Conan nepřemožitelný

Conan nepřemožitelný

Sotva devatenáctiletý mladík je považován za krále všech zlodějů v Shadizaru. Dny naplněné nebezpečím ubíhají jeden jako druhý, když tu jej osloví tajemný čaroděj a za krádež přívěsků z královských komnat mu nabídne deset tisíc stříbrných. Než však stačí zloděj loupež uskutečnit, přívěsky zmizí. To jej však neodradí, a vydává se je hledat do pustin Kezankianských hor. Zde padne do spárů nebezpečných banditů v čele s nevyzpytatelnou Karelou, Rudou Sokolicí, a uprostřed hor stane před hrozivým tajemstvím Pojídače duší. Kterýkoli jiný válečník by podlehl, ale zloděj ze Shadizaru má podivné severské jméno, nezdolnou vůli, odvahu a sílu. Jmenuje se… Conan!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29555/conan-nepremozitelny-29555.jpg 4.217

Conan

Conan the Invicible (1982)

Dobrodružné, Romány, Fantasy
Vydáno:, Mustang

t_gon
29.10.2016

Tahle Jordanova Conanovka je mnohem lepší, než jen rozšířený scénář v případě ničitele. Svižné tempo, které nedává Conanovi ani na chvíli odpočinout, nám servíruje souboje mágů, spoustu intrik nejen u královského dvora, souboje armád proti žoldákům, monstrům a všelijaké pakáži. Jordan taktéž přidal na brutalitě, takže souboje a popis jednotlivých zabití jsou řádně brutální a skvěle sedí do Conanova světa. Příběh se navíc motá od začátku do konce kolem nejedné krásky, což je pro čtenáře příjemným zpestřením. Dalším zajímavým prvkem je Conanův věk, kdy se jako velmi nerozvážný a arogantní mladík dostává víc než často do pasti či uvěznění a Jordan mu to nechává pořádně vyžrat. Často to už vypadá, že by Conan do dalších příběhu nedošel, ale to by nebyl Conan, aby se ze všeho s brutalitou sobě vlastní ze všeho nedostal. Ta arogance a situace z ní vyplývající jsou však příjemným osvěžením. Výborné počtení a co na to Conan?

„A pokud jde o mě, pomyslel si, jsem na tom skvěle, jak si jen muž může přát. Čtyři měďáky ve váčku a celý širý svět před sebou. A pořád jsou tu ty poklady ve strašidelné Larshe. Se smíchem pobídl koně do klusu a zamířil k Shadizaru.“

Eigis
11.10.2015

Příběh neoslní originalitou a výjimečností, ale na druhou stranu se jedná o solidní dobře odvedenou práci, která rozhodně neurazí. Autor si k základnímu Howardovskému námětu doplnil vlastní postavy, obsadil je do příběhu s obsahem toho správného množství akčním scén bez, kterých se tenhle typ literatury neobejde.

Conan

Robert Jordan