Čo po nej zostalo

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

V tomto skvelom modernom románe lásky, posadnutosti a pomsty, o živote profesora Jeremyho Cooka a záhadnej smrti jeho bývalej študentky sa objavujú šokujúce odhalenia o posledných dňoch jej života. Roman prináša čitateľom znepokojujúci príbeh o nás samých, o skrytých príkoriach, ktoré by niekedy ani nevyšli na svetlo. Autor si pre svoje rozprávanie zvolil neobvyklú, ale zaujímavú formu. V jedno zasnežené februárové ráno vyplaví rieka telo 25-ročnej novinárky Alice Salmonovej. Náhla, šokujúca smrť obľúbeného miestneho dievčaťa sa stala mediálnou senzáciou, a ti, čo ju poznali, nevedeli pochopiť, čo sa stalo so živou, inteligentnou, a pútavou Alice Salmonovou. Bola to samovražda? Tragická nehoda? Alebo... vražda? Spolu s profesorom Jeremy Cookeom čítame jej denníkové záznamy, listy aj internetové texty, facebookové príspevky, tweety a textové správy, cítime bolestné zakutia duše, tajomstvá, s ktorými sa nikomu nezdôverujeme a skutočnosti, na ktoré by sme najradšej zabudli....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/39_/399971/co-po-nej-zostalo-4RY-399971.jpg 363
Orig. název:

What she Left

Žánr:
Literatura světová, Romány, Thrillery
Vydáno:, Aktuell
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Čo po nej zostalo

Přidat komentář
maličkán
05.11.2018

Dle komentářů tady jsem z ní měla trochu strach a moc se mi do ní nechtělo, ale příjemně mě překvapila. Sice zvláštně poskládaná, hop sem, hop tam, ale jak se člověk trochu zorientoval, už to dávalo smysl a ten konec, takový jsem opravdu nečekala.

rode
27.01.2018

Po polovině knihy mi přijde, že se konečně něco děje. Možná je to ale pouze pocit a já si jen zvykla jak táhle je tento příběh napsaný.
Závěr asi překvapivý, nicméně žádná bomba.

Annkag
11.01.2018

Podla mna je to skvelá kniha...ano,čítala som i lepšie ale velmi sa mi páčil nápad.Po smrti človeka sa rozhonút dozvediet sa o nom viac.Nezaujato sa dívat na skreslené obrazy na jeho osobnost,pocity,túžby a sny.Zistit že nie všetko je tak ako sa to javí na prvý pohlad ale snažit sa pochopit prečo to tak bolo?
dostalo ma najm,a zistenie že Alice bola vlastne dokonalo nedokonalá a rozzuzlenie deja a vyvrátenie jej smrti ako nehody ma prekvapilo...fakt som bola celý čas v tom že skutočne išlo o nehodu.

Veronika33
23.06.2017odpad!

Neprečítané kvôli neprehľadnosti. Veľmi zle napísaná/preložená kniha, škoda myslela som, že ma bude baviť. (Anotácia je asi najzaujímavejšia na nej). Nuda však zvíťazila nad túžbou čítať knihu.

saleji80
11.04.2017

Za mě čtivé a nepředvídatelné ...

lusila
17.03.2017

Skvelá kniha, nemohla som ju pustiť z rúk...

Lintu
05.02.2017

Nápad dobrej, ale často jsem se v knize ztrácela (kdo co napsal, kdo je kdo). Myslím že zpracování dvou tří úhlu pohledu by bylo lepší než to nepřehledné slepování.

čef
06.09.2016

Autor se svým avantgardním románem chtěl asi co nejvíce přiblížit prostředí Internetu a to se mu podle mne hodně povedlo. Tak jako na netu je zde spousta balastu a dobrat se něčeho je pak velmi pracné. Ne, že by nebylo svým způsobem obdivuhodné, jak tyhle všechny styly a názory slátal dohromady a sepsání muselo dát hodně práce, ale takhle nabourat veškerá zažitá schémata je avantgardní až moc. Příběh tak vyžaduje hodně úsilí, aby byl vůbec detekovatelný a asi nebude mnoho těch, které to budou ochotní přetrpět. Já jsem to přetrpěl díky několika jiskřičkám jako - "Štěstí má ten, kdo ve své štěstí věří" - ale nadšený z toho nejsem.

luciefeix
28.06.2016odpad!

