Chlapec v parku

Chlapec v parku https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/387473/bmid_chlapec-v-parku-Swm-387473.jpg 3 90 31

Dylan Aaronsen, prodavač v obchodě se zdravou výživou, chodí během své obědové přestávky každý den do stejného parku, kde si užívá okolního klidu a baví se sledováním kolemjdoucích. Všimne si zde také malého osamělého chlapce, který se pravidelně objevuje na vyšlapaném plácku u zdejšího jezírka. Čím bedlivěji ho ale sleduje, tím víc je mu jasné, že s chlapcem není všechno v pořádku. Připadá mu apatický, a když od jisté chvíle začne na jeho pažích pozorovat modřiny, uvědomuje si, že musí jednat. To, co byl zpočátku jen běžný zájem, se rázem mění v posedlost a Dylan se vydává na temnou a děsivou cestu, na jejímž konci má nalézt cosi, co celý jeho dosavadní život obrátí vzhůru nohama. Pravda je totiž ještě mnohem horší, než si kdy vůbec dokázal představit…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The Boy in the Park , 2017

orinka3
17.04.2019 5 z 5

Příběh, který má několik vrstev. Kdo nemá trpělivost jednu po druhé odhalovat, tomu může kniha připadat rozvláčná a divná. Chlapec u jezírka byl až příliš přízračný, aby to byla běžná detektivka nebo thriller. Co se děje v duši nemocného, to neví ani on sám a pro odborníky je těžká práce do ní proniknout. Každopádně se aspoň takhle můžeme přesvědčit, jak lidé s kletbou nemoci duše žijí.

jasmína
21.03.2019 5 z 5

Četla jsem až do 1.h.ráno, a nelituju.

Po dlouhé době kniha, u které přemýšlíte až skoro do závěru knihy.

Bylo mi z toho smutno, ale četlo se to samo..

Také zde nechápu tak nízké hodnocení, možná to není asi četba pro všechny, ale kniha rozhodně nezaslouží odpad !!!!!

Dlouho mě žádná tolik neoslovila.

Ač je děs, že se tohle bohužel děje doopravdy a většina trpících dál tiše trpí, a jaké to může mít následky, je přesně uvedeno v této knize.

esprit
16.03.2019 2 z 5

Do čtení v první části jsem se musela nutit. Pak se to trošku rozjede a člověk začne předvídat co se asi stalo.Je hrozné co s člověkem udělá takové "peklo v dětství".

MMacicekk
12.01.2019 5 z 5

Kniha mě pohltila už od první stránky, a to i přesto, že děj může zpočátku působit dost rozvláčně. Některé pasáže působily nevěrohodně, ale vše do sebe postupně zapadne až po závěrečném rozuzlení, které bylo pro mě velmi překvapivé až šokující. Představovala jsem si leccos, ale zápletku jsem neodhalila a byla napnutá až do posledních stran. Autor svým závěrem předčil veškerá má očekávání.

Barbaanek
27.12.2018 4 z 5

Trochu mě překvapuje tak nízké hodnocení, i když od čtenářů, kteří tu vynášejí do nebes slátaniny typu "Ledové sestry", mě asi nemá co překvapovat... Mně se knížka líbila moc. V recenzi upozorňovali na rozvláčný začátek, ale ani to mi nijak zvlášť nepřišlo. Přijde mi, že kniha naopak plyne pozvolna ale nezadržitelně, jako mohutná klidná řeka, až ke svému konci. Ten byl pro mě od začátku tak nějak jasný, neříkám, že se všemi detaily, ale princip jsem prostě pochopila víceméně po pár desítkách stránek. Nicméně rozuzlení a závěr rozhodně stojí za přečtení i když máte pocit "jo jasný, aha, takhle to určitě bude", protože i tak to teprve poté všechno sedne na správné místo. Takže u mě žádný velký šok na závěr, ale několik "jo tak takhle!" nakonec přeci jen přišlo. Já říkám, za dlouhou dobu jedna z nejlépe propracovaných knih, jakou jsem četla - a že spousta knih, co se dnes válí v knihkupectvích, si na knihy spíš jen hraje (a thrillery dnes látá každý druhý ňouma, co má v počítači textový procesor). Hned se jdu podívat, co autor dál napsal.

Medunka22
15.12.2018 1 z 5

Tuto knihu jsem neustále odkládala až jsem se konečně prokousala ke konci. Na mne moc květnaté psaní, vůbec mne nebavilo.

Roubas
25.10.2018 3 z 5

Myšlenka super, ale forma pokulhává. Chlapec v parku pracuje se zápletkou, která každého čtenáře s alespoň malou zásobou empatie zaujme. Jenže námět na povídku, či novelu, jde zde zbytečně prodlužován až na hranici 350 stránek. Při tom, kdyby dostala kniha údernější formu a zkrátila se o sto stránek, byl by výsledek strhující a podle mého mnohem lepší. Poselství je jasné, zlo se nerodí, zlo vytváří lidé a okolnosti. Za nápad a námět palec nahoru, ale škoda, že forma a způsob zpracování pokulhává.

mario.nette
30.09.2018 5 z 5

Líbilo se mi to, nečekala jsem to. Jiný styl psaní, vyprávění...moc mluvení tam nebylo. Bože a konec :/ strašný tohleto, moc špatný a nejhorší je, že takovýhle lidi mezi námi jsou. Hnus! Ale knížka super, opět přečteno za jeden den ♥

romana0733
29.09.2018 odpad!

To byla neskutečná blbina. První třetina knihy, byla největší kravina, pak to bylo lepší a pak zase kravina. Přeskakovala jsem co se dalo, říkala jsem si, že se to koncem jen vylepší, ale konec mi dal za pravdu, že to vážně byla kravina. Ani žádný thiller to nebyl, jen samý blbý žvásty.

Dresia
28.09.2018 1 z 5

Vyhozené peníze. Po 50 stránkách jsem věděla, jak to bude. Jedna hvězdička za těch 50 stránek a za čtenáře, kteří nemají ještě načteno.

MikeDV3
16.09.2018 5 z 5

Příběh chlapce v parku pro mě byl velmi zajímavý a v mnoha věcech obohacující. Nutil mě se zamýšlet nad otázkou viny a trestu, náročným tématem násilí na dětech. Oceňuji, že autor nezacházel do žádných větších detailů a spíš nechal pracovat čtenářovu představivost. Knihu doporučuji lidem, kteří si rádi pokládají otázky, na které neexistuje jedna správná odpověď a je důležité dívat se na věci z mnoha úhlů pohledu.