Conan z Cimmerie. Svazek IV

Francouzské komiksové adaptace jednotlivých povídek R. E. Howarda s barbarem Conanem v hlavní roli jsou skutečným hitem, který boduje u fanoušků heroické fantasy jak v zemi galského kohouta, tak u nás. Díky nejnověšímu svazku tak bude v češtině k dispozici celých dvanáct povídek, v nichž se ocitáme v dávných dobách v dávných říších, kdy hrdinství mělo ještě svůj půvab. Ve čtvrtém svazku najdete adaptaci povídky Darebáci v domě a jediného Howardova románu Hodina draka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476310/big_conan-z-cimmerie-svazek-iv-iw2-476310.jpg 411

Kniha Conan z Cimmerie. Svazek IV

Norri
předevčírem

Darebáci v domě - Je to docela pěkně nakreslené. Stránky to má rozdělené na spoustu menších panelů, přičemž některé z nich obsahují pouze tzv. vatu, kdy na nich někdo jenom jde anebo jenom čumí, ale ve výsledku to dodává atmosféru. Souboje mají tu správnou dynamiku a jsou pěkně krvavé. Ze začátku byl děj lehce nepřehledný kvůli spoustě pletichaření, ale to se brzy srovnalo.

Hodina draka - dokonalá kresba, ale je moc tmavá a až příliš mnoho je i ve dne skryto ve stínu. Škoda, že kreslíři nebyl dodán lepší scénář. Je totiž zkratkovitý a nepřehledný. Navíc jsem měl pocit, že vůbec nepracuje s napětím. Jako by mi jen odvyprávěl děj tohoto románu, ale vůbec mě nevtáhl do děje.

Tomas@S

Velký formát, skvělá grafika, dobrodružný napínavý příběh, co si víc přát? Snad jedině někde sehnat předchozí tři svazky. Tento čtvrtý svazek edice jsem si sice půjčil z knihovny, ale byl jsem zřejmě první čtenář. Voní tiskařskou barvou a záložka je nepoužitá. Takový malý bonus :)

davidurban1973

Luxusní kresba jako vždy. Příběhy o Conanovi jsou známe takže k nim netřeba cokoliv říkat. Mne se rozhodne víc líbila Hodina draka, která zabírá 2/3 knihy, a v komiksech jsem ji tak často neviděl, ale ani Datebaci v domě nebyli spatne převedení z knižní předlohy.