Co, kdy a jak ve výchově dětí

Kritické periody vývoje, těhotenství, první chvíle spolu, jak na školáky, pocit méněcennosti, výchova k odpovědnosti, strach a úzkost dětí. Prof. Matějček odpovídá na základní otázku: "Kdy je při výchově pro co vhodná doba a co kdy nepromeškat?" Ve svém výkladu srozumitelně spojuje poznatky dnešní vědy i praktické zkušenosti vlastní i dalších psychologů a pedagogů. A jak autor sám slibuje: "Bude v tom jistě i dost mých vlastních osobních postojů a možná i libůstek, takže mi nezbývá než prosit laskavého čtenáře jednak o shovívavost a jednak o jeho vlastní tvořivé uvažování na dané téma." Kniha je určena především rodičům, ale i učitelům a vychovatelům a všem, kdo přemýšlejí o výchově a jejích možnostech....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/313243/co-kdy-a-jak-ve-vychove-deti-oAl-313243.png 4.238
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno:, Portál

hanka0308

Knihá, která dá podnět k přemýšlení rodičům při výchově svých dětí. Rozhodně nejsou myšlenky pana profesora překonané, naopak jsou velmi aktuální! Nelze ovšem od knihy očekávát hromadu rad jak řešit tu kterou situaci. Kniha vede čtenáře k uvědomění si důležitých mezníků v životě dítěte. Myslím, že je to minimum, které by si měl každý rodič přečíst a nad každou kapitolou se zamyslet.

bousak

Autor byl zapálený pro téma, měl mnoho poznatků, ale působí na mě v některých ohledech neaktuálně a pravděpodobně je jeho přístup již překonaný. Některé zajímavé postřehy by bylo dobré rozvést a sestavit do systematického a komplexního celku. Bez toho na mě kniha působí jako sbírka několika rád a tipů, kterými se nejde řídit, ale když si na něco z toho vzpomenu, tak bude dobře.

natalie8531
09.10.2017

Čekala jsem více užitečných rad

Chmur
17.01.2017

Pan Matějček je pojem, ale i po druhé knize co jsem od něj četl, zůstávají rozporuplné pocity. Kniha je psaná hodně v obecné rovině. Uvítal bych mnohem více praktických příkladů. Některé rady a postřehy jsou zajímavé a inspirující, ale od takové legendy dětské psychologie jsem prostě očekával něco víc.

Dejvid
06.01.2017

Možná až příliš stručný průvodce výchovou dítěte. Prof. Matějček rozhodně někáže, co se má jak dělat, spíše zde dává různé tipy ze své bohaté praxe, jak konkrétní věci co nejlépe zvládat. Hlavním motto knihy bych shrnul "dělejte to tak, jak vám radí instinkt".

Zdeněk Matějček

Zdeněk Matějček