Chvíle před koncem

Chvíle před koncem https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87654/bmid_chvile-pred-koncem-c9o-87654.jpg 4 768 173

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili? Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona – od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života. Místo toho se ukáže, že je to den poslední… -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Before I Fall , 2010

DarkFireflies
04.11.2012 4 z 5

Musím říct, že mě kniha vážně příjemně překvapila - podle nápadu bych čekala, že se v ní člověk ničeho zajímavého či nového nedočká, no, zdání klame.
Ze začátku jsem přemýšlela, jestli je vůbec možné, aby byla hlavní "hrdinka" (a její kamarádky jakbysmet) vážně tak šíleně sebestředná a nesympatická, o to radši jsem ale sledovala její uvědomění a celkovou změnu pohledu na svět během jejích posledních sedmi dní.

Autorka píše vážně velmi čtivě, knihu jsem zvládla přelouskat během jednoho "chřipkového" odpoledne. Abych se přiznala, konec se mi líbil - asi tu budu trochu jako mimozemšťan, ale miluji Sad Endy. Tento mě vážně zaujal, málokdy autorka nechá zemřít někoho z hlavních postav.

Je pravda, že mě osobně místy přišlo, že jsou některé situace až příliš natahované, což mě trochu odrazovalo, ale i přesto se mi kniha vážně líbila, některé postavy jsem si stihla během těch pár stovek stran vážně zamilovat. :)

TessDragon
27.10.2012 5 z 5

Chvíle před koncem je naprosto napínavá a jedinečná knížka do které se doslova "zažerete" ;D . Sam mi zpočátku byla hrozně nesympatická, ale postupem času (no skoro na konci) si mě získala. Dále jsem si oblíbila Kenta, Juliet, Ally, Elody a trošku i Lindsay. Některé pasáže byly strašně vtipné, na to že tato knížka nemá být vtipná. Ale byla i smutná, bylo mi líto, jak to nakonec dopadlo a zajímalo mě, co se stalo pak. Aspoň nějaký souhrn, ale to už je v hlavě Lauren Oliver. Knížku doporučuji, hodně si o ní popřemýšlíte, jak by jste to udělaly vy apod.

ciniminisek
10.09.2012 4 z 5

Pěkné čtení.Konec jsem si představovala jinak.Bohužel ne každý příběh končí "happy endem" i když,pro Sam to skončilo tak jak mělo.Zajímala by mě část,co dělají a říkají její kamarádky a Kent.To už se nedozvíme.

karolinos
31.07.2012 5 z 5

Skvělá knížka,doporučuju! ;) přečetla jsem tuto knížku za dva dny a úplně jsem se do ní ponořila,hlavní hrdinka je na začátku trochu arogantní,ale to mi VŮBEC nevadilo a vlastně tento příběh jí přiměje chovat se správně.Určitě stojí za přečtení :))

Julieta Kori
13.06.2012 4 z 5

Musím říct,že kdybych tuhle holku potkala,asi bych se s ní nebavila,ale veelkym obloukem se ji vyhla :D I když mě většinou knížka,kde mi není hlavní hrdinka sympatická odradí,tuhle jsem prostě musela číst a žrát to dál a dál,protože i když jsem se stále blížila více ke konci,netušila jsem,jak to dopadne.Fakt,že to bylo psáno takovým tím teen stylem nakonec nebyl až tak na škodu a u knihy jsem se dobře bavila.Rádoby vtipné a smutné momenty byly vyvážený,číst se to dalo taky,takže jo,doporučuji tuhle knihu ;)

