Co tu kvete? Origin. průvodce přírodou

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nové přepracované vydání úspěšné encyklopedie planých rostlin obsahuje přehled nejběžnějších druhů. Seřazuje je do skupin, které jsou velmi snadno určitelné i bez větších botanických znalostí. Stačí si všímat základních znaků: jakou mají květy baru, jestli jsou souměrné a zda jde o strom, keř nebo travinu. Kniha nabízí nejen podrobný popis jednotlivých rostlin i s výstižnými ilustracemi, ale také základní informace o biotopech a uvádí přehledné tabulky a náčrty ilustrující botanické termíny, jako jsou typy květenství, plodů, stonků či postavení listů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288381/co-tu-kvete-origin-pruvodce-prirodo-lsP-288381.jpg 514
Žánr
Literatura naučná, Zahrada
Vydáno, Knižní klub
Orig. název

Was blüht denn da?, 2015

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Co tu kvete? Origin. průvodce přírodou

Přidat komentář
Jordanka9
01. března

Velice přehledně zpracovaná kniha německých autorů. Členění do 3 kapitol - byliny, sromy,keře, trávy.
Určování podle zbarvení květů, nechybí výklad základních botanickych termínů v úvodu , velmi dobrou výpověď má závěrečná kapitola Odborné botanické výrazy v obrazech, kde sice najdeme pár nepřesností způsobených zřejmě překladem.
Nechybí abecední rejstřík společně řazených latinských a českých názvů taxonů. Ilustrace rostlin jsou velice zdařilé, často mají lepší výpověď než fotografie, neboť zachycují celou rostlinu a je možnost srovnání podobných rostlin.
Rozhodně lze doporučit jako výborného pomocníka při určování rostlin dle Klíče ke květene ČR, pokud nemáme k dispozici živou rostlinu či herbářovou položku.
Neměla by chybět v žádné knihovničce
nejen začínajícího botanika.

knižní_Káťa
27.06.2020

Pro laika naprosto perfektní kniha. Dělení podle barvy květů je efektivní a určování je tak snadnější. Z odborného hlediska kniha moc zajímavá není, neboť neobsahuje mnoho druhů (či hybridy), ani další hlubší informace z oblasti botaniky. Takže jako odbornou literaturu určitě nedoporučuju. Avšak kniha je v mé knihovně na čestném místě, protože prohlížet si ty krásné ilustrace je naprosto relaxační.


BlueTer
21.11.2018

Tak nádherný atlas jsem opravdu ještě neviděla a že jsem jich tedy viděla. Kniha má nádherné obrázky, je opravdu skvěle rozvržená a má plno zajímavých informací. Tato kniha by neměla chybět v knihovně žádného biologa :)