Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2

Kniha vás zavede jak do zákulisí, tak přímo do děje. Herci, scénáristé, producenti, hudebníci, kostýmní výtvarníci, technici a mnozí další se s vámi podělí a své zážitky a výzvy, kterým čelili, než se tato vzrušující sága objevila na obrazovce. V exkluzivních rozhovorech, včetně Caitriony Balfe (Claire), Sama Heughana (Jamie) a Tobiase Menziese (Frank Randall / Black Jack Randall), se dočtete o jejich o nelehkém úkolu věrně ztělesnit nejoblíbenější postavy románů. Výkonný producent a Ronald D. Moore se svěří s tím, jak pracoval tým scénáristů, jak objížděli vytipované lokality pro natáčení i kolik energie stála výroba kostýmů a staveb, aby vše bylo dokonalé. Kniha také zkoumá všechny epizody seriálu prostřednictvím exkluzivních rozhovorů s jejími autory a režiséry, kteří se s vámi podělí o fascinující fakta z natáčení díl po dílu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/326340/jak-se-toci-cizinka-oficialni-pruvo-Siy-326340.jpg 4.544

Cizinka

The Making of Outlander: The Series: The Official Guide to Seasons One & Two (2016)

Umění
Vydáno:, Omega

Sabča92
05. listopadu

Pro fanoušky seriálu Outlander naprostá nutnost! Dokonalá seriálová přírůčka díky které se dozvíte tajemství vzniku tohoto skvělého seriálu. Proč tak dlouho po sepsání knihy jsme čekali na první filmovou nebo seriálovou adaptaci? Jak se hledali hlavní hrdinové. Jak se chystaly lokace a vybírala místa natáčení. Co obsahuje ústřední píseň? To vše a mnohem více se dozvíte v této publikaci. Navíc je v průvodci velké množství fotografií.

Sarajana

Naprosto senzační průvodce první a druhou řadou.

TheMelorry

Stejně jako ostatní i já jsem jako nadšený fanoušek Cizinky (knihy i seriálu) prostě musela knihu přečíst. A byla jsem nadšená. Hned na začátku je krásné povídání od autorky o její cestě od napsání knih až ke kývnutí na natáčení seriálu. Byla jsem překvapená kolik lidí na něm pracovalo a jak složitě se každá jednotlivá epizoda natáčí. Samozřejmě nechybí info o jednotlivých postavách, zajímavé poznámky, herců i scénáristů a spousta fotek z natáčení. Z knihy jsem nadšená a všem ji můžu jedině doporučit.

Ewik

Jako fanouškovi celé série "Cizinka" mi ani tato kniha nesměla utéct. Je krásně a poutavě zpracovaná, plná fotografií a detailních popisů. Tvůrci se víceméně snaží držet knižní předlohy Diany Gabaldon, ale také do seriálu promítli své vlastní nápady a zlepšení. Je fascinující jaká spousta lidí stojí za tímto projektem a kolik snahy a lásky tomu věnují. Od hledání herců, lokací, kostýmů a v neposlední řadě jazykových lektorů a historiků. Jako diváci máme možnost vidět výsledek dřiny všech těch lidí a herců, jako čtenáři si můžeme své oblíbence vysnít sami. Úžasné.
Tato kniha je důstojným průvodcem seriálu, i knižního světa Diany Gabaldon samotné. Jsem ráda, že ji můžu doplnit do své sbírky.

cori

Kniha, která nesmí chybět v knihovně žádné fanynky Cizinky, přináší spoustu fotek a hlavně komentářů herců k jednotlivým stěžejním scénám obou sérií.

Vlastina67

Kniha je prostě skvělá. Popisuje cestu od knížky k seriálu. Ta cesta je dlouhá a myslím, že málokdo z nás si vůbec umí představit, co všechno je k natočení historického seriálu potřeba. Nejde jen o práci herců a kaskadérů, ale hlavně o hledání lokací, o natáčení v historických budovách, kde se nesmí změnit vůbec nic, o vytváření kulis, šití kostýmů, výroby nábytku, zbraní... Kniha je zajímavá i v tom, že popisuje vznik jednotlivých epizod seriálu, spolupráci scénáristů - docela mě překvapilo, že každý díl psal a režíroval někdo jiný. Jsem opravdu ráda, že jsem ji našla pod stromečkem, že je má, má vlastní, můj ....... - to jsem se nechala trochu unést - glum :-)
Teď vážně - všem milovníkům Cizinky doporučuji už jen kvůli desítkám nádherných fotografií (dobrá je Ianova zelená noha :-)).

minde

Miluju Cizinku jak knihy,tak i jako seriál. A tahle kniha je skvělým doplňkem. Ve většině filmových průvodců je plno fotek a skoro žádný text, takže se nic nového nedozvite. Ale v této knize se toho hodně dovíte ze zákulisí nejen o postavách a hercích, které si ještě víc oblíbíte, ale taky třeba o lokacich, kde se natáčelo: např. mě překvapilo a potěšilo, že se natáčelo i v Praze, když hledali lokace pro Paříž v 18.stol. :-)

likaf
30.12.2017

Nádherná kniha. Ukazuje pozadí při natáčení seriálu(I. a II. série). Myslím si, že si ji nenechá žádný fanoušek Cizinky uniknout.

bookcase
01.12.2017

Určitě by neměla chybět v knihovničce všech milovníků Cizinky. Skvělý průvodce po práci lidí, jejichž jmen v titulcích si všímá jen málokdo. Jak vznikla seriálová podoba knih, co se chce po producentech nebo jak vybírat herce do hlavních rolí, to je jen zlomek toho, co na vás při čtení čeká.

sebemi
17.11.2017

Krásná kniha! Ocení ji především milovníci seriálu :)

Alex.Barunka
07.11.2017

3,5/5
Pro fanoušky série je tato kniha skvělým doplňkem. I když jsem osobně čekala trošku víc zákulisních špeků a celkově informací, jak od samotných herců, tak od štábu. Bohužel samotný překlad byl místy dost kostrbatý a ano, byly tam chyby.
Ale graficky!

ElfkaEleanor
29.10.2017

Kniha je kompilací rozhovorů s tvůrci i představiteli hlavních rolí. Obsahuje medailonky a zajímavý náhled do zákulisí. Za mě stržena hvězda pouze za slabší překlad (místy gramatické chyby, nelogický slovosled a špatně vybrané pojmy) a špatnou kvalitu některých fotografií.

Raduška01
25.10.2017

Pro ty, kdo milují sérii Cizinka a shlédli i seriál, je tato kniha nezbytností. Provází nás od průběhu natáčení každého dílu prvních dvou řad, šitím kostýmů, výrobou zbraní, až po osobní názory a poznámky samotných herců, režisérů a všech, co se podíleli na vzniku seriálu. Nemluvě o nádherných fotografiích. Za mě doporučuji, zajímavě zpracovaná kniha.

ptavichripkaa
21.10.2017

Kniha slibuje něco, co tam nakonec není. Jsem zklamaná.