Čtení z kamení

Jsou Moravcovy dobrodružné příběhy western, indiánka či detektivka? Kdyby šlo jen o prostředí, byla by definice jasná. Protože však detektivem může být každý, třeba i tibetský láma, bude těžké odepřít atribut detektiva chytrému vyšetřovateli z profese, a to jen proto, že je to indián. Ovšem, světem seržanta SWS nebyla moderní zločinnost. Neměl proti sobě rafinovanou síť úkladů upředenou důmyslným zločincem a za sebou rozsáhlý vyšetřovací aparát s vědeckými laboratořemi. V podstatě dělal totéž, co každý detektiv – odhaloval tajemství. Řešil záhady, vyhledával pravdu, vystavenou nebezpečí lži a omylu, hájil právo. A ve všech případech si Indián Údolní medvěd SWS počínal skvěle. (www.pitaval.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100701/cteni-z-kameni-100701.jpg 4.311
Detektivky, Literatura česká
Vydáno, Mladá fronta

Kniha Čtení z kamení

witko
01.03.2018

Zajímavé skloubení westernu a detektivky, ještě k tomu s idiánským vyšetřovatelem. Docela oříšek, ale autor se s tím popral více než dobře.

Kakho-Oto
26.12.2016

Pěkné povídky z pera Jaroslava Moravce, vydavatele mayovek z období první republiky a protektorátu (nakladatelství Toužimský a Moravec). Ze sedmi povídek se mi nejvíce líbily Město bez šerifa, Uprchlíci z Clintonu a Rozhazovač zlata.