Co se děje ve vesmíru

Co se děje ve vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276272/mid_co-se-deje-ve-vesmiru-nej-276272.jpg 5 4 1

Kniha přináší základní informace o tom, co je vesmír, z čeho je všechno složeno, jak to všechno začalo a jak vesmír jednou skončí, jak vědci pozorují vesmír; obsahuje i stručné shrnutí dějin astronomie. Pod 70 otevíracími okénky se skrývají další obrázky a informace.

Literatura naučná Mapy a atlasy
Vydáno: , Svojtka & Co

See inside the Universe

evismaior
21.10.2019 5 z 5

90% - takový základní přehled pro všechny, kteří chtějí koukat na Interstellar (nebo třeba Teorii velkého třesku :-)) a zhruba vědět, o čem se tam mluví. Mně se to tedy líbilo hodně, z těch knih s odklápěcími okénky zatím asi nejvíc. Jenže to právě proto, že to je už docela podrobné (určitě tedy víc, než bych čekala u označení "od tří let věku"), s čímž nakonec odložilo knihu i moje o víc než dvakrát tak starší dítko. Nevím, kolik toho tříleté dítě může pochopit ze zmínek o Higgsově bosonu, temné hmotě nebo cestování blížící se rychlosti světla, při němž běží čas jinak než na Zemi, natožpak o částicově-vlnové povaze fotonu nebo kosmickém mikrovlnném pozadí. Ale snad to některé malé mudrlanty časem postrčí k dalšímu studiu a to je dobře.

vesmír pro děti

Alex Frith
britská
2014  100%Co se děje ve vesmíru
2007  60%Kluci - Co se to se mnou děje?
2011  92%Jak funguje svět
2014  100%Co se děje s odpadem
2012  93%Obrazový atlas světa

Kniha Co se děje ve vesmíru je v