netty.vanity
04.05.2012 4 z 5

Obsahuje spoilery - Before I Fall je tak trochu rozporuplná kniha co se hlavní hrdinky týče. Zasloužila si zemřít, nebo ne? Docela těžké na zodpovězení a asi bych se o tom nepřela. Že spousta z nás byla takových v pubertě není úplně pravda, nedovedu si představit, jak by to vypadalo, kdyby každý druhý někoho takhle šikanoval:-) V knize se setkáváme s rozmazlenou dívkou, která je na střední škole populární a je to přesně ten typ, s jakým se nikdy nepřátelím. Ignoruje kluka, který je hodný a má o ni skutečný zájem, jen kvůli nějakým společenským vrstvám, bezdůvodně víceméně šikanuje ostatní a myslí si, že jí svět padne k nohám. Všechno se změní, když dojde k nehodě, Sam zemře a vrací se stále dokola do toho osudného dne. Ve skutečnosti tohle téma není vůbec nové a ve filmovém/seriálovém světě dost omílané, ale přenesené do knížky je to vlastně zajímavější. Nejsem si jistá, jestli by se někdo takový napravil v podstatě ze dne na den, na druhou stranu je jasné, že předtucha smrtí s člověkem trochu zamává. To, jak VELKÝ SPOILER Sam nakonec zachránila Juliet, kterou s kamarádkami dlouho trýznily a ponižovaly, před smrtí a sama díky tomu zemřela,bylo sice smutné, ale asi ten nejlepší konec,jaký mohl být. Navíc málokdy hlavní hrdinka zemře.. Určitě originální kniha,která stojí za povšimnutí.

AndrejkaZel
04.03.2012 5 z 5

Behem dvou dní jsem tuto knizku precetla. Mé pocity jsou smíšené. Škoda, že není na konci přesný konec, třeba z toho, co se děje po její smrti.. Jak se chovají kámošky, rodina, Kent,.. To je asi jediné co mi na této knížce chybí.. Musím si v hlavě urovnat všechny myšlenky.. Ale pomožte mi.. snažím se o to už o půl dne.. Ona umře hend po tom prvním dnu nebo jak je to?:(

Lea
20.02.2012 5 z 5

Ano, je to teenagerovina trochu víc, než tomu sluší, ale spousta z nás v té době taková byla a připadali jsme si děsně oduševnělí. Připadá mi nespravedlivé hodnotit příběh očima vybouřeného dospěláka s vyváženou hormonální aktivitou. Pokud se nelíbí, prosím, ale že by na knize nebylo nic lepšího než redakční úprava a obálka? Stylistika Lauren a kouzelná lehkost jejího vyjadřování je dle mého zaviděníhodná. Ta šprachta tuctových knih, které autoři píší v tomtéž žánru, se má od ní ještě hodně co učit.

trpaslyk
17.02.2012 1 z 5

Knížka byla inzerovaná jako skvělý psychologický román, sonda do hlavy dívky, která zemřela a je nucena napravovat své světské chyby, ale místo toho jde o dost málo uvěřitelný a celkem vyumělkovaný pokus přerodit totální puberťačku bez rozumu na myslící bytost. Hlavní postava je od začátku naprosto nesympatická arogantní a rozmazlená káča, které nepomůže ani svěcená voda. Ve svém životě udělala tolik chyb a ublížila tolika lidem, že i kdyby se stala do konce sedmdesátiletého života jeptiškou, měla by co dělat, aby své hříchy napravila. Nejhorší na tom je, že nakonec stejně umře bez toho, aby si většinu ze svých chyb uvědomila, prostě rozlišuje dobro a zlo jedině podle toho, jak je to společensky vhodné nebo ne.
Pokud někdo tvrdí, že tahle knížka je čtením bez omezení věku, tak nemůžu souhlasit. Je to jednoznačně pro teenagery, výš ani omylem. Obálku má krásnou, redakční úprava je skvělá, ale to je tak asi všechno k pozitivům.

bookcase
14.02.2012 5 z 5

Knížka mě dostala do kolen. Námět, jeho zpracování...A ten konec...i když jsem tušila, že to tak dopadne.

Vlocka
17.01.2012 4 z 5

Krásná kniha, celou dobu jsem netušila, jak to celé skončí. Můžu doporučit :)

nataska504
24.12.2011

Děj knihy je opravdu pozoruhodný a moc se mi líbí stěžejní myšlenka knihy, je to něco nového. Ale moc jsem hlavní hrdince přála jiný konec.

Sussane
22.09.2011 4 z 5

Môžem len odporúčat :D Je to skvelý príbeh, len ten koniec ma zaskočil:(