Chlapec v kufru

Chlapec v kufru https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175345/bmid_chlapec-v-kufru-djQ-175345.jpg 4 311 89

Nestává se každý den, aby někdo na kodaňském hlavním nádraží vyzvedl z úschovny kufr a našel v něm asi tříletého chlapečka v bezvědomí. Právě to se však přihodilo Nině Borgové: neměla se do zavazadla dívat a neměla by se ani starat o osud jeho obsahu, ale to by nesměla být sama matkou dvou dětí a navíc zanícenou dobrovolnicí Červeného kříže. Záhy zjistí, že o neobyčejnou „zásilku“ je velký zájem – až příliš velký, a smrtelně nebezpečný… Dá se – v dnešním civilizovaném světě – lidský život koupit? Prodat? Vyměnit? Dánský thriller roku, přeložen do 27 jazyků.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Drengen i kufferten , 2011

mynamail
15.11.2016 3 z 5

Tak za mě teda dobrý. Popisné části mi výjimečně nepřipadaly nudné ani dlouhé. Úplně jsem si vše představovala jako filmovém plátně. Mělo to spád.

stafbul
26.10.2016 3 z 5

Kniha nenadchla a neoslnila. Takové běžné čtení. Přečíst ji mi trvalo jeden den, už v půlce jsem tušila o co go a taky, že ano, zápletka se sice snažila tvářit tajemně, ale kdo používá mozek, tak v půlce knihy už ví jak dopadne. Takže za mne průměr a tři hvězdy....

Alienn
28.09.2016 3 z 5

Ze začátku mě kniha zaujala a hodnotím jí jako poměrně vydařenou a napínavou. Ale závěr jako by k ní nepatřil a celé to shodil, což je velká škoda.

mmamminna
30.07.2016 5 z 5

Luxusní kniha...... napínavý příběh, který Vás chytne, a nepustí.. ROZHODNĚ DOPORUČUJI.

kytarka
11.07.2016 5 z 5

Příběh se mi hodně líbil. Zajímavý a napínavý. Kniha je dobře a čtivě napsaná.

Ali71
24.03.2016 4 z 5

Mě se knížka líbila, byla trochu jiná než ostatní. Pouze moc postav, různých míst, také jsem se musela vracet, abych zjistila, kdo je kdo. Konec byl poněkud rychlý, chybělo mi přesné dovysvětlení, událostí - jak kdo kde skončil, závěr byl poněkud kostrbatý. Dovětek září - nekomentuji, možná opravdu příprava na další díl. Ale jako celek knihu mohu jenom doporučit, přečetla jsem jí jedním dechem, bylo to pěkné čtení.

Dousabel
23.02.2016 3 z 5

Pořád jsem si při čtení říkala, proč má ta knížka hodnocení v modrých číslech, když to zase není až tak nepovedený počin. Zápletka poměrně originální, na tohle jsem vůbec nepomyslela, četlo se to docela dobře, až na ty zmatky a zbytečně moc postav a dějových linií na začátku. Ale konec mě teda totálně přesvědčil proč. Závěr příběhu je docela dobrý, ale vůbec nechápu, na co tam byl ten zářijový doslov? Má to nalákat na další díl? Nebo mi snad do knihy v tiskárně nevložili nějaké stránky? :)
Po dočtení musím uznat, že to celé působilo dosti kostrbatě a spíše mě těch posledních 6 stran docela rozladilo.

kannibal28
23.02.2016 3 z 5

knižka celkom dobrá až na ten záver, ten sa mi moc nelubil rak že dám 3 hviezdičky

NikaV
28.11.2015 3 z 5

Napínavý děj mne vtáhl, jen jsem pořád přemýšlela, jak kniha může být dílem dvou autorek. A ke konci jsem pochopila - devět desetin je dílem jedné z nich, jatkoidní závěr musela napsat ta druhá. :-)
Nelituji, že jsem si knížku přečetla, ale vracet se k ní nebudu.

