Co všechno věděla Maisie

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh malé Maisie je vyprávění o holčičce, kterou rozvodový soud nepřiřkl ani jen matce, ani otci. Střídavě má pobývat u obou. Rozvedení rodiče v ní zprvu vidí báječný prostředek pro svou pomstychtivost, ale po čase o ni ztrácejí zájem, a Maisie postupně začíná lnout k svým nevlastním rodičům, novým partnerům otce a matky, ke staré guvernantce paní Wixové i dalšímu služebnictvu. Vztahy jejich rodičů, vlastních i nevlastních, vstupují stále do nových kombinací, a Maisie –⁠ s vrozenou nevinností –⁠ uprostřed střetávajícího se světa dospělých je ponechána, aby si sama vytvořila jakýsi citlivý pohled na dobro a zlo....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118015/big_co-vsechno-vedela-maisie-mFn-118015.jpg 3.420
Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Odeon
Originální název:

What Maisie Knew, 1897


více info...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Co všechno věděla Maisie

LahoferRose
08. července

Poslechla jsem si ke stavění puzzle. Silný příběh, který Vás zasáhne hned od prvního dialogu matky s malou Maisie. Bohužel, stále bolestné, k naštvaní a stále aktuální. Příběh, kdy je dcera pro rozvedená rodiče zbraní a později přítěží. Nikdo z nich nemyslel na Maisie.

Renek
25. května

Rozhlasová adaptace mě přišla mnohem zajímavější, jelikož byla okleštěna o některý slovní balast, který knihu v určitých pasážích doprovází, ale i tak čest předloze!


palka452
07. května

Velmi aktuální

RADOST
04. května

Dívenka ve světě dospělých se stává jejich štítem i jejich zbraní. Proniká do propletence nových vztahů svých biologických rodičů. Nechce být přítěží, hledá lásku. Vyzrává, ze všech možností nakonec volí tu nejméně zlou. Správnou? Silný příběh, plný přetvářky a falše. Chudák Maisie.