Chyťte ma, preboha, a popravte!

Chyťte ma, preboha, a popravte! https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59845/chytte-ma-preboha-a-popravte-59845.jpg 3 8 2

podtitul: Panoptikum perverzností O čom sa dočítate v tejto knihe? - o najzaujímavejších (rozumej najotrasnejších, najodpudivejších a najzavrhnutiahodnejších) kriminálnych skutkoch ľudstva od čias Ježiša Krista - že v rímskom Koloseu počas asi 300 ročnej "prevádzky" umieralo každý rok priemerne tisíc gladiátorov a jeho aréna drží smutný rekord: najviac preliatej a vsiaknutej krvi na štvorcový meter plochy na svete - napríklad o inkvizítorovi Tomášovi de Torquemadovi, ktorý vyniesol viac ako 18 000 rozsudkov, z toho 8 800 trestov smrti upálením - aké spôsoby popráv svojich obetí uprednostňoval stredoveký "upír" Dracula, ktorému sa pripisuje až 100 tisíc popravených ľudí - že neslávne známa Alžbeta Báthoryová si vo svojom zámku zriadila "školu" pre dievčence z nižšej šľachty a medzi bežné "vyučovacie" metódy patrilo mučenie hladom, smädom, polievanie nahých dievčat vodou na treskúcom mraze a iné ohavnosti - v kapitole Panoptikum perverzít sa dozviete podrobnosti o krvavých výčinoch ďalších bezmála štyridsiatich zločincov z celého sveta od 17. storočia až po súčasnosť... celý text

Marquis
17.04.2013 4 z 5

Masoví a sérioví vrahovia, šialení vladári a ich šialenejšie pravé ruky, sú témou, v ktorej sa cítim ako doma, preto som po tejto útlej knižočke okamžite siahol. A v podstate som spokojný, dostalo sa mi známých tvárí (Vlad Tepeš, Nero) ale dozvedel som sa aj niečo nové (Berija). Celkovo by tomu prospel väčší rozsah a nejaká iskra, takto je to predsa len trochu suché, čo pri rozprávaní o čvachtajúcej krvi rozhodne nie je dobré ;)

Garik
29.10.2012 1 z 5

Že som vzal do rúk takúto knihu, to som asi mal nejaký chvíľkový záchvat, alebo som už dočista osprostel. Komercia v tej najčistejšej a zároveň najprimitívnejšej podobe. Je to obyčajná zlátanina, znôška vygooglených údajov a štatistík. Maníkovi bod za to, že si dal aspoň to minimum práce s akýmsi prerozprávaním.

R. C. Russell
americká
2012  40%Tajomné proroctvá - Nostradamus-Sybila-Mayovia
1999  0%Nostradamus: tajemná proroctví
2005  53%Chyťte ma, preboha, a popravte!