Chybějící článek

Chybějící článek https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60791/bmid_chybejici-clanek-rY1-60791.jpg 4 13 5

Nevelkou jeskyní skrytou pod povrchem středoafrické planiny pomaličku postupuje kupředu mladá žena a kužel její baterky proniká tmou, kterou po nesčetná staletí neporušil jediný paprsek světla. Je tu nedostatek vzduchu, prostor vyvolává zvláštní pocity a působí klaustrofobii - a přesto paleoantropoložka Samantha Colbyová nebyla nikde raději než právě tady. Cítí, že se ocitla na dosah vědecké nesmrtelnosti a když světlo baterky odhalí bílou kostru, opřenou o stěnu jeskyně ví, že by tohle mohlo být ono: chybějící článek, dlouho hledané řešení tajemství zrodu lidstva. Prastaré kosti však vyvolávají více otázek než na kolik dávají odpověď.... celý text

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Alpress

Link

Metroušek
07.03.2017 4 z 5

Kdo překoná odpor k hnusné obálce (zodpovědný "PataMatér" by se měl podívat na anglická vydání knihy, jak se to má dělat), najde docela slušnou a podnětnou, ačkoli na můj vkus příliš dobrodružnou knihu, která vysvětluje a spojuje vznik Homo Sapiens s mýty o Zářících, tedy mimozemšťanech, kteří navštívili Zemi (na rozdíl od autora to vidím na polovinu druhého tisíciletí př. Kr.), a razantně urychlili vývoj lidstva. Potěší nejen příznivce Michaela Crichtona nebo Jamese Rollinse (Labyrint z kostí). Trochu, inu trochu víc, to skřípe, zejména pak v ulítlém závěru, ale to tak v podobných knihách bývá. Nechápu, proč tolik spisovatelů musí v případě takových zajímavých témat děj "obohatit" zbytečnými boji znesvářených skupin a zbytečnou dramatizací na úkor logiky. Oč lepší je třeba Spielbergův přístup v úžasném filmu a knize Blízká setkání třetího druhu! Tak má legenda o poznání vypadat.

Michaela91
17.05.2013 4 z 5

Možná moc přitažené za vlasy, ale četlo se to dobře a bylo to zajímavé, jen mi to mozek prostě nepobral :) ale příběh byl zajímavý a napínavý.

ina77
12.05.2012 4 z 5

Krásná dobrodružná kniha,plno záhad,krásná příroda já mohu jenom říci.že to nemá chybu.Mě se kniha moc zamlouvala.A moc doporučuji!

čef
14.04.2012 3 z 5

Zbeletrizovaný Daniken - někdy dost zdlouhavé a popisné. Silnější v dobrodružných pasážích, ale i zde se drží zajetých schémat. Filozoficky někde na úrovni věřícího antidarwinisty. Technicky dost mimo, vývoj je už dál.

konimka
09.08.2011 5 z 5

Dobrodružný román a kdo má rád různé nevysvětlitelné záhady lidstva, určitě se mu bude tato knížka líbit

Autorovy knížky

Walt Becker