Chemlona
09.11.2015 4 z 5

Líbilo, ze začátku jsem měla problém zorientovat se v množství postav, ale postupně vše začalo do sebe zapadat a dávat smysl. Zápletka byla dobrá, neprokoukla jsem ji.

milunka21
20.09.2015 5 z 5

Ještě se mi nestalo abych z knihy měla noční můru,vůbec jsem po tom už nemohla zabrat.Knihu už mam naštěstí dočtenou.Pěkně se to četlo,kniha se mi líbila,ale zacloumala semnou takže ted potřebuju něco oddychovýho

amigo17
28.05.2015 3 z 5

Nič extra, karty boli v podstate vyložené od začiatku a len čakáte, ako autorky vyriešili záver. Čítalo sa to ľahko a rýchlo (strán ani 250 a veľkosť písma takmer aj pre babičku bez okuliarov :)). Pridaná hodnota knihy podľa mňa spočíva v tom, že poukazuje na problémy v spoločnosti, ktoré sa reálne dejú a ktoré si my, zaoberajúci sa problémami inými, reálne neuvedomujeme.

motolka
02.04.2015 5 z 5

Kniha je velmi působivě napsaná a přečetla jsem jí jedním dechem. Příběh je pěkný, plný emocí. Bohužel jsem se na začátku ztrácela ve velkém množství postav a přeskakování z jedné země do druhé a flashbacků. Často jsem musela listovat zpět, abych se zorientovala o jaké postavě je řeč a kdo to vlastně je. Ale nakonec jsem se z skrz ně prokousala. Knihu ale každopádně doporučuji.

nikola8798
11.03.2015 4 z 5

Skvělá knížka, ale očekávala jsem od ní trošičku víc...
Nejdřív jsem se dost ztrácela v příběhu-hlavně kvůli kapitolám, ale nakonec se mi líbila:)

buschka
03.11.2014 4 z 5

Nejdřív jsem byla lehce zmatená z tolika postav a dějových míst. Ale potom se tento příběh s neobyčejnou zápletkou četl dobře.

M.V.Z.
14.10.2014 5 z 5

Mě se kniha velmi líbila, i když ze začátku jsem měla trochu problém se zorientovat v postavách, ale nakonec z toho vyšel zajímavý a čtivý příběh.

Rocker-Tialk
12.10.2014 4 z 5

Možná bych trochu pozměnil pořadí prvních kapitol, stejně nejsou řazeny chronologicky, takhle čtenář hned ví, co může v kufru čekat, což ostatně prozrazuje už název knihy. Ještě bych mohl vytknout poněkud málo uvěřitelný závěr knihy. Vím, že když se ženská (navíc ještě matka) naštve, je lepší jí uhnout z cesty, proti té části bych až tolik neprotestoval, spíš mě udivilo to "smírné", až romantistické a maximálně ideální rozloučení, když bylo po všem. Jinak se mi kniha četla dobře, byla to taková nenáročná záležitost do autobusu nebo do metra, i když jsem se po týdnu vrátil k rozečtené stránce, věděl jsem, o čem je řeč, a naopak když jsem potřeboval okamžitě knížku odložit a třeba vystupovat z autobusu, nebyl s tím problém, nic mě k příběhu nepoutalo. Knížka nevypráví ani tolik příběh ženy, která nalezne v zavazadle chlapce, ale popisuje osobnosti a minulost jednotlivých postav, události, jejich vzájemná provázanost a souhry náhod, které vyústily v současnou situaci, na konci románu tedy máme skupinu podrobně popsaných lidí, které svedla dohromady víceméně náhoda. Hlavní hrdinka mi trochu lezla na nervy, ačkoliv, i když to (jako všichni ostatní) byla trochu klišé osobnost, nebyla vyloženě plochá.

Sarance
22.09.2014 1 z 5

Začátek zmatený, několik linií příběhu, zápletka vcelku zajímavá, ale kniha jako celek mě nezaujala. Dočetla jsem, ale není to kniha, ke které bych se chtěla vrátit.

mysterygirl
04.09.2014 3 z 5

četlo se to dobře, nápad taky nebyl špatný,ale nějak mi to přišlo takový trochu jednoduchý, než jsem se nadála žádný velký drama a byl konec

Rubyn
23.07.2014 5 z 5

Napínavý a čtivý thriller.Určitě bych doporučil.