2018

Představení pana Duška na dané téma mne sice pobavilo více, ale i tato kniha mne tak trochu povzbudila a nenásilně přinutila se zamyslet, co by se asi tak dalo dělat lépe. Z hlediska autora čtyř dohod to však asi není ten nejžádoucnější pocit, nikdo by si neměl vyčítat svoje jednání ani dokonce dojem, zda to vše v knize není pouze velké triviální zjednodušení, navíc podivně návodné, poučující, až směšné. Asi důležitější je pro mne možná myšlenka knihy uvědomit si, co je v životě podstatné a co je pouze vnucená mitote, ochočující nás v prázdné a poslušné otroky společnosti. Samozřejmě, že čtyři dohody nemohou obsáhnout všechny složitosti lidského života - jistě si každý za sebe ve svém božském já najde nebo již dávno našel jiná a lepší pravidla svého pobytu zde, ale ztracená chvíle s Toltéky to určitě nebyla.

Dymond
29.10.2018

Tato kniha donutí člověka se hodně nad sebou zamyslet... Rozhodně jsem čekala něco jiného a příjemně mě překvapila... Tento druh knih normálně nečtu a ani z tím nehodlám začínat, ale vypadá to, že o této jsem chybu rozhodně neudělala...

haninka18
28.10.2018

nadherna knizka nic lepsiho sem zatim necetla pomohla mi zmenit zpusoub mysleni a i cely pohled na svet troufam si rict ze diky teto knizce se ze me stal uplne jinej clovek

Rumenka1
22.10.2018

Základní četba pro všechny - obohacující. První krok k tomu jak se sebou být v jednotě a spokojenosti :)

dominika1897
17.10.2018

To by měla být povinná četba. :)

Sarajana
14.10.2018

skvělá poučná a moudrá kniha

jarka2222
07.10.2018

Umění šťastného života je přece jen těžší čtení. Pravda v každém slovu čtenáře učí pochopení sebe sama a druhých. Nicméně, po měsíci od přečtení knihy ve mně nic nezůstalo. Jak říkám, složité, ale zase se k téhle knize moudrosti za čas vrátím.

Koza3
18.09.2018

Po letech jsem hledal znovu nějaké ty duševní moudra, tak jsem si přečetl tuhle toltéckou cestu. Spolu s Duškovým představením je to klenot, který Vám pomůže se na svět dívat s úsměvem a nestarat se o věci, které za to nestojí. Super, naprosto.

SakuraLuci
18.09.2018

Nemůžu se zbavit pocitu, že ty pořádné grady této knize dává Jarda Dušek v divadelním představení.. kniha není špatná, ale bez Duška to není ono.

pedroK
15.09.2018

Čtu a přemýšlím a tak pořád dokola. Dostat se tam, kam říká Miguel, by bylo asi skvělé, ale to bude na roky...přesto bych ráda, opravdu to ale chce vědomě se ovládat a dřít na sobě. Ale co emoce? Jak říkám..na roky.

andy_nejedla
05.09.2018

Velmi důležitá kniha pro každého. Stojí za přečtení. Dobře se čte a otevře člověku oči, pak vidíte sami sebe úplně jinýma očima.

Aracely
20.08.2018

Přečetla jsem už spoustu motivačních knih a tato se mi nečetla zrovna lehce... Psáno trochu složitějším způsobem, vezmete si z toho poučení, ale mnohem více se mi líbí Čtyři Dohody s panem Duškem, to je vynikající divadelní hra a všechny ty Dohody jsou vysvětleny lépe. Nicméně si moudrosti starých Toltéků vážím a respektuji... Samotný autor mi je sympatický.

1. Nehřešte slovem
2. Neberte si nic osobně
3. Nevytvářejte si žádné domněnky
4. Dělejte vše tak, jak nejlépe dovedete

Velice moudrá slova, ale dodržet opravdu DLOUHODOBĚ všechny tyto dohody je dost těžké...

,,Narodili jsme se s právem být šťastní.
Narodili jsme se s právem na lásku, na radost a na sdílení naší lásky. Jsme živí, tak život vezměme a těšme se z něho.
Nepotřebujeme nic vědět nebo něco dokazovat. Stačí být, riskovat a těšit se ze života, to je vše, na čem záleží. Řekněme ne, když se nám chce říct ne, a ano, když se nám chce říci ano. Máme právo na to být sami sebou. Ale sami sebou můžeme být jen tehdy, když děláme vše tak, jak nejlépe dovedeme."

I přes možnou náročnost obsahu doporučuji tuto knihu přečíst všem!

Dominika13
18.08.2018

Má první naučně populární kniha. Krásně popsané dohody, které velmi usnadní život, když se jimi řídíte. Mnoho problémů si vytváříme samy a mnohdy existují jen v naší hlavě. Což je staré známé a hlavně úsměvné. Obtížnější je se těchto strašáků, kteří nám komplikují život, zbavit. Chystám se na její pročítání znovu. :-)

Martia
14.08.2018

Knihu jsem vůbec neplánovala číst, ale zůstala mi jako nevhodný dárek a jsem za to ráda.