Čtenářský klub slečny Lucie

Čtenářský klub slečny Lucie https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405166/bmid_ctenarsky-klub-slecny-lucie-D5t-405166.jpg 3 68 29

Čtyřiadvacetiletá Lucie potřebuje začít znovu. Je nezadaná a právě skončila vysokou školu. Protože ráda čte, nechce se jí jít učit děti, ale najde si práci v knihovně. Chtěla by také psát příběhy, zatím ale pozoruje ostatní a snaží se pochopit jejich povahu a čerpá inspiraci. Tak vznikl její čtenářský klub. Nemá zatím mnoho členů, pro každého z nich je však setkání nad romány doslova svátkem. Díky mladé knihovnici, se z nich stanou opravdoví přátelé. Mezi nimi je i Callum. Mnoho toho nenamluví, druzí si dokonce myslí, že je nejspíš podivín, Lucie však brzy rozpozná jeho kladné stránky. Společně s ním začne postrkovat jednoho po druhém k vysněným cílům. A Lucie sama? Ta se rozhodne, že má být autorkou, a tak napíše román, jehož základ tvoří osudy členů čtenářského klubu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

Lucy's Little Village Book Club , 2017

Damonka12
10.09.2019 2 z 5

Kniha se mi špatně četla a půlka postav mě vůbec nezajímala. Námět byl hezký, ale za mě špatně zpracovaný.

Blaufik
27.08.2019 4 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie je knihou, která se odehrává v knihovně, řeší se zde knihy, ale také osudy hlavních hrdinů. Spousta čtenářů jistě ráda čte příběhy, ve kterých figurují knihy a já v tomhle směru nijak nevyčnívám a jsem velice ráda, že jsem po knize sáhla, neboť se nejedná pouze o pohádku pro dospělé se šťastným koncem, ale autorka nám ukazuje, že by byla chyba, kdybysme se v životě nepokusili o to, aby se naše sny staly skutečností.

bledule17
12.08.2019

Po nějakém čase opět příběh z knihovny. Prostředí krásné a inspirativní samo o sobě, byla jsem zvědavá, jak ho autorka využije. Příběh měl trochu pomalejší tempo, ale nebyl špatný, několikrát mě skoro dojal, nicméně některé zvraty děje mi připadaly křečovité. Vadily mi ale chyby a překlepy v textu a vinou překladu příběh neplynul a četl se hlavně ze začátku, než jsem si na něj zvykla, vysloveně těžko.

bookcase
25.06.2019 4 z 5

Prostředí knihovny - přečíst si to byla skoro povinnost. Moc hezký příběh, mám tyhle milé sladké náznakové romanťárny ráda. Jednu výtku mám k překladu. Paní překladatelka by si měla ujasnit tykání a vykání mezi postavami. Je dost divné, když si za začátku vesele tykají a na konci knihy vykají.

veronika0382
19.06.2019 3 z 5

Čtenářský klub slečny Lucie je příjemný příběh ze života, sice s pomalejším rozjezdem, ale s tou správnou myšlenkou. Román je každopádně dobré oddechové, lehké čtení, u kterého můžete vypnout a odreagovat se. Více v mojí recenzi zde v záložkách - Veru, Knihy na cestách

MíšaS.
05.06.2019 1 z 5

Všechny postavy mi neskutečně lezly na nervy. Po přečtení anotace mi bylo okamžitě jasné, že je to kniha, kde všichni vědí, co mají dělat druzí, ale neumí poradit sami sobě a vše se rozuzlí na konci příběhu. Všichni byli tak uvědomělí...
Vůbec nechápu proč jsem si tu knihu půjčovala.

martinkaLLL
25.05.2019 3 z 5

Taková oddychovka, u které se nemusí vůbec přemýšlet. Není to na plný počet, ale i tak to bylo pěkné.

alzbeta4340
16.05.2019 3 z 5

Není to ani příběh o knížkách, ani romantický románek, jak by se snad mohlo zdát z anotace. Spíše sladkobolné vyprávění s povinným víceméně dobrým koncem. Bude nejspíš hodně záležet na náladě čtenářek, jak se jim tato kniha bude líbit.

bagel
02.05.2019 4 z 5

Pěkný romantický román dotýkající se několika vážnějších témat. Mám jen výtku k překladu - existuje řada dalších výrazů pro usmát se než "zakřenit se". Toto slovo se v knize vyskytovalo až moc často.

romance

Autorovy knížky