Citliví, a přesto šťastní

Citliví, a přesto šťastní https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454484/bmid_citlivi-a-presto-stastni-tJF-454484.jpg 3 10 3

Řadíte se mezi vysoce citlivé lidi, přečetli jste na toto téma spoustu rad, ale stále se necítíte být šťastní? Máte dojem, že vám vaše citlivost jen komplikuje život? Cítíte se přetíženi okolním světem? Tato kniha vám přináší praktické nástroje, které vám pomohou orientovat se v nabité emocionální oblasti a zůstat v rovnováze i v bouřlivých okamžicích. Pomocí unikátního Duhového kvízu zjistíte svůj typ empatie, abyste mohli efektivně pracovat se svými specifickými silnými stránkami.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Grada

The Happy Empath: A Survival Guide for Highly Sensitive People , 2019

Jane2016
24.11.2023 2 z 5

Citliví, a přesto šťastní, kniha, která mě zaujala svou obálkou a následně i anotací. Do čtení jsem se pustila s velkým očekáváním. Avšak po dočtení knihu hodnotím průměrně. Není vůbec špatná, ale že bych Vám ji s klidem v srdci mohla doporučit, to se také bohužel říct nedá. Z knihy si neodnáším žádnou radu, kterou bych mohla využít v běžném životě. Bohužel. :/

Spímsknihou
10.12.2020 4 z 5

Pokud patříte mezi empatiky, je tato kniha právě pro vás. Přiznám se, že jsem od knihy nejdříve čekala něco jiného. Ale i tak mě kniha překvapila a v některých věcech mi dost poradila.
Kniha, ve které se dobře orientuje, vám pomůže zjistit, jakým druhem empatika jste, a podle toho vám radí, jak se v jaké situaci zachovat. Tenhle způsob mi přijde moc fajn.
Tato příručka je skvěle napsaná a pro empatiky jako stvořená.

JessieEx
18.11.2020

Kniha pro empatiky, lidi vysoce empatické. Škoda, že toto anotace nezmiňuje. Na základě názvu i anotace jsem si myslela, že je kniha určená citlivým lidem obecně. Proto jsem se v ní nenašla. Ne každý citlivý člověk je však empatik.
Pokud ale empatik jste, kniha se vám jistě bude líbit. Je velmi přehledná, hezky graficky zpracovaná, na začátku najdete i test, který vám napoví, jaký typ empatika jste. Typy pak v průběhu celé knihy barevně rozlišuje. Obsahuje obrovské množství situací, které empatikovi ztrpčují život a radí, jak se k těmto situacím stavět, či jim předcházet. I já "neempatik", ale vysoce citlivá a docela normálně empatická osoba jsem tady našla pár situací, které i pro mě bývají problém.
Hezky napsané, škoda matoucí anotace a názvu.

Autorovy knížky

2020  62%Citliví, a přesto šťastní