Chvíle před koncem

Chvíle před koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87654/bmid_chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4 768 173

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Before I Fall , 2010

TerraNova
28.05.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem po pár stranách chtěla odložit. Naštěstí jsem nemohla, protože jsem ji za dalších pár dní musela vrátit do knihovny. Teď jsem za to ráda, že jsem ji dočetla. Kniha je netypicky zaměřená na smrt a všechno okolo toho. A vůbec nebylo nudné číst stále a pořád jeden den dokola. Tady je vidět, že jenom ten jeden jediný den, se dá žít 100x. A pokaždé jinak. Hlavní hrdinka je taková ta typická rozmazlená a namyšlená holka, co si myslí, že se kvůli ní svět zboří, a její kamarádky tomu přidávají na síle. Ke konci Sam konečně dostala rozum a přestala se chovat jako děcko, co si myslí, že dospělo. I když od začátku mi do jejich party Samantha neseděla. Ona vlastně všechno dělala jen pro to, aby nebyla nula. Osobně bych radši nula byla - v jejím případě. Knížka je prostě originální a nikdy jsem nic podobného nečetla. Proto dávám 5 hvězd a určitě doporučuji. P.S. Někdy jenom stačí, když si sednete na místo spolujezdce a ne dozadu.

i.love.books@
02.05.2016 2 z 5

Knížka mě upřímně nebavila. Vždyť se to pořád opakovalo, kdyby nebyla hlavní hrdinka tak sobecká, tak vše skončí dobře hned na poprvé
** jsou za to, že je to dobrá spisovatelka jen jí zdřejmně došly nápady. :-(

Hanulak01
31.03.2016 5 z 5

Naprosto úžasná, je jenom málo knížek, co by se mi tak zažralo pod kůži.

Black-stars
31.03.2016 2 z 5

Tak tohle bylo divný! Nejen že nápad je dost ukradený z filmu na hromnice o den více (který autorka sama v knize zmiňuje), ale nejvíc mi lezla na nervy ta lehka dívčina Sam, co si neváží sebe ani ostatních a nema v pořadku smysl pro to coje moc co je špatně a co je dobré! Takže podle mého neoriginální a zavěrečná satisfakce a snaha o polepšení prostě vyjde naprosto naprázdno... Možná kdyby to skončilo dobře, tak člověk pochopí celé to "repete"! Ale tím sebeobětováním byla pro mě knížka totálně potopena! Nehledě na to že sem se do dvou třetin nemohla pořadně začíst, a o postavách a jejich charakteru se z toho též nic nedozvíte.... celá kniha je taková dost povechní a stejně tak i pocit po jejím přečtení - zklamání!

JeffyBlack
16.03.2016 5 z 5

Za svůj život jsem přečetla opravdu hodně knih a žádná mi není tak blízká jako tato. Chvíle před koncem mi byla půjčena kamarádkou, když jsem ležela na nemocničním lůžku po absolutním psychickém kolapsu. Bez výčitek svědomí mohu říci, že tato kniha je mou nejoblíbenější právě pro to, jak moc ovlivnila můj pohled na určité věci, a především na svět.
Ve finále si myslím, že i 5 hvězdiček je málo!

vedana
26.02.2016 1 z 5

Čekala jsem od této knihy víc. Nedočetla jsem.

Sabcens
21.02.2016 4 z 5

Chvíle před koncem se mi líbily i nelíbily. Na styl psaní Lauren Oliver už jsem zvyklá, takže ten mě neobtěžoval. Z počátku se pro mě děj neskutečně táhl, a nemohla jsem se donutit číst dál. Cca od půlky mě děj tak vtáhl, že posledních 150 stran jsem přečetla za jediný večer. Když už si knihu jednou přečtete, určitě je dobré, když se nad ní zamyslíte. Skoro každý se totiž alespoň jednou zachoval podobně jako Sam a její kamarádky a to není úplně správné, viďte.

Když bych měla porovnávat se sérií Delirium a Panikou, Panika u mě stále vítězí a hned za ní jsou Chvíle před koncem. Kniha jistě stojí za přečtení.

