CNC - Programování obráběcích strojů

nehodnoceno
CNC - Programování obráběcích strojů obálka knihy

Číslicově řízené výrobní stroje (CNC) jsou charakteristické tím, že ovládání pracovních funkcí stroje je prováděno řídicím systémem (RS) stroje pomocí v počítači vytvořeného programu. Jedná se o vysoce specializované téma, kterému nebyla dosud v naší knižní produkci věnována dostatečná pozornost. Nyní však držíte v rukou komplexní publikaci o CNC technice ve strojírenství, o principech CNC řízení, o způsobech programování. Publikace je určena široké odborné veřejnosti, ale svojí koncepcí vyhovuje zejména jako učebnice pro výuku na odborných školách všech stupňů se zaměřením na strojírenství. Využijí ji i pracovníci ve strojírenství pro zvýšení své kvalifikace a rekvalifikaci, stejně jako pracovníci podniků, kde se v rámci modernizace tato progresivní technika zavádí. Kniha je rovněž určena pro pracovníky útvarů technologické přípravy výroby a technologického rozvoje. Autor ve čtrnácti kapitolách shrnuje všechny zásadní dostupné informace o CNC obráběcích strojích, programování i technologii, které by měl znát každý kvalifikovaný pracovník: věnuje se v první řadě obrábění soustružením, frézováním a příbuzným profesím. CNC řízení je ale již běžné v mnoha jiných oblastech, jako vypalování a řezání laserem, plamenem, vodním paprskem, při ohýbání plechů a trubek, při elektroerozivním obrábění dutin, řezání drátem atd. Vlastní programování není nijak náročné, komplikovanější úkol představuje zabudovat do programu strategii obrábění a efektivní technologii, která může být pro různé tvary obráběného dílce odlišná. Navíc je nutné perfektně zvládnout příslušný řídicí systém a jeho simulaci programu. V knize je uvedeno velké množství školních i složitějších příkladů, na kterých si lze, po předchozím prostudování, procvičit programování CNC, aby mohl čtenář úspěšně zvládnout simulátor CNC i programování na vlastním stroji....celý text

Literatura naučná
Vydáno, Grada

Kniha CNC - Programování obráběcích strojů

Ziriath
11.10.2019

Hodí se spíše pro ty, kterým hrozí, že je strčí k nějakému staršímu stroji, kde se programuje přímo na ovládacím panelu. Žádnej CAD/CAM (i když o tom se něco píše taky), ale tvrdej CNC středověk, kdy jste ručně zadávali dráhy - na druhou stranu, žádné děrné štítky.
Nehodí se pro ty, kteří CNCčko nebo konvenční mašinu nikdy neviděli a nic si obrábět nebo programovat nezkoušeli, takový člověk se pravděpodobně chytat nebude.

Najděte si svého marťana
Najděte si svého marťana
To na tobě doschne
To na tobě doschne
Most přes navždy
Most přes navždy
Já jsem Malála
Já jsem Malála

programování CNC stroje, programování a řízení

Kniha CNC - Programování obráběcích strojů je v

dalších seznamech1x