Chřiby: Po skalách a lomech

Chřiby: Po skalách a lomech https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/501006/bmid_chriby-po-skalach-a-lomech-i1K-501006.jpg 3 1 1

Chřiby záhadné a mytické série

14. díl řady Chřiby záhadné a mytické podrobně mapuje skály, lomy a významné kameny v severní polovině chřibského pohoří. V publikaci autorské trojice Jiří Blaha, Jaroslav Hrabec a Bořek Žižlavský, čtenář nalezne příběhy vztahující se jak k jednotlivým skalám a lomům, tak i k lidem, kteří s kameny pracovali, dozví se o některých geologických zajímavostech a chybět nebudou ani pověsti z dávných časů. Vše je opět psáno velmi čtivou a poutavou formou, tak jak je u této řady již pravidlem.... celý text

efka.saf
18.11.2022 3 z 5

Další kousek z edice Chřiby záhadné a mytické a opět se nedá říct, že by dílko bylo špatné, ale co si budeme namlouvat, tohle už je opravdu kniha pro fajnšmekry nebo skalní fanoušky. Tentokrát nás autoři berou na menší okružní jízdu po skalách a lomech, a ačkoliv některé skalní útvary znám a navštěvuji a bylo obohacující si o nich přečíst, větší část jsem neznala a (co hůř) navíc mi místa dle fotek nepřišla až tak atraktivní, abych měla nutkavou potřebu je navštívit. Ale přesto oceňuji vytrvalost a houževnatost autorů, kteří stále přicházejí s snovými a novými tématy, která v rámci Chřibů lze ještě zpracovat, čímž vzniká velmi komplexní edice, kde si každý může najít to své. Jak říkám, často se jedná už o dílka pro fajnšmekry, ale i tak za přečtení určitě stojí.
Tahle kniha mě osobně příliš nebavila a četla jsem ji dlouho, proto ji v rámci edice řadím spíše do průměru, ale své čtenáře si najde, i když jich nebude zrovna závratný počet.

kameny lomy, kamenolomy Chřiby, Buchlovské hory skály

Autoři knihy