Týnidlo
15.02.2016 4 z 5

Chvíle před koncem má velice poutavý nápad, kterým mě upoutala. Jen hlavní hrdinka mi nebyla dvakrát moc sympatická, někdy jsem její chování moc nechápala a přišlo mi to opravdu podivné. Líbilo se mi prostředí školy, kde se děj valnou většinu odehrával a bavila jsem se. Kniha je moc krásně napsaná a čtivá.

Roselunda 1928
06.02.2016 4 z 5

Člověk by řekl, že když někdo umře, tak dostane aspoň trochu rozum, ale ne. Sam jsem si nemohla strašně dlouho oblíbit. Byla fakt pitomá. Zkazila celej ten úžasnej nápad. A kromě hlavní hrdinky mi vadilo to, že mě zajímalo víc, než to, co se děje, který z těch dní se odehrál ve skutečnosti a co mezitím dělala Samina rodina a přátelé. Ale konec byl dobrej. To jo.

Jakahol
30.12.2015 5 z 5

Naprosto skvělá kniha! Asi jedna z nejlepších, co jsem v poslední době četla. Zajímavé téma, dobře se to četlo. Ze začátku jsem sice váhala, kvůli chování Sam a jejích kamarádek a navíc jsem si nebyla jistá, jestli nezačne být jeden den pořád dokola nudný. A byla jsem příjemně překvapena. Sam se v průběhu knihy vyvíjela a začala se na věci kolem sebe dívat trochu jinak. A nenudila jsem se ani chviličku. Myšlenky v knize byly velmi zajímavé a ještě dlouhou dobu mi vířily v hlavě. Kniha mě vtáhla do děje a nechtěla pustit :) Určitě doporučuju!

limitkaa
29.12.2015 5 z 5

"Takhle jsem tady ležela celé léto," řeknu jí. "Vylezla jsem sem a koukala na nebe."
Překulí se na záda, takže taky kouká nahoru. "Tenhle výhled se asi moc nezměnil,co?"
To, co řekla, je tak prosté, že se skoro rozesměji. Samozřejmě má pravdu.
"Ne. Tenhle pohled je úplně stejný."
A tohle je asi to tajemství, když si člověk někdy přeje, aby byly věci zase jako dřív. Stačí se podívat nahoru.

Jeden den. Měl to být jen obyčejný den, který stráví se svými skvělými kamarádkami, ve svém skvělém živote. Kdo mohl tušit, že je poslední který zažije. Jaký vlastně byla člověk?? A opravdu si zasloužila zemřít??
To jsou jedny z mnoha otázek, které Vás u čtení této knihy musí zákonitě napadnout. Jeden poslední den, do kterého se Sam týden budí ji pokaždé naučí něco jiného. O ní samé, o jejím okolí, o lidech se kterými se stýká, o lidech, kterými opovrhuje. Není to o tom, že by se tyto věci Sam nemohla naučit v jiné dny. Jen ji v jiné dny nenapadlo se nad tím zamýšlet, jelikož existovalo zítra. A zítra máme čas vše napravit.. Opravdu?? Opravdu bude existovat zítra, kde budeme moct býti lepšími lidmi? Nebo je čas svůj život změnit právě teď?

Never-More
28.12.2015 5 z 5

Kniha mě donutila smát se, brečet a ve vhodných chvílích se i zamyslet. Nenudila mě, právě naopak, je to jedna z mých oblíbených knih. Doporučila jsem jí mnoha kamarádkám a všem se moc líbila. Trochu mi připomínala film Na Hromnice o den více, ale i tak byla dokonalá. Byla taky hodně reálná ohledně vztahů postav. Sam byla někdy trochu naivní, ale nakonec viděla pravdu a byla ochotná se obětovat a tím mě dostala. Kent byl úžasný a jeho city k Sam - i když se k němu a všem ostatním nechovala extra jako materiál na svatou - byly opravdové a sladké. A epilog byl třešnička na dortu toho všeho. Rozhodně pět hvězdiček.