mám ráda knihy psané emailama a podobně ale tohle bylo hrozné od první stránky .. strašný přeskakování , uplné kraviny stránka za stránkou .. moc postav které vám toho moc neřeknou , nesmyslné a zbytečné , skoda času ,

NikaMirka
20.06.2016

Pribeh je psany zvlastni formou, ktera dodava pribehu autenticnost i realny nadech. Presto uz jsem cetla lepsi knihy a nerekla bych, ze se jedna o strhujici psychothriller. Nejlepsi byl zrejme konec. Ktery byl necekany a prekvapivy. Za me tri hvezdicky. Na ctyri by to muselo mit spad a na pet bych knihu musela hltat od rana do vecera.

Danago
18.05.2016

Smrt pětadvacetileté Alice se zdá podivná, zbytečná, nesmyslná. Proč? Po celou dobu příběhu hledáme odpovědi. Knížka se skládá z deníkových záznamů, z dopisů, mailů, novinových článků a konverzace na chatu. Je to docela příjemné čtení. Nejvíc mě bavily zápisky z deníku Alice. Byla sem napnutá až do konce jak to vlastně všechno bylo. Závěr byl hodně šokující.

Jana77
14.03.2016

Vzhledem k recenzím jsem se jí trochu bála, ale naprosto mě pohltila od první stránky. Trochu mi vadily ty dopisy, ale byly důležité a leccos jsem díky nim pochopila. Má zvláštní styl psaní, je úplně jiná než ostatní spisovatelé, ale právě proto mě knížka tak nadchla.

luc-b
03.03.2016

Na knihu jsem se těšila, protože její popis nabádal k úžasnému počtení. Pravdou je, že kniha se četla dobře. Jenže až asi ve 2/3 jsem pochopila určité provázanosti, hlavně co se Jeremyho týče. Tato postava, i když nakonec dopátral, co chtěl, byla více méně šílená. Nebavily mě číst jeho dopisy Larrymu. Sice v posledních desítkách stránek bylo vše pochopitelnější, ale stejně bylo komplikované sledovat tolik dějových linek současně. Možná, kdyby to nebyl takový podivín a kniha by nebyla psaná tak komplikovaně, byla by lepší.
Velice mě překvapil konec, jak to teda vlastně bylo. Toto bych fakt nečekala.
Co jsem čekala, bylo více akční prostředí.
Autor měl charakteristiky postav dobře promyšlené, dost věcí (krom výše uvedeného profesora) dávalo smysl a dalo se dobře číst.
Závěrem: čekala jsem více!

smejkalova.m
13.02.2016

Vůbec mě nebavily Jeremyho dopisy, občas jsem to jen tak přelétla, abych to už měla za sebou a mohla zas "listovat" v Alicině deníku. Celkový dojem - nic moc.

Aneleh
10.12.2015

Děj je poskládaný z komunikace po internetu - z blogů, emailů a webových stránek jednotlivých účastníků. Celý příběh ukazuje, jakou moc má internet a sociální sítě. Nepřečtený nebo omylem vyhozený email nebo sms zpráva může způsobit katastrofu. Tento způsob psaní se mi sám o sobě velmi líbí, jen jsem se hůře orientovala v jednotlivých zprávách, které přeskakovaly z jednoho časového období do druhého, takže jsem stále sledovala datumy. Chvílemi bylo čtení trochu rozvláčné a nemělo spád. Ale jinak zajímavé myšlenky, dobrá psychologie postav a překvapivý závěr.

Acquenta
11.11.2015

Když knihu porovnám s ,,případem pro Amelii ", je to propadák. Čekala jsem více napětí, příběh mě nudil...a ty dopisy doktora Cooka, to byla hrůza, myslela jsem, že to budu přeskakovat.....za mě pouze tři hvězdičky

Sali88
30.10.2015

Čekala jsem od knihy víc, spíš mě nudila, než bavila..

kneslova
28.08.2015

Pro mne celkem nezáživná kniha...

digi
26.08.2015

Dobře napsaná knížka, ikdyž jsem od ní čekala trochu něco víc.Našli se nějaké drobnosti, které mě osobně vadili.
Před touto knížkou jsem četla Případ Amelia, která se mi zdála mnohem lepší.

bookcase
23.08.2015

Výborné!!! Celý román je poskládán z dopisů, mailů, novinových článků a konverzace na chatu. Miluju tenhle styl psaní.