Čína: Ilustrované mýty a legendy

kniha od:

Čína: Ilustrované mýty a legendy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431976/bmid_cina-ilustrovane-myty-a-legendy-yq6-431976.jpg 4 7

Stručný a přitom komplexní přehled čínských mýtů a legend. Dočtete se, na kterých památkách jsou dochovány známky čínské lidové tradice a odkud přesně pocházejí. Díky systematické chronologii se dozvíte mnohé i o základní historii největší východní mocnosti.

Žánr:
Mytologie , Historie

Vydáno: , Universum (ČR)
Originální název:

Illustrated Myths and legends of China


více info...

Komentáře (3)

Komentáře 3 Recenze 0

konicekbily
konicekbily
17.09.2022 4 z 5

Kniha na křídovém papíru, bohatě ilustrovaná, obsahuje množství legend a mýtů o vzniku světa, o jeho vývoji, stvoření člověka, vztah nebes a země a spoustu výkladů o tom, jak podle legend vznikaly různé prvky a způsoby života mezi lidmi. Vše je poněkud odlišné od náboženství a pověstí západní civilizace. V knize se uvádí, že tyto mýty a legendy jsou i v současnosti v povědomí všech Číňanů, nebo alespoň velké části populace a tak se domnívám, že vnímání života a priorit bude vždy odlišné v Číně i u nás nejméně ještě v tomto stolení.

drakamena
drakamena
24.05.2022 3 z 5

Nádherně ilustrovaná kniha, která bohužel občas zabředává do příliš velkých detailů vzhledem k tomu, že se má jednat o "stručnou" sbírku různých mýtů a legend určenou především čtenářům mimo Čínu. Spíše bych ocenila skutečně stručné shrnutí legend, ke kterému by byla uvedená bibliografie pro další rozšíření informací v případě zájmu.


Ronnie68
Ronnie68
10.04.2022 4 z 5

Zajímavá kniha, která za mě stála za přečtení ...

Štítky knihy

mýty a legendy Čína čínská literatura

Autoři knihy

Chuang Te-chaj
čínská, 1977
Siang Ťing
čínská

Kniha Čína: Ilustrované mýty a legendy je v

Právě čtených3x
Přečtených9x
Knihotéce16x
Chystám se číst18x
Chci si koupit7x
dalších seznamech1x