Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie

Chytré pohádky z lesní mýtinky - Zvířátka ve světě ekonomie https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135707/chytre-pohadky-z-lesni-mytinky-zviratka-ve-svete-ekonomie-135707.jpg 5 5 2

Veverčák, ptáci pěnkaváci, bobří bratři, mrzutý jezevec, starostlivý jelen a mnoho dalších zvířátek nás zavede na mýtinu u vykotlaného dubu. Jeden od druhého se učí, jak společně žít: proč se nemá krást, kdy je lepší spojit síly s ostatními a práci si dobře rozdělit nebo třeba, jak užitečné je dávat si pozor na nepoctivce. Není to jednoduché. Všechno to pískání, bručení a skřehotání, které v lese slyšíme, přeci něco znamená. Mnohdy je dohadování mezi zvířátky stejně napínavé jako mezi námi lidmi. Budou umět zvířátka dodržovat pravidla, na kterých se společně dohodla? A umíme to my, lidé? Když otevřeme tuhle knížku, možná se od zvířátek my, čtenáři malí i velcí, lecčemu přiučíme. Možná se nám totiž podaří rozpoznat některé ekonomické zákonitosti, které platí po celém světě, tak jako na mýtině u vykotlaného dubu. Pohádky pro pobavení, poučení a společné povídání malých s velkými. Konečně je tu knížka, která pomůže nám rodičům, prarodičům, učitelům a všem dalším dospělákům vysvětlit dětem základní ekonomické zákonitosti. Velmi originálně koncipovaná publikace se - podobně jako Chytré pohádky z městské zahrádky - opírá o dlouholeté zkušenosti obou autorů v oblasti finančního a ekonomického vzdělávání dětí i dospělých. Zdánlivě složitá témata, jako je právní uspořádání společnosti, ochrana vlastnictví, dělba práce, výhody podnikání nebo třeba nástrahy reklamy, jsou v tomto souboru pohádek vysvětlena hravým a jednoduchým způsobem přístupným dětem již předškolního a mladšího školního věku. Důležitou součástí textu jsou také otázky připojené za každým příběhem: vybízejí, aby si malí a velcí čtenáři o daném tématu společně popovídali a nalezli jeho souvislosti ve svém vlastním, skutečném životě. ... celý text

KočičákVG
30.04.2022 5 z 5

Moc povedená kniha, zaujala i v 5 letech, i když jsme úkoly na konci každé pohádky museli trochu přizpůsobit věku.
Nezaujal jen příběh o bobrech, k ostatním jsme se i několikrát vraceli. Syna nejvíce zaujala pohádka o nepořádném dudkovi, za nás jako rodiče jsme nejlépe hodnotili příběh o reklamě.

Sofie008
05.01.2021 4 z 5