Conan: Vrah králů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po smrti krále Mordermiho Conan nastolí na trůn Zingary svého přítele Santiddia. Po jeho zavraždění je obviněn z tohoto zločinu a musí uprchnout. Útěk ho zavede do Ophirského království, kde vládne najednou několik vládců, z nichž někteří nejsou lidé… Kde se objeví příšerné modré oči Iaiana Chlapce, tam se stane vražda. Také mu říkají král vrahů, vrah králů. Jenomže kobří vejce, nastražené v loži zingarského krále Santiddia, pro něj tentokrát znamená víc než jen splněný úkol a plný váček zlata. Je to začátek jeho konce. Ze zločinu je obviněn Conan, jenž prchá ze Zingary do Ophiru. A tam se jeho osud splétá s Iaianovým do velkého uzlu, který nikdo nedokáže rozmotat. Může jej pouze rozcupovat gryfí zobák anebo Conan rozseknout svým mečem…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/102847/conan-vrah-kralu-102847.jpg 2.924
Série

Conan (knižní série)

Žánr
Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Klub Julese Vernea
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Conan: Vrah králů

Přidat komentář
lampernaqui
26.05.2020

Zatím se jedná o moji první knihu od Jaroslava Mosteckého a jsem celkem spokojený. Někdy se mi zdálo, že je jeho styl na conanovku až moc popisný. Příběhově to bylo dobré, hlavní výtka se nese k poslední třetině knihy, kdy se začíná zkratkovitě a zrychleně vyprávět. Krátké kapitoly mi začínaly připomínat Perryho Conany... což nebylo dobře.

Turlogh
09.09.2018odpad!

Absolutně nejslabší kniha o Conanovi, jakou jsem kdy četl. (A že jsem jich přečetl dost. Ke stovce jich určitě bylo.) Naprosto nevzrušivý děj, zcela chybějící napětí, kniha se čte jako špatné zápisky o životě Conana. Suchopárné, nudné. Bohužel jsem si tuto knihu koupil. Normálně čtu knížky o Conanovi pár hodin, tuhle jsem louskal asi čtyři měsíce. A skřípal jsem u toho zuby... Vždycky pár stránek, odložit a o pár dní později zase. Toliko vrozená vytrvalost, zvědavost zda-li kniha aspoň ke konci nebude čtivější, (nebyla bohužel) a peníze, které jsem do její koupě vložil, to byly faktory, které mě knihu donutily zdolat. Divím se, že takový odpad vůbec někdo vydal, vzkaz pro autora bych formuloval takto: "Držet se od barbara Conana raději dále."


davidurban1973
13.09.2017

Příběh se mi líbil. Slušné napsané, čtivé.
Jak píši lidé přede mnou, Conan zkrátka není jedinou hlavní postavou, ale to nijak nevadí. Prostor mají všichni zúčastnění. Nemám tolik Conanovek načteno takže mi to nijak nevadilo.

jarda108
12.04.2016

Nečíst, zbytečné. Jsou mnohem lepší knihy o Conanovi.

StriderCZ
30.06.2015

Souhlasím s Shaslickem, knihu jsem dočetl spíše z "povinnosti". Spousta knih o Conanovi psaných českými autory je divných. Bohužel ani tato není vyjímkou.
Je mi velice, velice líto, že autor nenavázal na skvělou knihu Cesta králů.
A třeba to, že Conan bezdůvodně pobije gryfa, včetně mláďat - to by "SKUTEČNÝ BARBAR CONAN NIKDY NEUDĚLAL!!!")
Z celé knihy mne zaujal slibný začátek a pak... až samotný konec knihy.

Shashlick
15.04.2013

Velké zklamání po všech stránkách. Nepříjemný styl, neustálé podivné přirovnávání a grimasy postav, navíc je kniha plná nelogičností. A to již od samotné úvodní zápletky, přes mříž v podzemí až na samý závěr. Nejhorší ovšem je, že zde chybí Conan. Ano, je tu nějaký svalovec, ale v žádném případě o něm nemůžeme mluvit jako o Conanovi z Cimmerie. A on ani ten svalovec není hlavní postavou knihy, pouze jí prochází a vše podstatné se děje kolem něj.

Hlavní postavou je Iaian Chalpec, ale do teď v podstatě nevím, jak vypadá. Podle popisu je malý, hubený, prostě chlapec. Ale na začátku knihy byl vyrovnaným soupeřem tomu svalovci, co se vydává za Conana. Nechápu jak to udělal. Procházel snad během děje nějakou metamorfózou?