Káča Máča
23.12.2015 4 z 5

Váhala jsem, jestli dát čtyři nebo tři hvězdičky. Nakonec jsem dala čtyři, protože jsem podobnou knížku ještě nečetla. Děj i námět jsou rozhodně zajímavé, životní styl Sam a jejích kamarádek mě tak otravoval, že jsem byla šťastná, když jí začalo pár věcí docházet a začala vidět věci, kterých si obyčejně ani nevšímala. Rozhodně to nutí k zamyšlení, jak žijeme náš život a jestli i my na tom nejsme podobně jako Sam... pěkné čtení :).

Karol015510
03.12.2015 4 z 5

Tahle kniha byla skvělá. Rozhodně si mi líbila víc než spisovatelčina série Delirium. Doporučuju :-)

zdenka5782
15.11.2015 5 z 5

Ach...tahle kniha je úžasný .Někdo by mohl namítat že to není tak úplně román ale když by jste už něco od tehle autorky přečetli zvykli by jste si na to jak píše . Ze začátku mě přišla Sam na myšlena a bezcitná ale postupem času jsem na ni změnila názor . Ke konci mi to přišlo lito, ale tušila jsem jak to dopadne

rarášek
04.11.2015 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Během sedmi dnů se dozvídáme nové a nové informace. Každý den začíná vždy stejně, ale průběh dne se vždy od každého dne liší. Nakonec Samantha pochopí a přinese tu největší oběť, aby to všechno skončilo. Moc se mi to líbilo a dalo mi to námět na přemýšlení, co bych dělala, kdyby zrovna ten den byl můj poslední. :)

AkiB
18.10.2015 5 z 5

Jsem nesmírně ráda, že tuhle knížku doma mám, protože se hned dostala do žebříčku mých TOP 3 nejlepších knih. Skvěle se čte a je poučná. Střídání času je dle mě dobrý nápad, člověk si uvědomí, že se mu může život změnit během sekundy. Stačí jedno slovo a je vše jinak.
Knížku rozhodně doporučuji.

livres
06.10.2015 5 z 5

Kniha byla opravdu úžasná, ale take hodně smutná. Donutila mě zamyslet se, jestli některé věci v mém životě opravdu stojí za to.

Monisek.B
15.09.2015 4 z 5

Prvních pár "dní" jsem Sam nesnášela a říkala si, že přeci nemůže být až taková pipina... Naštěstí se její charakter vyvíjel a já se od knihy čím dál tím víc nemohla odtrhnout. Musím říct, že mě to fakt překvapilo a musím autorce pogratulovat, kniha je fakt supr! :)

lili65
13.09.2015 2 z 5

Ze začátku jsem z knihy byla nadšená, jelikož hodnocení knihy mě donutilo ji začíst číst.
Avšak hned na první stránce čtení mě zklamalo hloupé střídání časů a nejvíc mě dorážel styl psaní v přítomném čase, přišlo mi to ze začátku dost matoucí, avšak po několika desítkách stránkách čtení jsem si na to zvykla.
Hlavní postava mi v úvodu knihy vůbec nesedla, Sam byla strašně povrchní a naivní, kdybych ji znala ve skutečnosti, neměla bych ji ráda, ale překvapilo mě, že se v průběhu knihy dost změnila a přece jen mi částečně přirostla k srdci.
Uznávám, že nápad byl zajímavý, ale přišlo mi, že autorka ho špatně pojala, přišlo mi to celé nedomyšlené...
A největší zklamání byl konec... měla jsem dojem, že autorku to prostě přestalo bavit, a tak tam připojila "úžasné" fráze a pak to prostě utla.
Tato kniha byla pro mne opravdu velikým zklamáním, myslím si, že dvě hvězdičky jsou ještě hodně, jsem asi moc hodná, ale pro ty, kdo už pár knih četli a vědí, co je to fantasy román, tak rozhodně nedoporučuji.
Teď opravdu hodně přemýšlím, jestli si mám od této autorky ještě něco přečíst...