Čierny zošit

Čierny zošit https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297871/bmid_cierny-zosit-3rU-297871.jpg 3 11 2

Strašidelné príbehy. V každom vzťahu a aj v tej zdanlivo najobyčajnejšej situácii sa občas objaví čosi, čo sa vymkne realite, zabehanému chodu vecí. Autor nepotrebuje spektakulárne kulisy ani efektné monštrá z cudzích galaxií, aby navodil atmosféru strachu či pocit ohrozenia. Čo sa stane, keď sa začnú zhmotňovať predstavy malého chlapca, ktorého fascinujú levy? Je nočný škriatok realitou, alebo len výplodom unavenej mysle mladej matky, ktorá nezvláda starostlivosť o svoje dieťa? A čo nájde televízny štáb, ktorý prišiel do starého domu nakrúcať reality šou o starom mužovi, ktorý hromadí odpad?...... celý text

Čand@
25.11.2023 3 z 5

Ako to už tak býva u poviedkových zbierok, niektorá je lepšia, niektorá menej. Ako celok je to však výborné, už len vďaka nemainstreamovému žánru. Fajn zimomriavky.

erik385
02.05.2018 5 z 5

Výborná kniha, temné poviedky, avšak s výraznou psychologickou hĺbkou. Tento autor je nevídaný jav v súčasnej slovenskej literatúre. Premýšľavý a presný. Z niektorých poviedok ma doteraz mrazí.

slovenské horory

Richard Pupala