Neztrácej hlavu

Neztrácej hlavu https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45899/neztracej-hlavu-45899.jpg 4 38 12

Claire Morgan série

1. díl

Claire Morganová, detektiv z oddělení vražd, se přestěhuje z Los Angeles k jezeru Ozark v Missouri a konečně přivykne klidnému rytmu života na venkově. Do chvíle, než děsivá vražda celebrity ve velice exkluzivním ''zdravotním'' letovisku neotřese klidným letním ránem... Jedna z bohatých klientek doktora Nicholase Blacka byla nalezena mrtvá, přivázaná k židli u prostřeného stolu... pod hladinou jezera. V Los Angeles vyšetřovala Claire mnoho případů, do kterých byli zapleteni bohatí a slavní...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Levné knihy

Head To Head , 2006

Evkae36
29.06.2022 4 z 5

První polovina knihy mi přišla hrozně zdlouhavá a celkem nezajímavá. V Podstatě se tam nic moc nedělo. Ale za polovinou knihy se to zlomilo a dej nabral spád. Nejdřív se mi to zdálo trochu zamotané, ale bylo to dobrý, některé věci jsem tušila ale jinak překvapení bylo.

jihej
30.05.2021 4 z 5

Knížka mě moc bavila, výborně se četla a nepostrádala napětí.

Ava365
11.12.2019 5 z 5

Hodně děsivé čtení. Skvělý thriller plný temných až staršidelných momentů.

slaska77
21.02.2019 3 z 5

Na knihu jsem narazila náhodně v knihovně, splňovala jednu z podmínek čtenářské výzvy a každý rok takto pokryji některá témata naprosto náhodným výběrem, občas narazím na neuvěřitelný poklad, občas jen narazím. No, tady to byl spíš druhý případ. Chápu, že se někomu může líbit, napínavé to je, ale trošku jako když pejsek s kočičkou vařili dort - začneme s detektivkou, přidáme růžovou knihovnu, trošku psychotrilleru s hororem a pak se uvidí, jen aby pak z toho čtenáře nebolelo břicho. SPOILER - osobu vraha jsem si tipla už asi ve třetině knihy, tak hrozně okatě ji tam autorka tak často rvala, že to nešlo přehlédnout, takže jediné překvapující místo bylo, že mi mého domnělého vraha zdánlivě před koncem zabili. Díky tomuto silnějšímu momentu zaokrouhluji hvězdičky nahoru ke slušným třem kouskům. Na odpočinek se to dá, ale rozhodně přebal knihy trochu přehání, že kvůli této knize nepůjdete spát. (únor 1221 str.)

hadenka
23.08.2018

Napínavé čtení,četla jsem jedním dechem,kniha se mi moc líbila.

Polinka92
16.04.2018 5 z 5

Opravdu povedená kniha. Až do konce jsem netušila, kdo je vrahem :)

Karelvovsik
14.11.2016 5 z 5

Výborná detektivka, napínavá od začátku do konce! I v levných knihách se dá najít skvost.

maličkán
16.05.2016 5 z 5

Mrazivé,podmanivé, napínané čtení... Připravte se, že nepůjdete spát! - Tento podtitul je na nádherném obalu a mluví za vše. Za mě 5 krásných hvězd.

iva23
08.02.2016

Se mi to nějak nechce číst..

malena21
20.07.2015 5 z 5

-knihu jsem doslova zhltla , věřím ,že kdyby jí zfilmovali ,ale drželi se obsahu tak by to musel být prima detektivní příběh. Hledala jsem další knihy od této autorky ,ale bohužel jsem nic nenašla.

trudoš
07.05.2015 2 z 5

Nemám problém odpustit příběhu harlequinskou linii, přestože vyznívá dost pohádkově (vyšetřovatelka + milionář = velká láska), stejně jako kýčovitou morbidnost, jež je víceméně pro efekt. Vadí mi ovšem zpětná nelogičnost zločinů, které autorka zakamufluje psychopatií zločince - tedy, že jeho činy jsou nevyzpytatelné. I samotná hrdinka na mě působila víc jako kalkul sestavený pro potřeby románu, než jako svébytná postava, i když musím přiznat, že pusu má prořízlou solidně. Za obzvláště otravný pak považuji dokola se opakující motiv domácího násilí, který je pro vlastní zápletku nakonec zcela nepodstatný.
Přestože Linda Laddová píše jako profesionál, úvodní román série Claire Morganová vystavěla poměrně divoce. Začne detektivkou, pak promění na romanci a skončí takřka hororově, přičemž ta poslední část u mě paradoxně získala nejvíc bodů. Scény jak z Texaského masakru motorovou pilou. Bohužel ani to však nezachránilo celkově vachrlatou koncepci jinak průměrného thrilleru.

Ernesta
23.12.2014 5 z 5

Me se knizka libila. Ja jsem ji precetla za jeden den :-)

Autorovy knížky

Linda Ladd