Clařino tajemství

od:

Clařino tajemství

Jedné noci v červenci 1945 probudí Claru Morvanovou výstřel, který má za následek smrt jejího staršího syna Édouarda. Clara tuší, co se tu stalo, ale rozhodne se, že důležitější než pravda, je chránit živé, svá vnoučata a především mladšího syna Charlese, a tak se rozhodne mlčet a prohlásit Édouardovu smrt za sebevraždu. Charles bojoval ve válce a po návratu zjistil, že jeho milovaná žena Judith a jejich dcerka zemřely v koncentračním táboře. Od té doby je z něj jen stín bývalého veselého a pohledného muže. Clara se rozhodne zachovat strašné tajemství, ale netuší, že to je teprve začátek velkého dramatu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/307085/clarino-tajemstvi-hBr-307085.jpg 4.317
Originální název:

Le secret de Clara

Žánr:
Romány, Pro ženy
Vydáno:, Motto
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
josska
20. května

Knížka se mě moc líbila,byla čtivá a bylo tam tajemství,které jsem se dozvěděla skoro az nakonec.Moc pěkně napsané,musela jsem číst dál a dál ...

bookcase
29. dubna

Rodinný příběh, v němž se zdánlivě nic neděje, ale tajemství, kolem kterého se vše točí, bublá léta pěkně pod pokličkou, aby jednoho dne vyplavalo na povrch. Celou dobu, co čtete tuhle knihu, to vře a bublá, pěkně pomaloučku, zatímco sledujete bohaté osudy členů celé rodiny.

vivienna
12. března

Dobrý, čtivý román z prostředí Francie, začíná v době 2sv.války…
Hlavní hrdinka Clara, je vzorem silné, neochvějné ženy, která si s každou situací dokáže poradit… pro mě možná až moc superhrdinka…Její syn Charles byl dokonalým mužem, než ho poznamenalo týraní za války a smrt jeho osudové ženy a jeho jediné dcerky v koncentračním táboře…(Místy mi lezl pěkně na nervy:-). V knize jsou popsány osudy jeho dvou synů a dětí jeho bratra, který spáchal sebevraždu…nebo nespáchal? Nebudu prozrazovat…zachovám Clařino tajemství:-)

zuzana2599
09. března

Moc hezký rodinný příběh o soudržnosti rodiny a o poválečné tragédii, jejíž tajemství vyplave na povrch po mnoha letech mlčení.
Krásný příběh s krásnou obálkou, který se neméně krásně četl :-)


Štítky

ságy

Autor a jeho další knihy

Françoise Bourdin

Françoise Bourdin
francouzská, 1952

Uživatelé mají knihu

v Přečtených19x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce29x
v Chystám se číst66x
v Chci si koupit13x